Dnes Neděle - jasno 16°C
Zítra Pondělí - prehanky-dest 18°C
Neděle 26. 6. 2022
Svátek má Adriana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za vyhrožování bombou na Pražském hradě potrestal soud muže podmínkou
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za vyhrožování bombou na Pražském hradě potrestal soud muže podmínkou

Sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, který začátkem letošního ledna hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu, potrestal soud za šíření poplašné zprávy sedmiměsíční podmínkou. Policie o tom dnes informovala na twitteru a ČTK to následně potvrdil mluvčí jabloneckého soudu Jaroslav Kneř. Rozhodnutí jabloneckého soudu je pravomocné. Muži hrozily až tři roky vězení.

Muž, který se představil jako „Král světa", vyhrožoval v úterý 4. ledna odpálením výbušného zařízení na Hradě na tísňové lince 158. Policisté museli historické sídlo českých králů a prezidentů vpodvečer předčasně uzavřít. Ještě téhož dne kriminalisté podezřelého zadrželi a o několik dní později obvinili z šíření poplašné zprávy.

„Nyní jej soud uznal vinným z přečinu šíření poplašné zprávy a uložil ,Králi světa' sedmiměsíční podmínku," uvedli policisté. Jablonecký soud rozhodl 22. dubna takzvaným trestním příkazem, tedy bez hlavního líčení.

„Byl mu uložen trest odnětí svobody v délce sedm měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v délce 15 měsíců. Toto rozhodnutí nabylo právní moci dne 20. května," sdělil dnes ČTK mluvčí jabloneckého soudu.

Prezident Miloš Zeman v době incidentu po propuštění z několikatýdenní hospitalizace pobýval na zámku v Lánech ve středních Čechách.

Pražský hrad je národní kulturní památkou, v rozsáhlém areálu se nachází mimo jiné katedrála svatého Víta, konají se tam také výstavy, koncerty a další kulturní akce. Od roku 2016 musejí návštěvníci Hradu projít u vchodů bezpečnostní prohlídkou, což kritizují někteří politici a žádají Zemana, aby areál více zpřístupnil.

Prezidentská kancelář ale odkazuje na postoj policie, podle níž nynější bezpečnostní opatření na Hradě odpovídají situaci ve světě i ČR a průběžně se vyhodnocují.


Autor: ČTK

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Pojď se prát, vyzval muž strážníka

23. června 2022 v 07:06

Při kontrole parku na náměstí Míru si strážník u tramvajové zastávky všiml muže se psem, který nebyl na vodítku. Slušně ho vyzval, aby si dal zvíře na vodítko, načež mu muž odpověděl, že žádné nemá.

Další články
Nahoru