dnes
Pátek - jasno
2°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
2°C
pozítří
Neděle - snih
1°C
Za standardní výměnu Opencard už lidé nebudou platit, příplatek za expresní vyřízení se sníží
Ilustrační foto: archiv MHMP

Za standardní výměnu Opencard už lidé nebudou platit, příplatek za expresní vyřízení se sníží

Praha bude nově měnit Opencard v běžném režimu s dodáním do 14 dnů zdarma, expresní výměna na místě bude stát 100 korun. Pražští radní dnes schválili nový ceník pro výměnu karet. Dosud to bylo 100 korun za běžný způsob, za expresní pak 250 korun.

Důvodem změny ceníku je fakt, že Praha ukončila možnost zdarma prodloužit karty s končící platností a část cestujících by tak znevýhodnila. Nový ceník bude platit od 1. dubna 2015 do 31. prosince 2016.

„Rozhodnutí znamená, že při výměně karet nebude nikdo znevýhodňován," řekl náměstek primátorky Petr Dolínek (ČSSD). Radní hlavního města totiž letos v lednu zrušili možnost kartu si zdarma prodloužit. Tím vystavili cestující, kterým karta končí letos na jaře a v dalších měsících letošního roku, do znevýhodněné situace – museli by si za její vydání na rozdíl od ostatních, kterým končí platnost v březnu, zaplatit.

Nutná výměna se netýká karet vydaných s platností do 31. března 2015, které bylo možné zdarma prodloužit. V dubnu vyprší platnost přibližně 10 000 Opencard a v dalších měsících se počty karet s předpokládanou nutností výměny pohybují v řádu desítek tisíc.

Projekt Opencard, který pochází z éry primátora Pavla Béma (ODS), stál Prahu minimálně 1,35 miliardy korun a kartu vlastní asi 1,2 milionu lidí. Projekt je spojen s problematickými smlouvami, několik úředníků kvůli Opencard již stanulo před soudem. Co bude s Opencard dál, zatím nikdo neřekl, město nyní hledá způsob, jak s kartou do budoucna naložit.


Praha 2: Údržba chodníků v zimě

3. ledna 2018 ve 13:12

Radnice Prahy 2 bude pro zimní sezonu  2017/18  zajišťovat schůdnost na chodnících, které jsou zařazeny ve vyhlášce hl. m. Prahy mezi neudržované komunikace.

Další články
Nahoru