dnes
Středa - zatazeno
4°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Za novoroční ohňostroj zaplatí Praha milion. Patnáctiminutovou show bude tvořit deset částí
Novoroční ohňostroj se vrací na Letnou. Foto: Aktron / Wikimedia Commons

Za novoroční ohňostroj zaplatí Praha milion. Patnáctiminutovou show bude tvořit deset částí

Pražský novoroční ohňostroj vyjde na zhruba milion korun a bude trvat 15 minut. Rozpočet a program ohňostroje dnes schválili radní hlavního města. Ohňostroj bude 1. ledna 2014 v 18 hodin odpálen z Letenské pláně.

Ohňostroj bude trvat přesně 900 sekund a bude se skládat celkem z deseti částí, které podle scénáře budou postupně gradovat. První část nese název Prelude a jde o odpočítávání posledních vteřin roku 2013, na kterou naváže druhá část Rudolfova kunstkomora.

V průběhu dalších částí se objeví například témata květin, bílých grošů a stříbrných tolarů nebo Golema. Prahu vyjde novoroční ohňostroj na 890 000 korun bez DPH, s daní to pak bude přesně 1 076 900 korun.

Anketa

Kdy by se měl konat novoroční ohňostroj hlavního města?

Odpalován bude z Letenské pláně, kam se přesune z pontonu na Vltavě, odkud byl odpalován v uplynulých letech. V loňském roce se vedly diskuse především ohledně termínu konání ohňostroje.

Lidé si nakonec v anketě odhlasovali, aby se novoroční světelná show konala od 18:01. Varianta, která více vyhovuje rodinám s dětmi a starším občanům, zvítězila nad půlnočním termínem, který je obvyklý v jiných světových metropolích.


Další články
Nahoru