dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Za psí hovínko budu mít nákup, za špatné parkování basu piv. Strážník zpronevěřil desítky pokut
Ilustrační foto: archiv

Za psí hovínko budu mít nákup, za špatné parkování basu piv. Strážník zpronevěřil desítky pokut

Pražská městská policie podezřívá jednoho svého strážníka, že v několika desítkách případů zpronevěřil část pokut. ČTK to řekl ředitel pražských strážníků Eduard Šuster. Škodu vyčíslit nedokázal. Údajného viníka propustil a ve spolupráci s inspekcí předal případ policii.

Šuster strážníka podezírá, že neoprávněně manipuloval s pokutovými bloky, a spáchal tak trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele. „Přestože pražská městská policie nemá obsazena všechna místa strážníků, nebudu žádným způsobem tolerovat jakékoliv porušování zákonů. Jednání tohoto typu je pro mě absolutně nepřípustné," uvedl ředitel. „V takovýchto případech budu vždy volit naprosto nekompromisní řešení, a to okamžité propuštění," doplnil.

Městská policie podle něj zvýšila kontroly strážníků. Zaměřeny jsou jak na dodržování pracovní doby a pracovní kázně, tak mimo jiné na dodržování vnitřních předpisů a zákonů.

Pražští strážníci se dlouhodobě potýkají s nedostatkem zaměstnanců. Zájemce o práci proto motivují řadou bonusů, včetně příspěvku na bydlení nebo dopravu.

Strážníci v Praze odhalili loni 902 147 přestupků, což je o 66 143 meziročně více. Rozdali za ně blokové pokuty za více než 52 milionů korun. Městskou policii zřizuje hlavní město, které platí její provoz, vrchním velitelem je pražský primátor


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru