dnes
Pondělí - obcasny-dest
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Pražské krimi

Za sražení dvou chodců do Vltavy potvrdil soud šest let vězení

Nejvyšší soud (NS) potvrdil šest let vězení řidiči, který předloni srazil na Mánesově mostě do Vltavy dva chodce. Oba zemřeli, další člověk se při havárii zranil. Šofér tajil epilepsii, aby mohl řídit auto. Před nehodou podle pravomocného verdiktu dostal záchvat, zjistila ČTK z usnesení v soudní databázi.

Nehoda se stala 5. března 2013. Řidič dostal záchvat při vjíždění na most, kde ztratil kontrolu nad autem. Nejprve vjelo na chodník ve směru jízdy, poté řidič strhnul řízení, přejel do protisměru a vjel na druhý chodník. Tam narazil do tří chodců, z nichž dva auto srazilo do řeky. Jednu z obětí našli záchranáři až o několik týdnů později v česlech vodní elektrárny dále po proudu řeky.

Obvodní soud pro Prahu 2 muži dále na deset let zakázal řídit, navíc mu přikázal, aby zaplatil pozůstalým dohromady sedm milionů korun. Městský soud pak náhradu škody snížil na 1,725 milionu korun.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru