dnes
Pondělí - obcasny-dest
5°C
zítra
Úterý - obcasny-dest
11°C
pozítří
Středa - zatazeno
11°C
Pražské krimi

Za silvestrovskou vraždu deset let

Za silvestrovskou vraždu svého hosta v pražském bytě má jít Eduard Klaga na deset let do vězení. Dnes o tom rozhodl Městský soud v Praze. Podle obžaloby bodl opilý Klaga svou oběť do zad a poté ji vyhodil z okna ve čtvrtém patře. Muž svou vinu odmítá a na místě se odvolal. Rozsudek tak není pravomocný.

Čtyřiačtyřicetiletý Klaga si poslední noc loňského roku pozval na silvestrovskou oslavu do svého bytu v Petrské ulici dva bezdomovce, které potkal cestou z nevydařeného večírku. Jednoho z nich znal, druhého ne. Nejprve jim pouze nosil alkohol před dům, dvojice ho však nakonec přemluvila, aby ji pustil k sobě. Muži popíjeli pivo, vodku a víno.

Podle obžaloby se Klaga následně s hostem, kterého neznal, z neznámých důvodů pohádal a zlomil mu úderem hlavou nos. Potom ho prý uchopil pod krkem „do kravaty“ a bodl jej nožem zezadu do pravého boku.

Šestačtyřicetiletý muž, který začal silně krvácet, se prý Klagovi vysmekl a snažil se zachránit útěkem na balkon, přičemž prorazil hlavou skleněnou výplň dveří. „Proskočil na balkon, aby se dostal z místa, kde byl napadán. Ovšem tím se dostal do smrtelné pasti,“ popsal státní zástupce Vladimír Mužík.

Druhý bezdomovec později vypověděl, že Klaga vyšel za zraněným, jednou rukou jej vzal pod krkem a druhou ho strčil přes zábradlí. Pobodaný spadl z výšky 15 metrů na betonovou dlažbu dvora a zemřel. Podle ČTK Klaga tvrdí, že muž z okna vyskočil sám, soud tomu však neuvěřil.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Další články
Nahoru