Dnes Pátek - prehanky-dest 17°C
Zítra Sobota - polojasno 18°C
Pátek 21. 6. 2024
Svátek má Alois
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za pobodání cestujícího v metru poslal soud muže na 11 let do vězení
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: pexels.com

Za pobodání cestujícího v metru poslal soud muže na 11 let do vězení

Za pobodání cestujícího v metru z letošního ledna Městský soud v Praze v úterý potrestal osmapadesátiletého Jiřího Felcmana 11 lety vězení. Rozsudek není pravomocný, obžalovaný se proti němu na místě odvolal. Za pokus o vraždu a výtržnictví hrozilo muži maximálně 18 let vězení. Felcman vinu odmítá, tvrdí, že se bránil napadení.

Felcman podle obžaloby sedmatřicetiletého muže pobodal letos 14. ledna kolem poledne ve vagonu metra při jízdě ze stanice Prosek na Střížkov. Incidentu předcházela hádka a také fyzická potyčka.

Útočník muže, který se kvůli opilosti nedokázal bránit, vystřelovacím nožem několikrát bodnul a ve stanici metra Střížkov ho i s taškou ze soupravy vyhodil a pokračoval v jízdě dál. Na Ládví ale Felcmana pracovník dopravního podniku vyvedl a policisté ho pak ihned zadrželi.

Předseda trestního senátu Tome Frankič v odůvodnění rozsudku připomněl, že zranění pobodaného muže bezprostředně ohrožovalo na životě, bez lékařské pomoci by zemřel.

Odmítl Felcmanovu obhajobu, podle které se bránil útoku, vyvrátily ji podle něj nejen svědecké výpovědi, ale také znalecký posudek, podle kterého by bodná zranění nemohla vzniknout omylem.

Státní zástupkyně Barbora Kvášová Felcmanovi navrhovala trest okolo deseti let vězení, proti rozsudku odvolání nepodala. Felcmanův obhájce v závěrečné řeči tvrdil, že jde v případu o nutnou obranu a jeho klient by měl být obžaloby zproštěn.

Felcman už v červnu při zahájení hlavního líčení prohlásil, že s obžalobou nesouhlasí a nožem kolem sebe jen máchal, aby druhého muže zastrašil.

Napadený muž po Felcmanovi požaduje jako bolestné 50 000 korun, za nemajetkovou újmu chce dalších 100 000 korun. Soud ho s jeho nároky odkázal na civilní řízení.


Autor: ČTK

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru