dnes
Pátek - oblacno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - snih
2°C
Pražské krimi

Za ubodání bezdomovce půjde Vorlíček na 15 let do vězení

Za loňskou vraždu bezdomovce v bytě v Praze 9 si Bohumil Vorlíček odpyká 15 let vězení a podrobí se ústavní protialkoholní léčbě. Dnes o tom rozhodl pražský městský soud. Verdikt, podle kterého opilý Vorlíček uřízl spřátelenému bezdomovci po hádce ucho a poté jej ubodal 28 ranami nožem, je pravomocný.

Nezaměstnaný muž se vzdal práva na odvolání poté, co se ujistil, že mu lékaři za mřížemi spraví zuby. Za vraždu provedenou zvlášť surovým způsobem hrozilo Vorlíčkovi 15 až 20 let odnětí svobody nebo i výjimečný trest včetně doživotí. "Tento případ je natolik specifický, že o výjimečném trestu není nutné uvažovat.

Vzhledem k míře brutality by sice přicházela v úvahu spíše horní hranice trestní sazby, nicméně pan obžalovaný spáchal čin pod vlivem alkoholu, přičemž ze spisu je zřejmé, že se s alkoholismem pokoušel bojovat," uvedl podle ČTK předseda soudního senátu Stanislav Králík. „Nikdy jsem nechtěl nikomu ublížit. Další protialkoholní léčení podstoupím rád,“ konstatoval pětapadesátiletý Vorlíček ve své závěrečné řeči.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru