dnes
Úterý - jasno
26°C
zítra
Středa - skorojasno
26°C
pozítří
Čtvrtek - skorojasno
29°C
Pražská politika

Za zachování Kliniky demonstrovaly stovky lidí

V centru Prahy včera demonstrovaly na podporu žižkovského Autonomního sociálního centra Klinika stovky lidí. Protestovaly proti snaze vlastníka budovy, Správy železniční dopravní cesty, je z objektu vystěhovat. Demonstrace skončila na Těšnově koncertem hudebních kapel a podle policie se obešla bez incidentů.

Účastníci demonstrace se sešli kolem 15 hodiny na náměstí Míru, odkud se vydali na pochod přes Václavské náměstí na Těšnov. Jejich počet se postupně rozrostl ze zhruba 300 až na přibližně tisícovku.

Na Těšnov dorazili před 17:30 hodinou. Pochod cestou doprovázely desítky policistů, kteří zastavovali a odkláněli dopravu, i antikonfliktní tým. Některé tramvajové linky byly nucené jet po objízdných trasách. „Nemám informace, že by tam byl nějaký problém," řekl ČTK policejní mluvčí Jan Daněk.


Starosta Prahy 3 Bellu: Vítkov by měl být jedním z nejmodernějších parků metropole

26. července 2018 ve 23:52

„Vítkov je srdcem trojky, co se zeleně týče. Park první kategorie. Hlavní město by mělo ve spolupráci s Prahou 3 pracovat na tom, aby to byl jeden z nejmodernějších parků,“ uvedl starosta třetí městské části Alexander Bellu (ODS), který stojí v čele Koalice pro Prahu 3. Ta kandiduje v říjnových...

Další články
Nahoru