Dnes Pondělí - oblacno 14°C
Zítra Úterý - zatazeno 15°C
Pondělí 20. 9. 2021
Svátek má Oleg
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Pražský život

Za pokácené topoly nechá městská část vysadit duby letní

V pátek 26. března bylo zahájeno kácení dřevin v areálu mateřské školy Hrudičkova v Praze 11.

Z bezpečnostních důvodů dojde ke kácení části topolů rostoucích ve stromořadí po obvodu školní zahrady. Iniciátorem kácení dřevin byla společnost International Montessori School of Prague, mateřská a základní škola, která je nájemcem pozemku.

Orgán ochrany přírody po posouzení podkladů a ohledání dřevin na místě samém rozhodl o nutnosti vykácení patnácti topolů černých a pěti topolů balzámových, které v areálu této mateřské školy vzrůstají jako součást stromořadí.

Jedná se o stromy, které z hlediska bezpečnosti a zdraví osob představují největší provozní riziko, jsou ve zhoršeném zdravotním stavu a ve většině případů velmi poškozené, s výrazně sníženou či zbytkovou fyziologickou vitalitou, a tedy bez jakéhokoli předpokladu dalšího optimálního vývoje.

Ke kompenzaci ekologické újmy, jež pokácením části jedinců ze stromořadí vznikne, byla odborem životního prostředí Úřadu MČ Praha 11 uložena v areálu školky přiměřená náhradní výsadba.

Vysazeno zde bude pětadvacet habituálně obdobných, sloupovitých dubů letních. Tyto alejové dlouhověké stromy s pevným dřevem jsou nejvhodnější volbou pro dané stanoviště a postupnou obnovu stromořadí, neboť optimálně a zcela vyplní volný prostor po vykácených dřevinách.

Kácení bude probíhat do 31. 3.

 


Autor: TZ, red

Ve třicátém osmém týdnu nepoteče voda v těchto městských částech

17. září 2021 v 08:19

Pražské vodovody a kanalizace oznámily přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Nová pítka a mlhoviště v parcích Prahy 6

17. září 2021 v 06:27

V Praze 6 nechala radnice instalovat nová pítka a mlhoviště v parcích u dětských hřišť. Jedno najdete na Lotyšském a druhé na Puškinově náměstí v Bubenči.

V rámci Dnů Prahy 15 se konala akce Pestrá Hostivař

14. září 2021 ve 23:24

V rámci několikadenních slavností sportu a kultury s názvem Dny Prahy 15 se v neděli odpoledne konala na Kozinově náměstí akce Pestrá Hostivař. Program odstartovali Pardálové se staropražskými písničkami, dále vystoupila ukrajinská skupina IGNIS a na závěr kapela The...

Praha 8: Dobrovolný úklid Ďáblického háje

13. září 2021 v 16:46

Praha 8 zve dobrovolníky. V sobotu 18. září se bude uklízet Ďáblický háj.

Na Hanspaulce vznikla první školní ulice

13. září 2021 ve 12:13

Od dnešního rána do 8. října v časech mezi 7:30 a 8. hodinou je omezen vjezd všem motorovým vozidlům do ulice Na Čihadle v úseku mezi křížením s ulicemi Finkovská a Na Hanspaulce.

Zájemci si mohou rezervovat svatební obřad na data plná dvojek

12. září 2021 v 10:34

2. 2., 20. 2. a 22. 2. 2022 jsou data, která nepochybně skrývají jistou symboliku a kouzlo. A uzavřít sňatek v takto zajímavých dnech, je pro mnohé nastávající manžele vždy lákavá možnost. Pokud tedy právě vy plánujete se svými partnery svatební obřad, čeká na vás jedinečná příležitost oficiálně...

Prosecký podzim 2021

11. září 2021 ve 13:05

V neděli 19. září v Parku Přátelství na Proseku se od 14 do 18 hodin koná odpolední přehlídka volnočasových aktivit organizací z Prahy 9. Rodinné odpoledne má podtitul Dveře volného času dokořán. Večer bude patřit koncertu Pražské mobilní zvonohry Petra Rudolfa Manouška a na závěr je připraven...

Newyorský hasič Manahan přijede do Prahy

10. září 2021 v 06:10

Hasičský záchranný sbor hl.m. Prahy si připomíná 20. výročí teroristických útoků na budovy Světového obchodního centra (WTC) v New Yorku. Při této příležitosti zavítá do České republiky newyorský hasič James Manahan, který se účastnil záchranných prací přímo...

Další články
Nahoru