Dnes Čtvrtek - zatazeno 14°C
Zítra Pátek - oblacno 15°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za úroveň poskytovaných sociálních služeb Praha 2 opět získala ocenění Značka kvality
Ilustrační foto: P2

Za úroveň poskytovaných sociálních služeb Praha 2 opět získala ocenění Značka kvality

Centrum sociálních služeb Praha 2, které je již dvacet let příspěvkovou organizací druhé městské části, opět obhájilo Značku kvality. Pětihvězdičkové ocenění, které pravidelně uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR, míří na Prahu 2 opakovaně, uvedla radnice v tiskové zprávě.

Úroveň péče a poskytovaných služeb v zařízeních Centra sociálních služeb Praha 2 patří dlouhodobě mezi nejlepší v republice. Důkazem je i ocenění, které pravidelně uděluje Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR. Na Prahu 2 titul Značka kvality míří opakovaně.

„Pět hvězdiček v minulých letech získaly oba naše domovy seniorů i pečovatelská služba, která takto vysoké ocenění získala vůbec jako první v Praze. Obhajoba titulu domova pro seniory v ulici Máchova je tak důkazem trvalé kvality poskytovaných služeb. Je to především zásluha vedení Centra sociálních služeb Praha 2 a jeho pracovníků. Patří jim velké poděkování za jejich nasazení nejen v období pandemie, ale i teď, kdy pomáhají v zajištění základních potřeb a péče pro rodiny uprchlíků,“ ocenila uvedla starostka Alexandra Udženija (ODS).

Z maximálního počtu 1020 bodů jich centrum získalo celkem 953,5. Hodnotily se všechny aspekty poskytovaní sociální služby z pohledu klienta, konkrétně: ubytování, stravování, kultura a volný čas, partnerství a péče.

V hodnocených oblastech bylo dosaženo bodových hodnot pro dosažení úrovně 5* v každé oblasti kromě ubytování, ve které již nelze s ohledem na dispoziční řešení vnitřních prostor postoupit a zvýšit úroveň této oblasti např. jednolůžkovými pokoji či zvětšením plochy dvoulůžkového pokoje a opatřeními pro vyšší podporu soukromí.

Centrum sociálních služeb Praha 2 získalo v minulých letech hned několik ocenění: v roce 2015 tituly Pečovatelka roku v kategorii ambulantní sociální služby – denní stacionář a v kategorii pobytové sociální služby. O dva roky později, v roce 2017, pak titul Pečovatelka roku v kategorii pobytových sociálních služeb získala vedoucí přímé péče z Domova seniorů Máchova.


Autor: TZ, red

PVK: Přehled plánovaných výluk na 40. týden

Dnes v 10:08

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Turistický pochod 14 km kolem Prahy 14

Včera ve 21:01

Tradiční turistický pochod l4 km kolem Prahy 14 se koná v sobotu 8. října a nabídne několik zajímavých míst Prahy 14.

Budova Ministerstva financí otevřena veřejnosti

Včera v 09:49

Dnes se opět otevřou veřejnosti brány Ministerstva financí v Letenské ulici 15.

Na Den české státnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj

Včera v 09:42

Dnes v 10 hodin se veřejnosti otevře Ministerstvo pro místní rozvoj. Připraveny jsou komentované prohlídky historických prostor hlavní budovy na Staroměstském náměstí. Den otevřených dveří potrvá do 15 hodin.

Břevnovské posvícení 2022

27. září 2022 ve 21:18

Pátek 7. října ve 14 hodin začne Břevnovské posvícení, otevře se většina stánků a pouťové atrakce. V sobotu 8. října odstartuje pravé posvícení. Ze stánků budou vonět a návštěvníky lákat k zakoupení různé pochutiny, např. pečené husy s knedlíkem a zelím, pečená vepřová šunka, bramboráky,...

Pražské věže s Prahou 13

27. září 2022 ve 20:05

Start dobrodružné naučné hry je tradičně před budovou radnice Prahy 13 na Slunečním náměstí 28. září od 10 do 17 hodin.

Suchdolské posvícení

27. září 2022 v 19:53

Tradiční Suchdolské posvícení se koná ve středu 28. září od 14 hodin na Suchdolském náměstí.

Výstava výtvarných prací žáků a studentů pražských škol na Mariánském náměstí

27. září 2022 v 09:34

Od středy 21. září do čtvrtka 20. října je pro veřejnost volně přístupná v budově Nové radnice Magistrátu hl. m. Praha na Mariánském náměstí výstava soutěžní přehlídky výtvarných prací žáků a studentů pražských škol s názvem „Evropa, ve které chci žít. Praha v roce 2050“.  Žáci a studenti zde na...

Další články
Nahoru