Dnes Sobota - obcasny-dest 7°C
Zítra Neděle - polojasno 8°C
Sobota 20. 4. 2024
Svátek má Marcela
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Za volantem taxíku si chtěl jen trochu vydělat

Při standardní kontrole narazil Taxi tým pražský strážníků na řidiče vozidla taxi a nestačil se divit. Protože mladík nikdy nevlastnil řidičské oprávnění, je zcela logické, že nemohl mít ani oficiálně evidované vozidlo na přepravní službu, stejně jako průkaz řidiče taxislužby, stejně jako evidenční nálepku.

Tmavý Mercedes s podivně vypadající evidenční nálepkou upoutal pozornost hlídky Taxi týmu kolem půl třetí ráno v Křižovnické ulici. Po zastavení vozidla už bylo zjevné, že se jedná o napodobeninu nálepky. Ve vozidle taktéž chyběl viditelně umístěný průkaz řidiče taxislužby.

Mladý řidič strážníkům předložil pouze občanský průkaz, doklady potřebné pro řízení vozidla, ani doklady k provozování přepravní služby, ale u sebe neměl.

Kontrolou strážníci zjistili, že 18letý mladík nikdy nebyl držitelem řidičského oprávnění. Mladík vše vysvětlil tím, že si chtěl jen trochu vydělat. Proto nasadil na auto svítilnu a do auta vylepil evidenční nálepku, kterou mu obstaral kamarád. Jméno kamaráda ale odmítl sdělit. Přivolaná státní policie mladému muži další jízdu zakázala, strážníci mu odebrali svítilnu i napodobeninu a zjištěné přestupky oznámili správnímu orgánu.

Podle strážníků z Taxi týmu se v poslední době stává novým trendem mezi řidiči taxi nerespektování dopravního značení. Strážníci pravidelně řeší zákaz vjezdu, jízdu v protisměru, nedání přednosti zprava, parkování všude, kde je tzv. volno, ale nemusí se platit. Mezi řidiči přepravních služeb je stále více cizích státních příslušníků převážně z blízkého východu a států bývalého Sovětského svazu. Vedle řady cizinců, jezdí pro alternativní přepravní služby také mnoho našinců, jejichž hlavní náplní není profesionální řízení vozidel. Jsou mezi nimi manažeři, řemeslníci, nebo také lékaři, kteří si tím buď přivydělávají nebo zpestřují svůj soukromý život.
Autor: TZ, red

Mladík měl halucinace, podle kamaráda užil LSD

9. dubna 2024 ve 14:46

Službu bez opilých nebo zdrogovaných lidí by strážníci sloužící v centru hlavního města hledali v paměti dlouho. Tentokrát šlo o 23letého mladíka po požití LSD.

Záměnu pacientek na Bulovce vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví

29. března 2024 v 19:07

Záměnu pacientek ve Fakultní nemocnici Bulovka (FNB), kvůli které jedna z nich potratila, kriminalisté vyšetřují pro podezření z ublížení na zdraví z nedbalosti. Na sociální síti X to v pátek uvedla policie. Oznámila také, že ji dnes kontaktoval právní zástupce jedné z pacientek. Zdravotníci...

Bezdomovci u stanice metra Luka

21. března 2024 v 11:53

Závadové osoby z celé republiky, omezené kompetence a personální limity strážníků. Tentokrát u metra Luka.

Další články
Nahoru