Dnes Neděle - jasno 14°C
Zítra Pondělí - oblacno 12°C
Neděle 3. 3. 2024
Svátek má Kamil
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Doprava

Za okny metra spustila společnost EUDI komerční provoz LMS technologie

Cestující na trase A mezi stanicemi Bořislavka a Dejvická mohou od 1. prosince spatřit za okny jedoucí soupravy metra vánoční reklamní spoty společností Pilsner Urquell a ČSOB. Začal ostrý provoz multimediálního led systému společnosti European Digital Industries a.s. (EUDI).

EUDI přinesla do Prahy unikátní zobrazovací sytém využívající sérii LED panelů umístěných za sebou v tunelu metra (LMS technologie). V úseku metra A na trase Dejvická až Bořislavka se cestujícím zobrazují krátké desetivteřinové animace.

„Na vývoji a úpravě LMS technologie pro pražské metro jsme pracovali přes pět let. Nový reklamně-informační systém je Praze šitý na míru a nabízí prostor nejen pro komerční obsah, ale zobrazovat umíme například i aktuální provozní informace dopravce, které se v nenadálých situacích mohou hodit,” přibližuje Tom Procházka, ředitel společnosti EUDI.

S obdobným řešením reklamního prostoru se podle něj v Evropě pyšní již jen několik metropolí, jako například Madrid, Barcelona, Řím, Curych nebo Rotterdam. V regionu střední a východní Evropy věnovala firma EUDI Praze prvenství.

Společnosti si prostory tunelu metra pronajala od Dopravního podniku hl. m. Prahy. Spolupráce tak DPP každoročně přinese bezmála 20 milionů korun. Společnost musela v průběhu téměř čtyř let testování prokázat bezpečnost použité technologie. Za sebou má protipožární zkoušky, zkoušky proti tlakové vodě, ale i hygienické a zdravotní testy. 

„Technologie LMS (LED Media System) je neinvazivní. Nabízí cestujícím možnost shlédnout projekci, stejně tak jim neubírá právo animace ignorovat. Animace jsou bez zvuku, pasažéři mohou dál číst knížku nebo se věnovat obsahu ve svém mobilu,” dodal Procházka.


Autor: puc

V březnu začne druhá etapa opravy tubusu metra B

Včera v 09:31

V pondělí 4. března budou zahájeny práce na druhé etapě opravy tubusu metra Rajská zahrada. Předpokládané ukončení těchto prací je do konce června.

Praha 4: Veřejné setkání k parkování v Horní ulici a jejím okolí

26. února 2024 v 17:02

Veřejné setkání k řešení dopravy v klidu v Horní ulici a jejím okolí se uskuteční v úterý 27. února od 18:30 hodin v jídelně ZŠ Mendíků.

Praha 14: Postupné uzavření Hloubětínské ulice

26. února 2024 v 09:34

Od 4. března do 31. října bude postupně uzavírána Hloubětínská ulice. Důvodem je rekonstrukce vodovodního řadu a kanalizace. Uzavírky budou celkem čtyři.

Prahu 14 v březnu čekají hned dvě dopravní omezení

23. února 2024 ve 13:40

Chlumeckou ulici v Praze 14 čekají hned dvě dopravní omezení. První souvisí se zatěžkávací zkouškou na nově stavěné lávce nad Chlumeckou ulicí a proběhne v termínu od 29. února do 1. března 2024. Uzavřené budou levé jízdní pruhy v obou směrech.

Demolice zavřené části Libeňského mostu začne zhruba za dva měsíce

21. února 2024 ve 13:35

Silničáři začnou bourat nyní uzavřenou část pražského Libeňského mostu blíže k Palmovce na přelomu letošního dubna a května. Do konce února přeloží inženýrské sítě a rovněž začnou v této části odstraňovat tramvajové koleje. Na úterním jednání výboru pro dopravu pražského magistrátu to řekl...

Další články
Nahoru