Dnes Středa - jasno 21°C
Zítra Čtvrtek - jasno 26°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun
Pohled na západní portály tunelu Radlice. Téměř tři kilometry radiály povedou pod zemí. Vizualizace: PUDIS & SATRA & ARTOO / mestskyokruh.info

Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun

Pražský magistrát vykoupí pozemky nutné pro stavbu Radlické radiály. Za pozemky o souhrnné rozloze zhruba 4760 metrů zaplatí dohromady 16,2 milionu korun. Smlouvu o smlouvě budoucí včera schválili pražští radní. Radlická radiála má propojit Rozvadovskou spojku s městským okruhem. Kdy se začne stavět, ale není jasné.

Město od soukromých vlastníků vykoupí pětici pozemků, na které uzavře dvě předkupní smlouvy. První se týká pozemku o výměře 633 metrů čtverečních a magistrát za něj zaplatí 777 000 korun.

Druhá čtveřice pozemků je o výměrách 16 metrů čtverečních, 1367 metrů čtverečních, 2389 metrů čtverečních a 3254 metrů čtverečních. Za tyto parcely vydá město asi 15,42 milionu korun.

Smlouvy o smlouvách budoucích vedení města schvaluje proto, že nakládání se spoluvlastnickými podíly na těchto pozemcích je nyní omezeno předběžným opatřením Obvodního soudu pro Prahu 5. Důvodem je soudní řízení, které majitelé vedou se společností Sallerova výstavba Emporium II.

Zhruba 5,5 kilometru dlouhá Radlická radiála má podle původního projektu zahrnovat pět mimoúrovňových křižovatek a tři tunely, polovina trasy má podle dřívějších plánů vést pod zemí.

Původní odhad nákladů je 14 miliard korun, zvažované úpravy by stavbu prodražily. Proti stavbě radiály se v minulosti stavěli místní občané.


Autor: ČTK

Střechy základních škol chce Praha 5 využít pro solární energii

14. května 2022 ve 12:25

Fotovoltaickou elektrárnu jako alternativní zdroj energie se pokusí využít městská část Praha 5. 

V souvislosti s koncerty skupiny Rammstein připravila policie opatření

14. května 2022 v 07:10

V neděli 15. května a v pondělí 16. května se uskuteční dva koncerty skupiny Rammstein. Z důvodu zajištění veřejného pořádku a dopravy, připravila pražská policie adekvátní bezpečnostní opatření, na kterém se bude podílet několik desítek pražských policistů. Opatření se dotknou především...

Praha 5 převezme soukromou mateřskou školu a zajistí kapacity pro 50 dětí

13. května 2022 v 19:14

Soukromá mateřinka Korálek na Smíchově ukončí provoz ke konci letošního června. Po nezbytných stavebně technických úpravách převezme objekt školky městská část a zřídí zde odloučené pracoviště MŠ Podbělohorská.

Kvůli osobním a finančním problémům chtěla skočit ze Štefánikova mostu

13. května 2022 ve 14:39

Ve středu v noci, krátce po třiadvacáté hodině, přijal operační důstojník na lince 158 oznámení o ženě, která stojí na Štefánikově mostě v Praze 1 za zábradlím a chce spáchat sebevraždu. Tuto informaci okamžitě předal všem hlídkám v terénu a jako první byli na místě policisté pohotovostní...

Další články
Nahoru