dnes
Pátek - zatazeno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
2°C
Z letiště do centra odvezl turisty za 2 340 korun. Jsou to kamarádi, tvrdil podvodník po zadržení
Podvodník si počkal na turisty před letištěm. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Z letiště do centra odvezl turisty za 2 340 korun. Jsou to kamarádi, tvrdil podvodník po zadržení

V neděli před devátou hodinou večer přijali strážníci specializované skupiny Taxi oznámení od recepčního hotelu v Celetné ulici s tím, že hosty přivezl z letiště vůz smluvní přepravní společnosti, který měl být již zaplacený, ale řidič vozidla přesto po hostech požadoval úhrady přepravy.

Cizinci strážníkům následně sdělili, že poté, co vystoupili z terminálu ruzyňského Letiště Václava Havla, se přihlásili k řidiči, který se prezentoval cedulí s nápisem společnosti, u které byl transfer zaplacen.

Řidič jim sdělil, že na ně čeká, a následně je převezl do hotelu. Po ukončení přepravy od každého ze tří zákazníků požadoval platbu ve výši 780 korun, tedy celkem 2340 korun.

Oproti této hotovosti řidič vydal cestujícím pouze ručně psané doklady. Hosté tuto částku raději uhradili a poté vše řešili s recepčním v hotelu. Ten zjistil, že hosté si vzali nesprávného řidiče, a věc okamžitě oznámil strážníkům.

Peníze jim vrátil

Pátrání po řidiči nebylo zrovna jednoduché. Hosté hotelu si pamatovali pouze to, že auto mělo stříbrnou barvu a že odjížděli z Terminálu 2. „Hlídka provedla šetření na letišti, kde podle záznamů z kamer a dobré místní znalosti řidiče vypátrala,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová. 

Řidič po zadržení nejprve tvrdil, že uvedení hosté jsou jeho kamarádi, které prostě jen odvezl z letiště. Nakonec se přiznal, že není ani řidičem taxislužby ani řidičem smluvní přepravy osob.

Hlídka řidiči uložila blokovou pokutu, muž se poté hostům omluvil a vrátil jim celou hotovost.


Autor: Dalibor Kracík

Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru