dnes
Pátek - obcasny-dest
14°C
zítra
Sobota - skorojasno
16°C
pozítří
Neděle - polojasno
16°C
Za týden přibylo v Praze sedm desítek případů covidu, nemocných je 739
Covid -19 je infekční onemocnění, které způsobuje nový koronavirus SARS-CoV-2. Ilustrace: zschvaleticka.cz

Za týden přibylo v Praze sedm desítek případů covidu, nemocných je 739

 V Praze přibylo za posledních sedm dní 69 případů covidu-19. Je to o devět případů více než o týden dříve. Od začátku epidemie se v hlavním městě infikovalo novým koronavirem 2492 lidí, z nichž 1653 se už z nemoci uzdravilo. V souvislosti s koronavirem zemřelo v Praze 100 lidí. Aktuálně je tak v metropoli 739 nemocných. Vyplývá to z údajů na webu pražských hygieniků platných k včerejším 18:00.

Praha sice aktuálně nepatří mezi ohniska nákazy koronavirem, ve metropoli ale nadále platí některá hygienická opatření. Lidé musí nosit roušku v metru a při účasti na hromadné akci nad 100 lidí ve vnitřních prostorech.

Existuje několik výjimek, na které se povinnost nevztahuje, jako jsou například děti do dvou let či schůze ústavních činitelů či soudů. Ode dneška se povinnost nosit roušku nevztahuje ani na promoce.

Počet vyléčených z nemoci covid-19 stoupl od minulého pátku o 98. Za stejnou dobu přibyl v Praze jeden případ úmrtí v souvislosti s koronavirem.

V počtu nakažených vede statistiku dlouhodobě městská část Praha 4, kde se nakazilo 657 lidí. Následuje Praha 10 s 344 případy a Praha 5 s 314 infikovanými. Aktuálně je nejvíc nemocných v Praze 4, a to 354 lidí. V Praze 5 je nemocných 110 lidí, v dalších městských částech je nemocných méně než sto lidí.

Při zohlednění lidnatosti jednotlivých městských částí je na tom nejhůře Praha 1, kde na 100 000 obyvatel připadá 278 nakažených. Následuje Praha 2 s více než 247 případy na 100 000 obyvatel. V hlavním městě jako celku připadá podle údajů hygieniků přibližně 192 nakažených na 100 000 obyvatel.

Z hlediska věku pražští hygienici dosud nejvíc případů odhalili mezi třicátníky a čtyřicátníky, a to 477, respektive 457 případů. Přes čtyři stovky nakažených byly ještě ve věkové skupině 20 až 29 let.

Čísla pražských hygieniků se liší od údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Podle nich bylo v hlavním městě od začátku epidemie prokázáno 2647 případů nákazy. V přepočtu na obyvatele to představuje téměř 200 infikovaných na 100 000 obyvatel.

V souvislosti s covidem-19 v hlavním městě podle ministerstva zemřelo 109 lidí. V celé republice dnes počet potvrzených případů koronaviru překročil 13 000. Nejvíce zasažené je Karvinsko, kde se nákaza rozšířila hlavně mezi horníky černouhelné firmy OKD a jejich blízkými.


Zákaznické kanceláře a pobočky innogy jsou uzavřeny

Včera v 16:44

Z důvodu ochrany před šířící se nákazou převedla innogy veškerou komunikaci se zákazníky do elektronického režimu. Dotazy spojené s odběrem elektrické energie a zemního plynu můžete vyřídit z domova.

Praha nabídne městům zdarma zdrojové kódy k IT systému V Praze jako doma

Včera v 16:17

Hlavní město Praha nabídne prostřednictvím městských společností Prague City Tourism a Operátor ICT (OICT) zdrojový kód k IT systému V Praze jako doma. Zájemci z řad měst a obcí mohou tento systém snadno využít pro přípravu vlastních projektů na podporu ohrožených segmentů tuzemské...

Botanická zahrada Na Slupi uzavřela skleník

Včera v 11:22

Venkovní části zahrady v Praze 2 zůstávají přístupné veřejnosti, uzavřen je skleník.

Informační linka Prahy 14

Včera v 11:06

Pro seniory, kteří žijí v osamění, osoby se zdravotním postižením a lidi z jejich okolí je opět k dispozici speciální informační linka Prahy 14.

Praha 2 pomáhá seniorům i samoživitelkám

Včera v 10:21

Praha 2 nezapomíná na nejohroženější skupinu obyvatel – seniory a také na rodiny samoživitelů, kterých se vládní restrikce dotýkají vůbec nejvíce. 

Praha 9 zveřejnila výsledky veřejné ankety

Včera v 09:52

Během léta se uskutečnila veřejná anketa mezi občany Prahy 9. Ukázala například spokojenost se stavem městské zeleně či nabídkou obchodů a služeb, už méně občanů hodnotilo kladně údržbu městských komunikací. Výsledky ankety budou využity při tvorbě Strategického plánu rozvoje MČ...

Dejte o sobě vědět. Praha 4 sbírá kontakty na roznos nebo prodej z okénka

Včera v 08:58

Máte restauraci či kavárnu v Praze 4 a nabízíte roznos nebo prodej z okénka? Dejte o sobě vědět ostatním, kteří právě vaši službu v okolí svého bydliště nebo pracoviště hledají.

Praha 8 pomáhá podnikatelům

Včera v 07:48

Praha 8 rozšířila seznam gastro podniků, které využily nabídku radnice k propagaci v době, kdy procházejí těžkou zkouškou.

Další články
Nahoru