dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Pražská kultura

Za tajemstvím jmen žižkovských ulic

Jak ovlivnilo špatné počasí bitvu u Sudoměře, kde proběhlo záhadné střetnutí u Ostromeče a jaké byly poslední dny Jana Želivského – to vše se můžete dočíst v e-knize, kterou pro všechny, které zajímá historie, vydala městská část Praha 3.

Za tajemstvím žižkovských ulic – to je název seriálu, která už léta vychází  v Radničních novinách. Historik Jan Škoda procházel po žižkovských ulicích a poutavě líčil osudy dnes již většinou zapomenutých osobností husitské doby. Připomíná slavné, ale i zapomenuté bitvy legendárního jednookého zemana. To vše podle jmen žižkovských ulic.

„Lidé si chodí pro staré noviny, prosí nás o kopie, tak jsme chtěli umožnit mít celý seriál pohromadě. Jednotlivé díly jsou pospojované a tak si vtipné vyprávění může najít nové čtenáře,“ vysvětluje vedoucí oddělení Radničních novin Stanislav Kněnický.

A právě proto, aby si knížku mohl přečíst každý, je k volnému stažení na webu městské části. Nabízí zde několik formátů, které by bez problémů měly fungovat v počítačích, tabletech, smartphonech.

Pro čtečky e-knih nabízíme dva nejčastější formáty epub a mobi. Pro chytré telefony je třeba si zdarma stáhnout aplikaci pro čtečku, například Cool Reader. Pro čtení přímo v PC je nejvhodnější formát PDF či TXT.


České fetiše pomohou pražským bezdomovcům

1. listopadu 2017 v 16:30 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Lidé bez domova, kteří prodávají časopis Nový prostor, letos na Vánoce nabídnou svým čtenářům a příznivcům krom časopisu i knihu. Půjde o druhý výběr fejetonů Jana Sterna nazvaný Česko je hezko. Prodejci Nového Prostoru začnou knihu prodávat 1. listopadu. Jsou jejím výhradním distributorem, jinde...

Další články
Nahoru