Dnes Pátek - zatazeno 1°C
Zítra Sobota - zatazeno 1°C
Pátek 9. 12. 2022
Svátek má Vratislav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun
Pohled na západní portály tunelu Radlice. Téměř tři kilometry radiály povedou pod zemí. Vizualizace: PUDIS & SATRA & ARTOO / mestskyokruh.info

Za pět pozemků pro Radlickou radiálu zaplatí Praha 16,2 milionu korun

Pražský magistrát vykoupí pozemky nutné pro stavbu Radlické radiály. Za pozemky o souhrnné rozloze zhruba 4760 metrů zaplatí dohromady 16,2 milionu korun. Smlouvu o smlouvě budoucí včera schválili pražští radní. Radlická radiála má propojit Rozvadovskou spojku s městským okruhem. Kdy se začne stavět, ale není jasné.

Město od soukromých vlastníků vykoupí pětici pozemků, na které uzavře dvě předkupní smlouvy. První se týká pozemku o výměře 633 metrů čtverečních a magistrát za něj zaplatí 777 000 korun.

Druhá čtveřice pozemků je o výměrách 16 metrů čtverečních, 1367 metrů čtverečních, 2389 metrů čtverečních a 3254 metrů čtverečních. Za tyto parcely vydá město asi 15,42 milionu korun.

Smlouvy o smlouvách budoucích vedení města schvaluje proto, že nakládání se spoluvlastnickými podíly na těchto pozemcích je nyní omezeno předběžným opatřením Obvodního soudu pro Prahu 5. Důvodem je soudní řízení, které majitelé vedou se společností Sallerova výstavba Emporium II.

Zhruba 5,5 kilometru dlouhá Radlická radiála má podle původního projektu zahrnovat pět mimoúrovňových křižovatek a tři tunely, polovina trasy má podle dřívějších plánů vést pod zemí.

Původní odhad nákladů je 14 miliard korun, zvažované úpravy by stavbu prodražily. Proti stavbě radiály se v minulosti stavěli místní občané.


Autor: ČTK

Pietní shromáždění v Praze 15 k uctění památky Antonína Švehly

Včera ve 12:46

U příležitosti výročí úmrtí státníka Antonína Švehly se koná pietní shromáždění k uctění jeho památky v sobotu 10. prosince od 14 hodin u hrobky Antonína Švehly.

Anketa: Kudy se bude ubírat Praha 5?

Včera v 06:46

Strukturální plán Prahy 5 řeší kde měnit územní plán, jak se má městská část a její čtvrti rozvíjet i kam umístit nové školy, školky a další veřejnou vybavenost. Aby tento dokument opravdu vyjadřoval potřeby občanů Prahy 5, nemohou ho tvořit pouze odborníci, pracovníci úřadu a političtí zástupci....

Další články
Nahoru