Dnes Úterý - prehanky-snih 6°C
Zítra Středa - oblacno 11°C
Úterý 28. 3. 2023
Svátek má Soňa
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Za upálení družky potvrdil soud patnáctiletý trest vězení
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za upálení družky potvrdil soud patnáctiletý trest vězení

Odvolací soud potvrdil Slovákovi Miroslavu Reisingerovi, který loni v listopadu upálil svou českou družku v zahrádkářské kolonii v Praze, patnáctiletý trest vězení. Zamítl mužovo odvolání, ve kterém žádal překvalifikovat skutek z vraždy na usmrcení z nedbalosti. Reisinger připustil, že partnerku polil benzínem, který následně vzplál od jeho cigarety. Odmítl ale, že nedopalek na družku schválně hodil.

Třiačtyřicetiletá žena zemřela v noci na 28. listopadu 2021 ve Vysočanech před chatkou, kterou obývala s o 13 let starším Reisingerem. Po vzájemné hádce vzal muž kanystr s benzinem, otevřel ho a družce hořlavinou polil hlavu a horní polovinu těla. Po odhození nedopalku benzin okamžitě vzplál a žena neměla šanci na záchranu.

Muž soudu tvrdil, že se s ženou přetahovali o kanystr s benzinem, a tekutina na ni vystříkla omylem. Cigaretu hodil na zem již dříve. Podle předsedy senátu Martina Zelenky však tato výpověď nesouhlasí s jeho dřívějším přiznáním. Reisinger zpočátku uváděl, že družku polil benzinem, protože na ni byl naštvaný.

„Změna jeho výpovědi je pouze účelová," prohlásil soudce. Muž podle něj neměl důvod se přiznávat, pokud by čin opravdu úmyslně nespáchal. Jeho první výpověď navíc potvrdili svědci i důkazy. Soud ale nevyhověl ani státnímu zástupci, který žádal pro Reisingera přísnější trest.

Reisinger byl v době činu opilý. Podle svědků ze sousedství muž i družka holdovali alkoholu a hádali se, protože na sebe žárlili. Opili se i poslední noc, kdy slavili třetí výročí vztahu. Znalkyně u hlavního líčení ale protialkoholní léčbu nenavrhla, protože by podle ní byla „mrháním financemi".

Za vraždu spáchanou obzvlášť trýznivým způsobem hrozilo muži 15 až 20 let vězení, nebo i výjimečný trest. Obžaloba pro něj žádala 16,5 až 17,5 roku odnětí svobody s tím, že u muže nenašla žádnou polehčující okolnost.

Prvoinstanční soud ale poukázal na to, že v Česku má muž čistý rejstřík a k dřívějším odsouzením na Slovensku již nelze přihlížet.


Autor: ČTK

Hasiči vyprostili řidiče po střetu auta s tramvají v Praze 9

Včera ve 14:49

Profesionální hasiči ze stanice Satalice a pražského dopravního podniku zasahovali v Poděbradské ulici v Praze 9. Střetlo se tam osobní auto s tramvají.

Požár bytu v Praze 3 způsobila pravděpodobně technická závada

Včera ve 12:51

Hasiči zasahovali v neděli 26. března od 18:15 hodin v Lucemburské ulici v Praze 3. Požár vybavení pokoje zlikvidovali za několik minut, následovalo odvětrání bytu i domu.

Dva muži napadli na ulici třetího a způsobili mu bodnořezná zranění

22. března 2023 v 09:09

V neděli 5. března hodinu po půlnoci napadla dvojice mužů v Řehořově ulici po vzájemné hádce dvaačtyřicetiletého poškozeného a způsobila mu vážná bodnořezná zranění na různých částech těla. Zraněný byl následně převezen ZZS do nemocnice.

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Další články
Nahoru