dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
pozítří
Pátek - oblacno
4°C
Pražské krimi

Za tak málo tolik?! Drzoun je napálil, pomohla mu lepenka. V Praze je to běžná praxe, tvrdil

Další případ, kdy si nepoctivý taxikář řekl cizincům za přepravu o vyšší finanční částku, než která byla uvedena na účtence, zaznamenali na začátku týdne strážníci ze specializované skupiny Taxi.

V pondělí v půl desáté ráno si všimli řádně označeného taxíku, který zastavil na Hradčanském náměstí. Z vozidla vystoupili čtyři lidé. Hlídka se rozhodla provést kontrolu řidiče. Podle účtenky měla přeprava stát 43 korun. Jeden ze strážníků dostihl skupinku cizinců a požádal je o upřesnění skutečností týkajících se přepravy.

Jeden z mužů mu řekl, že si vozidlo zastavili v Legerově ulici a chtěli převést právě na Hradčanské náměstí. Řidič si cizincům po skončení jízdy řekl o 400 korun, které mu zaplatili. Řidič se pak přiznal, že jízdu účtoval na takzvanou „desetinnou čárku“. „V Praze je to naprosto běžná praxe,“ řekl.

Na displeji byla desetinná čárka přelepena neprůhlednou černou lepenkou. Řidič taxíku pak celou hotovost skupince cizinců vrátil.

„Protože vzniklo podezření, že se devětatřicetiletý muž jako podnikatel záměrně vyhnul zdanění svého výdělku a mohl by být podezřelý z deliktu krácení daně, strážníci celou věc předali příslušnému finančnímu úřadu. Navíc se budou případem zabývat i úředníci příslušného správního orgánu,“ uvedla mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru