dnes
Neděle - zatazeno
20°C
zítra
Pondělí - skorojasno
24°C
pozítří
Úterý - polojasno
25°C
Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (vpravo) získal ocenění za šíření Švehlova odkazu. Foto: archiv P15

Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili

Ve velkém sále Švehlovy knihovny bylo ve středu 20. března oceněno osm osobností z Čech a Moravy. Převzali si pamětní medaili s certifikátem od Společnosti Antonína Švehly.

Mezi oceněnými byl starosta Milan Wenzl za podporu Švehlovy památky. „Velmi si vážím Antonína Švehly, jsem rád, že žil právě v naší městské části a rád bych navázal a pokračoval v jeho práci pro naše občany,“ uvedl v reakci na ocenění.

Antonín Švehla se narodil ve vsi Hostivař, která je dnes součástí Prahy 15, v roce 1873. Byl hostivařským statkářem, předsedou agrární strany a předsedou tří československých vlád.

Radnice patnácté městské části se o Švehlův odkaz dlouhodobě stará. Když loni v létě neznámý vandal poničil Švehlovu bustu v parčíku na rohu Švehlovy a Pražské ulice, nechala plastiku, na které vznikly rýhy a poničen byl i žulový podstavec, opravit.

Během roku pořádá Praha 15 při výročích spojených se Švehlou vzpomínkové akce. V sobotu 13. dubna (146. výročí narození Antonína Švehly) se koná pod záštitou starosty „patnáctky“ Milana Wenzla už 15. ročník vlastivědné pouti Švehlova cesta. Zahájení je ve 14 hodin u Švehlovy busty v již zmíněném parčíku, následuje procházka po stopách Antonína Švehly, zakončení je v Hospůdce Karolína v Hostivařské ulici. 


Praha 11: Seznamte se s návrhy druhého ročníku participativního rozpočtu

Dnes v 07:56

V pondělí 17. června se od 18 hodin s návrhy můžete seznámit ve foyer Komunitního centra Matky Terezy.

Přednášky pro cizince: Poznání české kultury a povahy

Včera ve 12:27

Vzdělávací a informační centrum Praha 5 otevírá kromě konverzací v češtině také praktické přednášky pro cizince, zaměřené na poznání české kultury a povahy. První přednáška proběhne ve středu 19. června v 17 hodin.

Dnes: Revitalizace sportoviště Pod Žvahovem, přijďte diskutovat

13. června 2019 v 07:02

Předseda Výboru životního prostředí Prahy 5 Jakub Blažek zve na veřejnou diskuzi s občany a zástupci MČ Praha 5 ohledně plánované revitalizace sportoviště Pod Žvahovem.

Pošli to dál: Praha 13 dostala sekačku, strojem následně obdarovala mateřskou školku

12. června 2019 v 18:43

Dnes se na zahradě „Fakultní mateřské školy Sluníčko pod střechou při PedFUK" sešli zástupci radnice Prahy 13 a společností Profi Press a Strom, aby předali ředitelce sekačku na trávu.

Další články
Nahoru