Dnes Středa - polojasno 13°C
Zítra Čtvrtek - zatazeno 14°C
Čtvrtek 29. 9. 2022
Svátek má Michal
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za upálení družky potvrdil soud patnáctiletý trest vězení
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za upálení družky potvrdil soud patnáctiletý trest vězení

Odvolací soud potvrdil Slovákovi Miroslavu Reisingerovi, který loni v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, patnáctiletý trest vězení. Zamítl mužovo odvolání, ve kterém žádal překvalifikovat skutek z vraždy na usmrcení z nedbalosti. Reisinger připustil, že partnerku polil benzínem, který následně vzplál od jeho cigarety. Odmítl ale, že nedopalek na družku schválně hodil.

Třiačtyřicetiletá žena zemřela v noci na 28. listopadu 2021 ve Vysočanech před chatkou, kterou obývala s o 13 let starším Reisingerem. Po vzájemné hádce vzal muž kanystr s benzinem, otevřel ho a družce hořlavinou polil hlavu a horní polovinu těla. Po odhození nedopalku benzin okamžitě vzplál a žena neměla šanci na záchranu.

Muž soudu tvrdil, že se s ženou přetahovali o kanystr s benzinem, a tekutina na ni vystříkla omylem. Cigaretu hodil na zem již dříve. Podle předsedy senátu Martina Zelenky však tato výpověď nesouhlasí s jeho dřívějším přiznáním. Reisinger zpočátku uváděl, že družku polil benzinem, protože na ni byl naštvaný.

„Změna jeho výpovědi je pouze účelová," prohlásil soudce. Muž podle něj neměl důvod se přiznávat, pokud by čin opravdu úmyslně nespáchal. Jeho první výpověď navíc potvrdili svědci i důkazy. Soud ale nevyhověl ani státnímu zástupci, který žádal pro Reisingera přísnější trest.

Reisinger byl v době činu opilý. Podle svědků ze sousedství muž i družka holdovali alkoholu a hádali se, protože na sebe žárlili. Opili se i poslední noc, kdy slavili třetí výročí vztahu. Znalkyně u hlavního líčení ale protialkoholní léčbu nenavrhla, protože by podle ní byla „mrháním financemi".

Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem hrozilo muži 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Obžaloba pro něj žádala 16,5 až 17,5 roku odnětí svobody s tím, že u muže nenašla žádnou polehčující okolnost.

Prvoinstanční soud ale poukázal na to, že v Česku má muž čistý rejstřík a k dřívějším odsouzením na Slovensku již nelze přihlížet.


Autor: ČTK

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Strážníci zabránili vykradení bytu

6. září 2022 ve 12:57

Mladého cizince, který vlezl do přízemního bytu, vypátrali včera kolem patnácté hodiny strážníci. Kvůli muži, na kterého byl vydán příkaz k zatčení, se na místo sjely všechny složky IZS. O případu strážníky informoval prostřednictvím linky 156 náhodný...

Pervitin v tašce a tři zákazy řízení

22. srpna 2022 v 09:28

Policisté si v sobotu ve čtyři ráno povšimli projíždějícího auta v Roztylské ulici v Praze 4 a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Jakmile se za ním rozjeli, náhle zvýšil rychlost a snažil se jim ztratit z dohledu. Na pokyn k zastavení nereagoval a ve vysoké rychlosti zajel do ulice Jarníkova, kde...

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

17. srpna 2022 v 09:19

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní...

Další články
Nahoru