dnes
Čtvrtek - skorojasno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražské krimi

Za volantem amfetamin

V neděli v dopoledních hodinách prováděli strážníci z jedenáctého pražského obvodu běžnou hlídkovou činnost v ulici Brechtova, kde si všimli zaparkovaného vozidla stříbrné barvy, o kterém věděli, že ho často řídí osoba, která má vyslovený zákaz řízení a užívá drogy.

Sami strážníci tohoto řidiče již před tím několikrát zadrželi. Z preventivních důvodů proto požádali kolegu, který ten den obsluhoval kamerový systém, aby občas vozidlo zkontroloval.

Za nedlouho se předvídavost strážníků vyplatila. V 10:44 hodin dostala hlídka prostřednictvím radiostanice informaci o tom, že k vozidlu přišel muž a nastoupil do něj. Strážníci vyrazili do ulice Mírového hnutí, kde chtěli muže zadržet těsně před tím, než vjede na tuto frekventovanou silnici.

V 10:50 hodin obdrželi radiostanicí informaci, že vozidlo vyjelo branou z hlídaného parkoviště a vjelo na veřejnou pozemní komunikaci. Hlídka zapnula výstražné zvukové a světelné zařízení a stříbrné vozidlo čelně zastavila před vjezdem do ulice Mírového hnutí. Ve vozidla se nacházela pro strážníky „známá firma“. Přivolali proto na místo kolegy z Policie ČR, kteří u muže provedli orientační test na přítomnost návykové a psychotropní látky s pozitivním výsledkem na amphetamin.

 


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru