Za popsání sochy na Karlově mostě vyhostil soud cizince na tři roky
18. září 2017 15:26
Soud vyhostil na tři roky osmačtyřicetiletého cizince, který popsal fixem sousoší sv. Františka Serafinského na Karlově mostě. Toto sousoší je na úrovni malostranského břehu, při chůzi od Staroměstské mostecké věže nalevo. Trestním příkazem muži za sprejerství uložil také půlroční podmíněný trest odnětí svobody a povinnost nahradit způsobenou škodu ve výši 15 000 korun.
Rozhodnutí je pravomocné, pachatel i státní zástupce se vzdali práva podat odpor. Na dotaz ČTK to dnes uvedl šéf Obvodního státního zastupitelství pro Prahu 1 Jan Lelek.
Osmačtyřicetiletý muž poškodil sochu světce počátkem září. Zanechal na ní zhruba třiceticentimetrový nápis v zelené barvě, který byl v paštunštině a znamená „František“. Vandalské „dílko“ vydrželo na místě tři dny, než bylo odstraněno a místo vyretušováno.
Protože byl pachatel dopaden bezprostředně po činu, policie a státní zastupitelství vyřídily jeho skutek ve zkráceném řízení. Trestní příkaz pak vydal Obvodní soud pro Prahu 1. Muži hrozily až tři roky vězení.
Policie v uplynulých letech řešila už několik případů, kdy cizinci poničili pražské památky. Například v roce 2014 si tři zahraniční návštěvníci vybrali za cíl Národní divadlo.
Oznámení o opilém zaměstnanci ostrahy obchodního řetězce přijala městská policie v pátek večer krátce před půl devátou na lince tísňového volání. Třiašedesátiletý muž hlídce strážníků z Prahy 9 tvrdil, že ho bolí zuby, proto si francovkou vykloktal ústa a omylem ji potom...
Ve středu odpoledne si v Dlouhé ulici v Praze 1 všimla hlídka strážníků osobního auta, které stálo v rezidentní zóně bez oprávnění. Ve vozidle ani u něj řidič nebyl, proto strážníci rozhodli o jeho odtahu.
V prodejně Albert v Praze 8 zkolaboval včera večer starší muž. Pomocí nepřímé srdeční masáže a výbojů defibrilátoru se podařilo strážníkům a zdravotníkům vitální funkce muže obnovit. Následně byl převezen na specializované zdravotnické pracoviště.
Velmi svérázný způsob, jak najít manželku, zvolil jednačtyřicetiletý cizinec. Vytrhl z lavičky prkno, vybral dvě vozidla a rozbil u nich okno na místě řidiče. Strážníky na jeho počínání upozornil oznamovatel prostřednictvím tísňové linky 156 v sobotu ráno.
Policisté z prvního policejního obvodu kontrolovali o víkendu Václavské i Staroměstské náměstí a přilehlé ulice. Zkontrolovali celkem 236 osob a 129 vozidel.
Dva mladíci ve věku třiadvacet let a dvaadvacetiletá slečna oslavovali narození dítěte tím, že rozbíjeli zastávku městské hromadné dopravy. Aroganci vystřídal pláč. Slečna pak chtěla vzít všechnu vinu na sebe.
V Praze 3 pobíhal v noci zmateně po vozovce nahý muž. Strážníci ho zklidnili a odvedli do bezpečí. U jeho převozu do zdravotnického zařízení asistovali záchranářům.
Server www.prazskypatriot.cz používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti