Dnes Sobota - oblacno 22°C
Zítra Neděle - polojasno 23°C
Sobota 25. 9. 2021
Svátek má Zlata
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Za smrtelné předávkování mladíka v klubu uložil soud podmíněné tresty
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za smrtelné předávkování mladíka v klubu uložil soud podmíněné tresty

Smrtelné předávkování mladíka v pražském klubu potrestal vrchní soud podmíněnými tresty. Uložil je dvěma mužům, kteří mladíkovi poskytli dvě tablety extáze, ačkoliv viděli, že má problémy s rovnováhou a je malátný. Starší z pachatelů bude v podmínce tři roky. Mladší dostal mírnější trest v délce 20 měsíců, protože v době spáchání činu nebyl plnoletý. Oběma soud zároveň zakázal požívat návykové látky. V tiskové zprávě o tom informovala policejní mluvčí Hana Křížová.

Staršímu pachateli uložil pražský vrchní soud pětiletou – a tedy maximální možnou – zkušební dobu. Dohlížet na něj bude probační úředník. Mladší má zkušební dobu dvouletou. Soud mu vedle požívání návykových látek zakázal také účast na diskotékách.

Neúspěšná péče o intoxikovaného mladíka stála zdravotní pojišťovnu přes 2,5 milionu korun. Podle pravomocného rozsudku musí starší z pachatelů nahradit škodu ve výši 300 000 korun, mladší pak 70 000 korun.

Oba muži čelili obžalobě z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Plzeňský krajský soud je nejprve potrestal podle mírnější právní kvalifikace, proti čemuž se úspěšně odvolal státní zástupce. Vrchní soud poté na konci letošního června kvalifikaci zpřísnil.

„Dal tak jasně najevo, že podání drogy extáze dnes již zesnulému mladíkovi mělo přímý vliv na jeho smrt," podotkla Křížová.

Mladík zkolaboval v červnu 2019 v žižkovském klubu na Tachovském náměstí, odkud ho odvezli záchranáři. Kombinace drog a alkoholu mu způsobila otok mozku a plic, selhání jater i ledvin, poruchu srážlivosti krve a následně zástavu srdce. Po několika dnech zemřel.

Kriminalisté zjistili, že už cestou vlakem z Plzně do Prahy si mladík vzal kokain a v klubu si pak dal velmi krátce po sobě dvě tablety extáze. Drogy pocházely z Plzeňska a do klubu je odtamtud dovezla skupinka lidí.

Na základě svědeckých výpovědí a kamerových záznamů pak policie vypátrala dva muže ve věku 22 a 17 let, kteří mladíkovi extázi poskytli.

Podle policistů byla pro mladíka fatální právě kombinace několika druhů drog a alkoholu. „Opětovně apelujeme na to, aby i příležitostní uživatelé drog nekombinovali neuváženě různé druhy omamných a psychotropních látek. Může se totiž stát, že tělo tento smrtící koktejl neunese," uzavřela mluvčí.


Autor: ČTK

Fakultní Thomayerova nemocnice má zrekonstruované třídy místní ZŠ a MŠ a Odd. dětské psychiatrie

Včera v 17:52

Ve Fakultní Thomayerově nemocnici (FTN) byla přestřihnuta slavnostní páska od několika nově zrekonstruovaných tříd místní ZŠ, MŠ na Odd. dětské psychiatrie, a to díky finančnímu grantu ze strany Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci Fondů EHP (tzv. Norské Fondy) v rámci projektu „Implementace...

Hala 22 v Pražské tržnici nabízí dvě volná prodejní místa, v jednom má vzniknout i take-away občerstvení

Včera v 17:27

Hala 22 v Holešovicích je největší zeleninový trh s celoročním provozem a s jednou z nejdelších tradic v hlavním městě. Aktuálně město vypsalo výběrové řízení na dvě prodejní místa, jedno klasické pro potravinový sortiment a jedno dvojité místo přímo v čele haly u vstupu, kde by kromě prodejního...

Ať se k projektu městského bydlení v Ďáblicích vyjádří občané, zní z Prahy 8

23. září 2021 v 07:01

Rada městské části Praha 8 se seznámila s návrhem dalšího postupu projektu výstavby bytového domu „Ládví – Praha 8“, který schválili radní hlavního města Prahy. Vzhledem k tomu, že projekt výstavby nebyl projednán ani s městskou částí, ani s občany sídliště Ďáblice, radní Prahy 8 s jeho realizací...

Praha 5 investovala v prvním pololetí letošního roku 86 milionů korun

22. září 2021 ve 22:52

Investice do rekonstrukce a modernizace školských zařízení dominovaly hospodaření městské části Praha 5 v prvním půlroce. Téměř 30 milionů šlo také do městské zeleně a ochrany životního prostředí. Praha 5 to aktuálně uvedla v tiskové zprávě.

Zastaralý areál Rugby Clubu Tatra Smíchov se dočká rekonstrukce

22. září 2021 v 08:20

Pražští radní odsouhlasili investiční záměr projektu rekonstrukce sportovního areálu Rugby Club Tatra Smíchov Národní sportovní agenturou. Spolufinancování investičních projektů rozvoje sportovní infrastruktury ve vlastnictví hl. m. Prahy je v souladu se strategií Plánu rozvoje sportu a...

Další články
Nahoru