Dnes Úterý - jasno 14°C
Zítra Středa - jasno 11°C
Úterý 30. 5. 2023
Svátek má Ferdinand
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Za Prahu je v celostátní soutěži 17 projektů na zlepšení životního prostředí
O ocenění se uchází i skatepark v Řeporyjích. Foto: Jiří Kotal, U/U Studio

Za Prahu je v celostátní soutěži 17 projektů na zlepšení životního prostředí

Do celostátní soutěže Adapterra Awards, ve které se posuzují projekty zlepšující životní prostředí, se letos přihlásilo 115 realizací ze všech krajů Česka, z toho 17 je na území Prahy. Je to největší počet v historii soutěže. O těch, které postoupí do finále, rozhodne odborná porota. Informovala o tom koordinátorka soutěže Andrea Křivánková z pořádající Nadace Partnerství.

Celostátní kolo soutěže Adapterra Awards se dělí do pěti hlavních kategorií: Volná krajina, Zastavěná území, Náš domov, Pracovní prostředí a Cena sympatie. Vítězové získávají finanční odměnu či věcnou cenu od partnerů soutěže.

„Loni se přihlásilo necelých 70 projektů. Letošní vysoký počet nominovaných je ale také důkazem naléhavosti, se kterou musíme na problematiku nahlížet. Budu držet palce všem sedmnácti pražským realizacím,“ uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

O Ceně sympatie rozhoduje od 1. srpna do 15. října veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu soutěže. Kromě toho soutěž udělí také speciální ocenění nejlepšímu projektu na území Prahy. Vítězné projekty pořadatelé vyhlásí 1. listopadu na tematicky zaměřené konferenci.

„Mezi přihlášenými najdeme například revitalizaci části parku v Riegrových sadech, Green Port Strašnice, školní farmu Jedlý les v Cholupicích, jezírko napájené dešťovou vodou z okolních domů v Uhříněvsi, zelenou lampu v ulici Dejvická nebo skateparky v Čakovicích a Řeporyjích,“ řekla k přihlášeným pražským realizacím Křivánková. 

Harmonogram soutěže:

  • 2. 2. – 31. 3. 2023 – Přihlašování realizovaných projektů do soutěže. Online přihláška na www.adapterraawards.cz

  • 21. 2. 2023 – Online konference na téma Voda ve městě

  • 1. 8. 2023 – Zveřejnění finálových projektů

  • 1. 8. – 15. 10. 2023 – Online hlasování veřejnosti o Cenu sympatie

  • 1. 11. 2023 - Vyhlášení vítězů na konferenci Adapterra Awards 

Zdroj: Nadace Partnerství


Autor: puc

Praha 1: Volná pracovní místa v Oddělení sociální péče a služeb

Dnes ve 22:27

Praha 1 hledá Sociálního pracovníka/ci na Oddělení sociální péče a služeb odboru sociálních věcí a zdravotnictví.

Pěstounské rodiny představí Dny pěstounství

Dnes v 16:10

Hlavní město zve na další ročník osvětové akce zaměřené na náhradní rodinnou péči, Dny pěstounství. Lidé se mohou od 1. do 20. června přijít dozvědět více o pěstounské péči a výchově dětí. Akce je určena nejen pěstounům a zájemcům o pěstounství, ale i široké...

Další články
Nahoru