dnes
Středa - skorojasno
25°C
zítra
Čtvrtek - jasno
26°C
pozítří
Pátek - prehanky-dest
22°C
Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (vpravo) získal ocenění za šíření Švehlova odkazu. Foto: archiv P15

Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili

Ve velkém sále Švehlovy knihovny bylo ve středu 20. března oceněno osm osobností z Čech a Moravy. Převzali si pamětní medaili s certifikátem od Společnosti Antonína Švehly.

Mezi oceněnými byl starosta Milan Wenzl za podporu Švehlovy památky. „Velmi si vážím Antonína Švehly, jsem rád, že žil právě v naší městské části a rád bych navázal a pokračoval v jeho práci pro naše občany,“ uvedl v reakci na ocenění.

Antonín Švehla se narodil ve vsi Hostivař, která je dnes součástí Prahy 15, v roce 1873. Byl hostivařským statkářem, předsedou agrární strany a předsedou tří československých vlád.

Radnice patnácté městské části se o Švehlův odkaz dlouhodobě stará. Když loni v létě neznámý vandal poničil Švehlovu bustu v parčíku na rohu Švehlovy a Pražské ulice, nechala plastiku, na které vznikly rýhy a poničen byl i žulový podstavec, opravit.

Během roku pořádá Praha 15 při výročích spojených se Švehlou vzpomínkové akce. V sobotu 13. dubna (146. výročí narození Antonína Švehly) se koná pod záštitou starosty „patnáctky“ Milana Wenzla už 15. ročník vlastivědné pouti Švehlova cesta. Zahájení je ve 14 hodin u Švehlovy busty v již zmíněném parčíku, následuje procházka po stopách Antonína Švehly, zakončení je v Hospůdce Karolína v Hostivařské ulici. 


Praha 15: Přijďte zavzpomínat na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup

22. dubna 2019 v 19:56

Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, Oblastní výbor Praha 15, zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé a umučené obyvatele Hostivaře a Horních Měcholup v době německé nacistické okupace v letech 1939–1945.

Máte Nápad pro Šestku? Pošlete jej na radnici

22. dubna 2019 v 07:00

Od 15. dubna do 2. června 20 hodin mohou zájemci podávat své návrhy a nápady, jak vylepšit veřejný prostor na území Prahy 6. Realizace projektů je plánována na rok 2020. V rozpočtu bude na projekt vyčleněno pět milionů korun, z nichž tři jsou určené na takzvané velké projekty s cenou od 400 tisíc...

Do Stodůlek za ptačím zpěvem

21. dubna 2019 v 06:56

Česká společnost ornitologická zve milovníky ptactva a přírody, aby pod vedením zkušených ornitologů uvítali a oslavili návrat ptačího zpěvu do naší krajiny i krásu jarní přírody.

Další články
Nahoru