Dnes Pátek - snih -1°C
Zítra Sobota - snih -1°C
Pátek 1. 12. 2023
Svátek má Iva
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Za smrtelné předávkování mladíka v klubu uložil soud podmíněné tresty
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: Freeimages.com

Za smrtelné předávkování mladíka v klubu uložil soud podmíněné tresty

Smrtelné předávkování mladíka v pražském klubu potrestal vrchní soud podmíněnými tresty. Uložil je dvěma mužům, kteří mladíkovi poskytli dvě tablety extáze, ačkoliv viděli, že má problémy s rovnováhou a je malátný. Starší z pachatelů bude v podmínce tři roky. Mladší dostal mírnější trest v délce 20 měsíců, protože v době spáchání činu nebyl plnoletý. Oběma soud zároveň zakázal požívat návykové látky. V tiskové zprávě o tom informovala policejní mluvčí Hana Křížová.

Staršímu pachateli uložil pražský vrchní soud pětiletou – a tedy maximální možnou – zkušební dobu. Dohlížet na něj bude probační úředník. Mladší má zkušební dobu dvouletou. Soud mu vedle požívání návykových látek zakázal také účast na diskotékách.

Neúspěšná péče o intoxikovaného mladíka stála zdravotní pojišťovnu přes 2,5 milionu korun. Podle pravomocného rozsudku musí starší z pachatelů nahradit škodu ve výši 300 000 korun, mladší pak 70 000 korun.

Oba muži čelili obžalobě z nedovoleného nakládání s omamnými a psychotropními látkami. Plzeňský krajský soud je nejprve potrestal podle mírnější právní kvalifikace, proti čemuž se úspěšně odvolal státní zástupce. Vrchní soud poté na konci letošního června kvalifikaci zpřísnil.

„Dal tak jasně najevo, že podání drogy extáze dnes již zesnulému mladíkovi mělo přímý vliv na jeho smrt," podotkla Křížová.

Mladík zkolaboval v červnu 2019 v žižkovském klubu na Tachovském náměstí, odkud ho odvezli záchranáři. Kombinace drog a alkoholu mu způsobila otok mozku a plic, selhání jater i ledvin, poruchu srážlivosti krve a následně zástavu srdce. Po několika dnech zemřel.

Kriminalisté zjistili, že už cestou vlakem z Plzně do Prahy si mladík vzal kokain a v klubu si pak dal velmi krátce po sobě dvě tablety extáze. Drogy pocházely z Plzeňska a do klubu je odtamtud dovezla skupinka lidí.

Na základě svědeckých výpovědí a kamerových záznamů pak policie vypátrala dva muže ve věku 22 a 17 let, kteří mladíkovi extázi poskytli.

Podle policistů byla pro mladíka fatální právě kombinace několika druhů drog a alkoholu. „Opětovně apelujeme na to, aby i příležitostní uživatelé drog nekombinovali neuváženě různé druhy omamných a psychotropních látek. Může se totiž stát, že tělo tento smrtící koktejl neunese," uzavřela mluvčí.


Autor: ČTK

Praha 4 získá 15,7 milionu korun za umisťování uprchlíků do škol

Včera ve 20:49

Praha 4 získá 15,7 milionu korun z projektu UNICEF – pomoc uprchlíkům pro školy za umisťování dětí z uprchlických rodin. Městská část o tom informovala na svém webu.  

Praha 1 dokončila rekonstrukci opěrné zdi na Kampě i Odkolkovské zahrady

Včera v 17:56

Praha 1 dokončila obnovu historické opěrné zdi v Odkolkovské zahradě, která je nedílnou součástí parku Kampa. Tato revitalizace je součástí širší snahy o zachování a zkrášlení kulturního dědictví města a jeho zelených prostor. Informovala o tom mluvčí městské časti Karolína...

Rada mladších zavítala do osmi regionů, nejzajímavější prezentace představí studenti v Praze

Včera v 11:18

V pondělí 4. prosince se v Praze uzavře 10. ročník meziškolní konference Rada mladších, která se letos poprvé vydala za středoškolskými studenty do krajských měst v Čechách i na Moravě.  Cílem projektu bylo dát prostor mladým lidem vyjádřit postoje k tématům jako jsou jinakost a LGBT,...

Schola Pragensis pomáhá s výběrem střední školy i po skončení veletrhu

Včera v 07:28

Minulý týden se v Praze od čtvrtka do soboty uskutečnil největší veletrh středních a vyšších odborných škol Schola Pragensis. Veletrh již 28 let pomáhá tisícům středoškoláků z Prahy a okolí s výběrem správné střední školy. 

Praha podpoří Dětské centrum Paprsek, zvýší příspěvek pro budoucí pěstouny

29. listopadu 2023 ve 13:04

Hlavní město navýší příspěvek pro Dětské centrum Paprsek. Centrum získá pro budoucí pěstounské rodiče celkovou částku 248 400 korun. Příspěvek má sloužit pěstounským párům, které se připravují na přijetí dítěte do rodiny. Navýšení příspěvku v pondělí schválili pražští...

Další články
Nahoru