dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Pražské krimi

Za vraždu a okradení Ukrajinky má jít Rumun na 13 let do vězení

Za loňskou vraždu a okradení ukrajinské družky v pražském bytě uložil soud Rumunovi Vasilu Naumovi 13 let vězení a vyhoštění z Česka na dobu neurčitou. Muž vinu popírá, podle senátu ho ale usvědčil řetězec nepřímých důkazů včetně výpovědi Naumovy sestry. Bratr jí totiž dva dny před činem řekl, že už nemůže dál a že zabije sebe i partnerku. Krátce předtím začal nadměrně pít alkohol a přišel o práci dělníka. Verdikt, podle nějž má Naum také uhradit dceři zavražděné 1,2 milionu korun, není pravomocný.

Policisté po Naumovi vyhlásili bezprostředně po nálezu družčina těla pátrání. Po několika dnech byl muž na základě evropského zatykače zadržen v Rumunsku, které ho následně poslalo zpět do ČR.

„Pan obžalovaný je právním laikem a možnosti vydání mu jistě nejsou známy. Předpokládal, že se tímto vyhne trestnímu stíhání, v čemž se samozřejmě spletl," konstatoval předseda senátu pražského městského soudu Tomáš Durdík.

Podle rozsudku napadl devětatřicetiletý Naum svou o devět let starší partnerku večer 28. července 2015 v bytě v Kukelské ulici v Hloubětíně. Smrt zapříčinila hluboká a velkou silou vedená bodná rána do zad, kdy vražedná zbraň – pravděpodobně kuchyňský nůž – proťala horní dutou žílu a pravou plíci. Žena začala intenzivně krvácet a za několik minut po útoku zemřela.

Naum se hájil tím, že odpoledne před vraždou odcestoval nakrátko do vlasti za nemocnou matkou, což prý předem plánoval. Ze lži ho ale usvědčují záběry městských kamer, podle kterých z bytu odešel až v noci po vraždě, nebo skutečnost, že si s sebou odnesl veškeré své věci včetně zimního oblečení.

Neteř zavražděné, která s párem bydlela, vypověděla, že Naum se často opíjel a jeho družka ho vyzvala, aby se ze společné domácnosti odstěhoval. Za útokem na partnerku mohlo stát to, že muži vyřídila vzkaz ohledně ztráty zaměstnání. „Byl bez práce, bez vize výdělku, bez podpory rodiny. K této frustraci přispělo i vyjádření obžalované, že s ním nadále nepočítá," popsal soudce.

Z bytu zmizely peníze a zlaté šperky poškozené v celkové hodnotě 11 400 korun. Podle soudu je vzal před útěkem z místa činu Naum, a to zřejmě proto, aby získal zpět finanční prostředky, které investoval do společného pronájmu. Cizinec se proti verdiktu na místě odvolal, státní zástupkyně si ponechala lhůtu na rozmyšlenou.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru