Dnes Středa - skorojasno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Za vyhrožování bombou na Pražském hradě potrestal soud muže podmínkou
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za vyhrožování bombou na Pražském hradě potrestal soud muže podmínkou

Sedmatřicetiletého muže z Jablonecka, který začátkem letošního ledna hrozil odpálením bomby v areálu Pražského hradu, potrestal soud za šíření poplašné zprávy sedmiměsíční podmínkou. Policie o tom dnes informovala na twitteru a ČTK to následně potvrdil mluvčí jabloneckého soudu Jaroslav Kneř. Rozhodnutí jabloneckého soudu je pravomocné. Muži hrozily až tři roky vězení.

Muž, který se představil jako „Král světa", vyhrožoval v úterý 4. ledna odpálením výbušného zařízení na Hradě na tísňové lince 158. Policisté museli historické sídlo českých králů a prezidentů vpodvečer předčasně uzavřít. Ještě téhož dne kriminalisté podezřelého zadrželi a o několik dní později obvinili z šíření poplašné zprávy.

„Nyní jej soud uznal vinným z přečinu šíření poplašné zprávy a uložil ,Králi světa' sedmiměsíční podmínku," uvedli policisté. Jablonecký soud rozhodl 22. dubna takzvaným trestním příkazem, tedy bez hlavního líčení.

„Byl mu uložen trest odnětí svobody v délce sedm měsíců, jehož výkon byl podmíněně odložen na zkušební dobu v délce 15 měsíců. Toto rozhodnutí nabylo právní moci dne 20. května," sdělil dnes ČTK mluvčí jabloneckého soudu.

Prezident Miloš Zeman v době incidentu po propuštění z několikatýdenní hospitalizace pobýval na zámku v Lánech ve středních Čechách.

Pražský hrad je národní kulturní památkou, v rozsáhlém areálu se nachází mimo jiné katedrála svatého Víta, konají se tam také výstavy, koncerty a další kulturní akce. Od roku 2016 musejí návštěvníci Hradu projít u vchodů bezpečnostní prohlídkou, což kritizují někteří politici a žádají Zemana, aby areál více zpřístupnil.

Prezidentská kancelář ale odkazuje na postoj policie, podle níž nynější bezpečnostní opatření na Hradě odpovídají situaci ve světě i ČR a průběžně se vyhodnocují.


Autor: ČTK

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

Dnes ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Praha 1 prodlouží ubytování ukrajinským uprchlíkům

Včera v 18:03

Radní Prahy 1 v úterý odsouhlasili prodloužení nájmu ubytovacích prostor pro ukrajinské občany, kteří uprchli před ruskou agresí.

Na veletrhu EXPO REAL v Mnichově se společně představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj

Včera v 09:25

Na jednom z nejvýznamnějších investičních veletrhů světa, EXPO REAL v Mnichově, se prezentují desítky tisíc účastníků z více jak 70 zemí. Letos, podobně jako v předešlých letech, se ve společné expozici představí Praha, Ostrava a Moravskoslezský kraj. Jejich společná expozice s názvem Czech Cities...

Další články
Nahoru