Dnes Neděle - zatazeno 23°C
Zítra Pondělí - obcasny-dest 16°C
Neděle 14. 4. 2024
Svátek má Vincenc, Vincent
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za Prahu je v celostátní soutěži 17 projektů na zlepšení životního prostředí
O ocenění se uchází i skatepark v Řeporyjích. Foto: Jiří Kotal, U/U Studio

Za Prahu je v celostátní soutěži 17 projektů na zlepšení životního prostředí

Do celostátní soutěže Adapterra Awards, ve které se posuzují projekty zlepšující životní prostředí, se letos přihlásilo 115 realizací ze všech krajů Česka, z toho 17 je na území Prahy. Je to největší počet v historii soutěže. O těch, které postoupí do finále, rozhodne odborná porota. Informovala o tom koordinátorka soutěže Andrea Křivánková z pořádající Nadace Partnerství.

Celostátní kolo soutěže Adapterra Awards se dělí do pěti hlavních kategorií: Volná krajina, Zastavěná území, Náš domov, Pracovní prostředí a Cena sympatie. Vítězové získávají finanční odměnu či věcnou cenu od partnerů soutěže.

„Loni se přihlásilo necelých 70 projektů. Letošní vysoký počet nominovaných je ale také důkazem naléhavosti, se kterou musíme na problematiku nahlížet. Budu držet palce všem sedmnácti pražským realizacím,“ uvedla náměstkyně primátora pro životní prostředí a klimatický plán Jana Komrsková (Piráti).

O Ceně sympatie rozhoduje od 1. srpna do 15. října veřejnost prostřednictvím on-line hlasování na webu soutěže. Kromě toho soutěž udělí také speciální ocenění nejlepšímu projektu na území Prahy. Vítězné projekty pořadatelé vyhlásí 1. listopadu na tematicky zaměřené konferenci.

„Mezi přihlášenými najdeme například revitalizaci části parku v Riegrových sadech, Green Port Strašnice, školní farmu Jedlý les v Cholupicích, jezírko napájené dešťovou vodou z okolních domů v Uhříněvsi, zelenou lampu v ulici Dejvická nebo skateparky v Čakovicích a Řeporyjích,“ řekla k přihlášeným pražským realizacím Křivánková. 

Harmonogram soutěže:

  • 2. 2. – 31. 3. 2023 – Přihlašování realizovaných projektů do soutěže. Online přihláška na www.adapterraawards.cz

  • 21. 2. 2023 – Online konference na téma Voda ve městě

  • 1. 8. 2023 – Zveřejnění finálových projektů

  • 1. 8. – 15. 10. 2023 – Online hlasování veřejnosti o Cenu sympatie

  • 1. 11. 2023 - Vyhlášení vítězů na konferenci Adapterra Awards 

Zdroj: Nadace Partnerství


Autor: puc

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

Včera v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Praha 6 hledá zájemce do volební komise

Včera v 06:44

Volby do Evropského parlamentu se konají v pátek 7. června od 14 do 22 hodin a v sobotu 8. června od 8 do 14 hodin. Zájemci o práci v okrskové volební komisi se mohou hlásit na odboru Kancelář starosty ÚMČ Praha 6.

Praha 6 zve do Café Jirásek

12. dubna 2024 v 10:20

Veřejnost se může zeptat starosty Prahy 6 Jakuba Stárka na to, co ji zajímá. Radnice zve k otevřené diskuzi nad zákuskem a kávou v pondělí 15. dubna od 16:30 hodin.

Dotazník ukáže preference v oblasti dopravy

12. dubna 2024 v 07:23

Radnice Prahy 14 zajišťuje již počtvrté dotazníkové šetření mezi obyvateli městské části s cílem zjistit míru jejich spokojenosti s životem na území čtrnáctky a preferencemi v oblasti dopravy.

Praha podpoří volnočasové činnosti dětí a mládeže

11. dubna 2024 v 11:33

Pražští radní schválili poskytnutí dotace pro fungování dětských a mládežnických kroužků a oddílů. Volnočasové aktivity působící pod nestátními neziskovými organizacemi obdrží od hlavního města v letošním roce 44 100 000 Kč. Peníze jsou určeny například na rekonstrukce a provoz kluboven, tábory či...

Další články
Nahoru