Dnes Středa - zatazeno 0°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 8°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Za úroveň poskytovaných sociálních služeb Praha 2 opět získala ocenění Značka kvality
Ilustrační foto: P2

Za úroveň poskytovaných sociálních služeb Praha 2 opět získala ocenění Značka kvality

Centrum sociálních služeb Praha 2, které je již dvacet let příspěvkovou organizací druhé městské části, opět obhájilo Značku kvality. Pětihvězdičkové ocenění, které pravidelně uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, míří na Prahu 2 opakovaně, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Úroveň péče a poskytovaných služeb v zařízeních Centra sociálních služeb Praha 2 patří dlouhodobě mezi nejlepší v republice. Důkazem je i ocenění, které pravidelně uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Na Prahu 2 titul Značka kvality míří opakovaně.

„Pět hvězdiček v minulých letech získaly oba naše domovy seniorů i pečovatelská služba, která takto vysoké ocenění získala vůbec jako první v Praze. Obhajoba titulu domova pro seniory v ulici Máchova je tak důkazem trvalé kvality poskytovaných služeb. Je to především zásluha vedení Centra sociálních služeb Praha 2 a jeho pracovníků. Patří jim velké poděkování za jejich nasazení nejen v období pandemie, ale i teď, kdy pomáhají v zajištění základních potřeb a péče pro rodiny uprchlíků,“ ocenila uvedla starostka Alexandra Udženija (ODS).

Z maximálního počtu 1020 bodů jich centrum získalo celkem 953,5. Hodnotily se všechny aspekty poskytovaní sociální služby z pohledu klienta, konkrétně: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče.

V hodnocených oblastech bylo dosaženo bodových hodnot pro dosažení úrovně 5* v každé oblasti kromě ubytování, ve které již nelze s ohledem na dispoziční řešení vnitřních prostor postoupit a zvýšit úroveň této oblasti např. jednolůžkovými pokoji či zvětšením plochy dvoulůžkového pokoje a opatřeními pro vyšší podporu soukromí.

Centrum sociálních služeb Praha 2 získalo v minulých letech hned několik ocenění: v roce 2015 tituly Pečovatelka roku v kategorii ambulantní sociální služby – denní stacionář a v kategorii pobytové sociální služby. O dva roky později, v roce 2017, pak titul Pečovatelka roku v kategorii pobytových sociálních služeb získala vedoucí přímé péče z Domova seniorů Máchova.


Autor: TZ, red

Soutěž v angličtině pro žáky základních škol

Dnes ve 13:27

Včera se v Základní škole s rozšířenou výukou jazyků Bronzová v Praze 13 konala soutěž Go ahead with english. Soutěž pro žáky základních škol se koná již od roku 2000 pod záštitou třinácté městské části. Letošního ročníku se zúčastnilo 109 žákyň a žáků ze 30 základních škol z Prahy...

V Letňanech půjdou prvňáčci k zápisu

Včera ve 14:49

Zápis do 1. ročníku základních škol pro školní rok 2023/2024 v Letňanech se bude konat v pondělí 3. dubna od 13 do 18 hodin a v úterý 4. dubna od 13 do 17 hodin.

S Euroklíčem na bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách v Evropě

Včera v 11:14

S pomocí Euroklíče se dostane osoba se zdravotním postižením nebo rodiče/pěstouni pečující o dítě do 3 let na vybraná bezbariérová WC a plošiny ve veřejných budovách, metru, čerpacích stanicích ve většině států Evropy. Euroklíč si mohou obyvatelé Prahy 13 vyzvednout...

Jarní botanická burza Na Slupi

Včera v 09:28

Botanická zahrada Přírodovědecké fakulty Univerzity Karlovy pořádá v pátek 21. dubna v 10:00 až 14:00 hodin burzu, které se zúčastní zejména drobní pěstitelé specialisté.

Ukliďme Jižní Město. Praha 11 se připojí k tradiční akci

Včera v 08:30

Praha 11 se tento týden připojí k celonárodní akci Ukliďme Česko. Hlavním úklidovým dnem akce bude sobota 1. dubna.

Vycházky, hudba i výlet. Dvojka pro přátele kultury zve na akce

27. března 2023 v 10:31

Tipy na akce v Praze 2, hudbu, výtvarné umění, literaturu nebo divadlo nabízí klub Dvojka pro přátele kultury.

V Praze 9 se bude podruhé uklízet

27. března 2023 v 10:24

Minulý týden proběhla v Praze 9 akce Pojďme spolu Uklidit Devítku. Druhý termín úklidu se koná první dubnový den od 9 hodin. Sraz je u Holetu Ivka. Radnice dodá pytle a rukavice a odveze odpad.

Základní škola Norbertov má vlastní školní hřiště

27. března 2023 v 09:23

Žáci ze základní školy Norbertov v Praze 6 se dočkali vlastního školního hřiště. Loni tato střešovická škola oslavila 130 let od svého založení, po celou dobu své historie však hřiště neměla. To se slavnostně otevřelo až minulý týden.

Praha 4: Blíží se termín splatnosti poplatku ze psů za rok 2023

27. března 2023 v 08:52

Odbor finanční správy Prahy 4 upozorňuje držitele psů na splatnost místního poplatku ze psů v roce 2023. Poplatek je splatný bez vyměření předem, složenky na místní poplatek se nerozesílají.

Radnice odstraní suché a poškozené dřeviny, nahrazeny budou novou výsadbou

27. března 2023 v 08:23

V současném končícím období vegetačního klidu přistoupí radnice Prahy 11 k pěstebním opatřením zahrnujícím kácení zejména suchých a poškozených dřevin, které jsou na svých stanovištích neperspektivní a hlavně nebezpečné.

Výstavu Jen tak najdete na radnici do konce března

26. března 2023 v 07:52

Výstavu fotografií autorek Vlasty Vobecké, Slávky Matouškové a Zuzany Janečkové s názvem Jen tak najdete do konce měsíce na radnici Prahy 11.

Veletrh: Starožitnosti jako investice

24. března 2023 v 10:56

Asociace starožitníků pořádá na Novoměstské radnici v Praze 2 již 48. veletrh starožitností Antique. Ve dnech 20. – 23. dubna několik desítek starožitníků představí to nejzajímavější ze své nabídky.

Další články
Nahoru