Dnes Čtvrtek - jasno 1°C
Zítra Pátek - skorojasno 3°C
Čtvrtek 9. 2. 2023
Svátek má Apolena
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Pražské krimi

Za krádež videotechniky za čtyři a půl milionu korun hrozí mužům až osm let

Kriminalisté zadrželi dva muže, kteří jsou podezřelí z krádeže videotechniky za bezmála čtyři a půl milionu korun. 

Mnoho starostí filmovému štábu přidělali dva muži na konci srpna na Malostranském náměstí v Praze 1. V nočních hodinách se vloupali do jednoho z domů, kde probíhalo natáčení a odcizili videotechniku za několik milionů korun. Nejprve si vystříhali díru v plotě a poté přelstili ostrahu objektu, aby se dostali dovnitř. Tvrdili, že jsou členy štábu a jdou si vyzvednout nějaké věci.

V jejich rukou tak během několika minut skončila videotechnika jako například náhledové monitory, baterie, redukce a objektivy, mezi kterými dominoval objektiv, jehož pořizovací cena přesahovala tři a půl milionu korun.

Kriminalistický technik na místě zajistil mnoho stop, které posléze vyhodnocovali kriminalisté z druhého oddělení Prahy I. Jedna biologická stopa vykazovala shodu s DNA profilem, který již byl evidován v policejní databázi. Rozpracováním celého případu a operativní činností zjistili možnou totožnost druhého pachatele a začali po podezřelých mužích pátrat.  

Koncem listopadu spadla klec a během dvou dnů skončili v poutech oba podezřelí. Když u výslechu zjistili, jakou hodnotu mělo odcizené vybavení, byli velmi překvapeni. Zalekli se a okamžitě kriminalistům řekli kam ho schovali a dobrovolně jim ho pak vydali.

Odcizené věcí se tak skoro všechny vrátily majitelům a oba muži ve věku třicet a pětatřicet let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádež, za kterým jim hrozí v případě odsouzení, s ohledem na výši škody, až osm let za mřížemi.


Autor: Cen

Žena se zaklínila mezi toaletou a sprchovým koutem, perné chvíle neskončily ani po vyproštění

Včera ve 12:45

O zdraví starší ženy se obával její přítel a přivolal strážníky. Ti zjistili situaci a společně s kolegy z hasiči a záchranáři zaklíněnou ženu vyprostili a předali záchranářům. O včerejším případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Světlo a teplo brali zadarmo

7. února 2023 v 19:06

Při noční kontrole opuštěného objektu v Praze 12 ve čtvrtek 2. února v noci upoutala pozornost hlídky okna zakrytá dekami a kolem prosvítající světlo. Uvnitř strážníci našli dvě osoby, které zde neoprávněně pobývaly. Na stole měly zapojený notebook, uprostřed místnosti přímotop a do elektrického...

Policisté zadržení podvodníka, který udával do oběhu falešná eura

4. února 2023 v 16:40

Pražští kriminalisté v uplynulých dnech zadrželi muže, který minimálně ve třech případech udal do oběhu falešná eura. Informoval o tom policejní mluvčí Jan Daněk.

Agresivní muž napadl strážníka

3. února 2023 v 15:41

Na křižovatce ulic Dušní a Bílkova hlídkující strážník zaregistroval mávání a volání o pomoc. Ve skupince mužů jeden napadal druhého. Vedle slovních útoků došlo i na rány pěstí.

Muž stál v okně a za nohu ho držela partnerka

1. února 2023 v 16:37

Minulý týden zasahovali policisté v Novodvorské ulici v Praze 4, kde chtěl muž spáchat sebevraždu skokem z pátého patra. Když přijeli na místo, tak zjistili, že muž stojí v okně a za nohu ho drží jeho partnerka.

Posprejovali viadukt na Holešovickém nádraží a utekli

1. února 2023 v 16:18

Autohlídka strážníků si v Partyzánské ulici v Praze 7 povšimla dvojice mužů, kteří sprejovali na betonovou konstrukci viaduktu. Muži na zákonné výzvy nereagovali a dali se na útěk.

Telefon za volantem a uprchlý vězeň

1. února 2023 ve 12:32

V pondělí před třetí hodinou ráno v Českobrodské ulici strážníci zastavili žlutou dodávku, protože její řidič držel za jízdy v ruce mobilní telefon. Při kontrole pojali podezření, že je šestatřicetiletý muž pod vlivem alkoholu nebo drog. Test na alkohol vyšel negativní, test na drogy však odmítl....

Vloupal se do čtyř provozoven a způsobil škodu za téměř čtvrt milionu korun

31. ledna 2023 v 09:32

Na začátku prosince se neznámý muž vloupal do provozovny v ulici Národní v Praze 1, odkud si odnesl zboží a hotovost celkem za bezmála sto devadesát tisíc korun. Dřevěným kůlem vypáčil část plexiskla u prodejního pultu a malým otvorem se protáhl dovnitř.

Hořel pokoj rodinného domu

31. ledna 2023 v 06:07

V pondělí 30. ledna od 19:27 hodin zasahovali hasiči ve Větrušické ulici v Praze 8 u požáru vybavení pokoje rodinného domu.

Neopatrnost při řezání kovového odpadu způsobila požár

25. ledna 2023 v 16:50

Ve středu 25. ledna krátce po 11 hodině vyjely čtyři profesionální a jedna dobrovolná jednotka hasičů do ulice Ke Kablu v Praze 15 k požáru v areálu kovošrotu.

Další články
Nahoru