dnes
Neděle - obcasny-dest
11°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
7°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C
Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili
Starosta Prahy 15 Milan Wenzl (vpravo) získal ocenění za šíření Švehlova odkazu. Foto: archiv P15

Za podporu Švehlovy památky dostal starosta Prahy 15 Wenzl pamětní medaili

Ve velkém sále Švehlovy knihovny bylo ve středu 20. března oceněno osm osobností z Čech a Moravy. Převzali si pamětní medaili s certifikátem od Společnosti Antonína Švehly.

Mezi oceněnými byl starosta Milan Wenzl za podporu Švehlovy památky. „Velmi si vážím Antonína Švehly, jsem rád, že žil právě v naší městské části a rád bych navázal a pokračoval v jeho práci pro naše občany,“ uvedl v reakci na ocenění.

Antonín Švehla se narodil ve vsi Hostivař, která je dnes součástí Prahy 15, v roce 1873. Byl hostivařským statkářem, předsedou agrární strany a předsedou tří československých vlád.

Radnice patnácté městské části se o Švehlův odkaz dlouhodobě stará. Když loni v létě neznámý vandal poničil Švehlovu bustu v parčíku na rohu Švehlovy a Pražské ulice, nechala plastiku, na které vznikly rýhy a poničen byl i žulový podstavec, opravit.

Během roku pořádá Praha 15 při výročích spojených se Švehlou vzpomínkové akce. V sobotu 13. dubna (146. výročí narození Antonína Švehly) se koná pod záštitou starosty „patnáctky“ Milana Wenzla už 15. ročník vlastivědné pouti Švehlova cesta. Zahájení je ve 14 hodin u Švehlovy busty v již zmíněném parčíku, následuje procházka po stopách Antonína Švehly, zakončení je v Hospůdce Karolína v Hostivařské ulici. 


Deváté zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5

Včera ve 20:26

Starostka Praha 5 Renáta Zajíčková svolává 9. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5 na úterý 25. února.

ODS: Předsedou Senátu se stal Miloš Vystrčil

19. února 2020 v 17:36

Novým předsedou horní komory Parlamentu ČR byl zvolen Miloš Vystrčil. V tajné volbě získal 52 ze 76 odevzdaných hlasů.  

ODS: Novým předsedou senátorského klubu byl zvolen Martin Červíček

19. února 2020 v 17:01

Senátorský klub ODS na středečním jednání zvolil novým předsedou senátora Martina Červíčka. Post prvního místopředsedy klubu bude zastávat Zdeněk Nytra.

Další články
Nahoru