dnes
Středa - jasno
4°C
zítra
Čtvrtek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pátek - prehanky-snih-dest
4°C
Za nejstaršími stromy metropole: Inspiraci na výlety můžete sbírat ve Škodově paláci
Ilustrační foto: archiv

Za nejstaršími stromy metropole: Inspiraci na výlety můžete sbírat ve Škodově paláci

S velkým zájmem veřejnosti se dosud setkala výstava „Za nejstaršími stromy metropole“ na pražském magistrátu. Sbírat inspiraci na výlety a procházky můžete i během léta. Výstava byla prodloužena až do 29. srpna.

Již od poloviny února můžete vidět ve Škodově paláci v Praze 1 výstavu představující pozoruhodné dřeviny města, které byly vyhlášeny za památné stromy.

Desítky fotografií vám ukáží velikány, které si zaslouží úctu a pozornost. Přímo na výstavě si můžete naplánovat výlety za některými z nich. K tomu může dobře posloužit seznam všech 200 památných stromů Prahy, který je vytištěn na dlouhé roletě.

Milovníci cyklistiky zajisté ocení i doporučené cyklistické trasy po památných stromech města. Připraveno je jich celkem pět a vedou v okrajových částech metropole po klidnějších komunikacích a cestách. Památné stromy jsou dílčími cíli během těchto projížděk.

Trasy je možné si též stáhnout do přístroje GPS a ten už vás pak za stromy jednoduše provede. Příslušné soubory a stejně tak i mapky či slovní popis cesty naleznete na webových stránkách o památných stromech Prahy www.prazskestromy.cz.

Pozornost si zaslouží i významné stromy

Na výstavě se též dozvíte, že v metropoli můžete potkat i desítky významných stromů. Ty jsou nově evidovány v celopražské databázi významných stromů Prahy, která je volně přístupná rovněž na výše uvedeném webu. Znáte nějaký pozoruhodný strom, jenž v databázi ještě není? Informaci si nenechte pro sebe.

Výstava je volně přístupná každý všední den v zákaznickém centru Opencard vždy od 8 hodin. V pondělí a ve středu do 20 hodin, v úterý a ve čtvrtek do 18 hodin a v pátek do 15:30 hodin.

Čtěte také: Cizokrajným dřevinám se v Praze daří, i mimo botanické zahrady rostou exotické stromy. Jaké?

pamatne-stromy-vystava-nahled


Další články
Nahoru