dnes
Pátek - zatazeno
2°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
4°C
pozítří
Neděle - oblacno
3°C
Za rekonstrukci historického hostince zaplatí Praha 9 celkem 63 milionů, otevře ho za rok
Hostinec U Brabců před rekonstrukcí. Foto: ŠJů / Wikimedia Commons

Za rekonstrukci historického hostince zaplatí Praha 9 celkem 63 milionů, otevře ho za rok

Radnice Prahy 9 rekonstruuje hostinec U Brabců na Starém Proseku. Za opravy zaplatí 63 milionů korun z vlastního rozpočtu. Objekt plánuje znovu otevřít příští rok v září na Svatováclavskou pouť na Proseku, sdělila ČTK mluvčí městské části Marie Kurková.

Zanedbanou budovu určenou k demolici získala vysočanská radnice v roce 2017 směnou za jiné pozemky. Soukromý vlastník na místě plánoval postavit bytový dům. Proti záměru se postavili místní obyvatelé. Petici za záchranu hostince podepsalo podle iniciativy ProProsek přes 2000 lidí.

Objekt má v budoucnu sloužit jako restaurace a zároveň společenské centrum. Architekt interiéru Jan Bouček navrhl hlavní sál tak, aby bylo možné z restauračního provozu lehce vytvořit hlediště nebo taneční parket. Na obou stranách sálu vznikne ochoz, který nabídne nejen další místa k sezení, ale zlepší také akustiku.

Hlavní sál bude propojen s prostorem staré hospody, který může fungovat jako soukromý salonek. V interiéru se budou spojovat staré prvky s moderními. Bouček proto například navrhl na stěnu nad sebe zavěsit dva pivní tanky. Autorem návrhu exteriéru budovy je Ivan Drobný, který se rozhodl zachovat původní podobu fasády.

Stavba hostince U Brabců vznikla v roce 1837, od 80. let minulého století sloužila jako sklad barev a laků.

Historie Starého Proseku sahá do 10. století. Jeho dominantou je kostel svatého Václava, který byl na místě postaven v 11. století. Přiléhá k němu fara a hřbitov s barokní zvonicí.


Praha 3 rozšiřuje úřední hodiny

Včera v 11:47

Praha 3 se na mimořádném zasedání usnesla o rozšíření úředních hodin radnice po dobu trvání nouzového stavu. Cílem je zajištění poskytnutí služeb úřadu všem klientům za bezpečných a důstojných podmínek.

V Praze se otevírá Honorární konzulát Islandu

Včera v 09:14

V úterý 1. prosince oficiálně otevírá Honorární konzulát Islandu v Praze. Honorární konzulkou je advokátka Klára Dvořáková z kanceláře Holubová advokáti, jediná oficiální zástupkyně Islandu v České republice.

Praha 5: Zasedne Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+

25. listopadu 2020 ve 20:07

Zítra, 26. listopadu, bude od 14 hodin zasedat Řídící skupina ke Strategii rozvoje 2030+. Prezentace analytické části Strategie rozvoje za jednotlivé Odborné skupiny Strategie proběhne formou online setkání přes platformu LifeSize.

Zasedání zastupitelstva. Praha 6 zveřejnila program

25. listopadu 2020 v 16:29

V pátek 27. listopadu se od 10 hodin koná v kongresovém sálu Orea Hotelu Pyramida patnácté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 6.  

Vaříme za vás. Kampaň má pomoci pražským restauracím

25. listopadu 2020 ve 13:18

Magistrát hlavního města Prahy ve spolupráci s Asociací hotelů a restaurací (AHR ČR) a Svazem obchodu a cestovního ruchu (SOCR) připravil kampaň s názvem Vaříme za vás na podporu pražských restaurací. Jejím cílem je vyzývat Pražany, aby si kupovali jídlo a nápoje přímo z výdejních okének podniků a...

Sněmovna se rozsvítí červeně

25. listopadu 2020 ve 13:13

Dnes se rozsvítí budova Poslanecké sněmovny červeným světlem. Stane se tak u příležitosti tzv. „Červené středy“ – mezinárodního dne lidí pronásledovaných pro svou víru.

Další články
Nahoru