dnes
Úterý - zatazeno
6°C
zítra
Středa - skorojasno
4°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
6°C
Víkendové tipy

Za sopkou a velehorami: Exkurze přírodou velkoměsta

Víte, kde v Praze před stovkami milionů let soptila podmořská sopka a kde naleznete pozůstatky dávných středočeských velehor?

Přírodovědci z Národního muzea připravili cyklus přírodovědných exkurzí Přírodou velkoměsta. Na vybraných pražských lokalitách se odborníci napříč přírodovědnými obory podělí s účastníky vycházek o své bohaté zkušenosti z terénních výzkumů.

Cyklus exkurzí tak představí Prahu nejen jako místo bohaté na historické památky, ale také jako místo s charakteristickými přírodními zajímavostmi.  

Víte, kde v Praze před stovkami milionů let soptila podmořská sopka a kde jsou k vidění pozůstatky dávných středočeských velehor? Po kom se jmenuje Barrandov?

Průvodcem bude František Vacek, geolog Národního muzea.

Vycházka potrvá přibližně 3 hodiny a proběhne za každého počasí.

Místo a čas setkání: 19. dubna v 9 hodin na tramvajové zastávce Hlubočepy. Trasa: cca 5 km, nenáročná po asfaltových cestách (Vyskočilka – Barrandova skála – Hlubočepy). Akce je zdarma a není potřeba se na ni dopředu přihlašovat.


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Další články
Nahoru