Dnes Sobota - zatazeno 3°C
Zítra Neděle - obcasny-dest 5°C
Sobota 9. 12. 2023
Svátek má Vratislav
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun
Pohled na západní portály tunelu Radlice. Téměř tři kilometry radiály povedou pod zemí. Vizualizace: PUDIS & SATRA & ARTOO / mestskyokruh.info

Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun

Pražský magistrát vykoupí pozemky nutné pro stavbu Radlické radiály. Za pozemky o souhrnné rozloze zhruba 4760 metrů zaplatí dohromady 16,2 milionu korun. Smlouvu o smlouvě budoucí včera schválili pražští radní. Radlická radiála má propojit Rozvadovskou spojku s městským okruhem. Kdy se začne stavět, ale není jasné.

Město od soukromých vlastníků vykoupí pětici pozemků, na které uzavře dvě předkupní smlouvy. První se týká pozemku o výměře 633 metrů čtverečních a magistrát za něj zaplatí 777 000 korun.

Druhá čtveřice pozemků je o výměrách 16 metrů čtverečních, 1367 metrů čtverečních, 2389 metrů čtverečních a 3254 metrů čtverečních. Za tyto parcely vydá město asi 15,42 milionu korun.

Smlouvy o smlouvách budoucích vedení města schvaluje proto, že nakládání se spoluvlastnickými podíly na těchto pozemcích je nyní omezeno předběžným opatřením Obvodního soudu pro Prahu 5. Důvodem je soudní řízení, které majitelé vedou se společností Sallerova výstavba Emporium II.

Zhruba 5,5 kilometru dlouhá Radlická radiála má podle původního projektu zahrnovat pět mimoúrovňových křižovatek a tři tunely, polovina trasy má podle dřívějších plánů vést pod zemí.

Původní odhad nákladů je 14 miliard korun, zvažované úpravy by stavbu prodražily. Proti stavbě radiály se v minulosti stavěli místní občané.


Autor: ČTK

Praha hostila jednání Rady evropských obcí a regionů

Včera v 07:41

Svaz měst a obcí České republiky (SMO ČR) uspořádal ve dnech 6. a 7. prosince jednání Politického výboru Rady evropských obcí a regionů CEMR. Toto jednání bylo zaměřené především na otázky transformace společnosti, zapojení samospráv do tohoto procesu a také na možné dopady samotné...

Praha 4 vyhlásila dotace na rok 2024

Včera v 07:26

Rada Prahy 4 vyhlásila v pondělí 4. prosince dotační programy městské části na rok 2024, včetně harmonogramu dotačního řízení a zásad pro poskytování dotací městské části Praha 4.

Tržní místa v Praze zpřehlední aplikace

7. prosince 2023 v 07:31

Radní Prahy na pondělním jednání schválili nový tržní řád upravující podmínky pro tržní místa, trasy pro pojízdný prodej zboží nebo poskytování služeb, předsunutá prodejní místa či noční provoz restauračních zahrádek. Lepší přehled v oblasti tržního řádu přinese mapová aplikace pro veřejnost,...

Ze střechy OC Šestka spadl muž

6. prosince 2023 ve 22:14

Muže po pádu ze střechy obchodního centra Šestka nedaleko ruzyňského letiště museli v úterý večer resuscitovat záchranáři, kteří ho následně převezli do nemocnice. Policisté zjišťují, co se na střeše odehrálo. Střecha slouží jako parkoviště.

Parkování v Nových Butovicích

6. prosince 2023 ve 21:45

V parkovacím domě nedaleko stanice metra Nové Butovice v Praze 13 byl v létě otevřen nový parkovací dům a nabízí 380 parkovacích míst. Za padesát korun na den zde může zaparkovat kdokoliv a kdykoliv.

Praha oslaví 70. výročí získání Nobelovy ceny pořádáním chemického kongresu

6. prosince 2023 v 11:14

V roce 2029 uplyne přesně 70 let od doby, kdy do tehdejšího Československa zamířila první Nobelova cena. Profesor Jaroslav Heyrovský ji obdržel v roce 1959 za objev polarografie, chemické metody užívané k analýze roztoků. Praha toto významné výročí symbolicky oslaví pořádáním Světového chemického...

Další články
Nahoru