dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražské krimi

Za pokus o vraždu mačetou 14 let vězení

Pražský městský soud dnes poslal na 14 let do vězení popeláře Petra Zvonaře, který se podle obžaloby pokusil zavraždit mačetou na ulici v Praze 4 svého spolubydlícího z ubytovny. Rozsudek není pravomocný, Zvonař se proti němu odvolal.

Někdejší juniorský reprezentant ČR v judu tvrdí, že zabíjet nechtěl – prý se jen bránil napadení. Spolubydlícímu trvale zhyzdil obličej a vážně poranil ruku. Incident se stal 5. března před desátou hodinou večerní v Jihlavské ulici.

Podle obžaloby se opilý Zvonař a jeho spolubydlící nejprve pohádali a poté poprali za použití pěstí. Zvonař pak prý znenadání vytáhl mačetu o délce čepele 45 centimetrů, kterou do té doby schovával pod oblečením.

Zbraní napadl spolubydlícího zezadu, po několika úderech do zad a boku začal směřovat rány na jeho hlavu. V oblasti temene a týla mu tak způsobil hluboké rány. Poté muže srazil na zem, kde do něj kopal a snažil se jej seknout do obličeje. To se mu dvakrát podařilo, na levé tváři mu zanechal rány dlouhé 17 a 16 centimetrů. Zároveň mu zranil ruku, kterou si napadený kryl hlavu.

Fatálnímu následku zabránil svědek, který mezi oba muže skočil a Zvonařovi mačetu vykopl. Pachatel pak zbraň sebral a po odchodu z místa činu ji pohodil do kontejneru.

Přihlížející mezitím přivolali záchranáře, kteří zraněného odvezli na operaci do vinohradské nemocnice. Bez včasné lékařské pomoci mohl podle znalců zemřít, napsala ČTK.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru