Dnes Čtvrtek - oblacno 3°C
Zítra Pátek - oblacno 0°C
Čtvrtek 7. 12. 2023
Svátek má Ambrož, Benjamín
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Pražské krimi

Za krádež videotechniky za čtyři a půl milionu korun hrozí mužům až osm let

Kriminalisté zadrželi dva muže, kteří jsou podezřelí z krádeže videotechniky za bezmála čtyři a půl milionu korun. 

Mnoho starostí filmovému štábu přidělali dva muži na konci srpna na Malostranském náměstí v Praze 1. V nočních hodinách se vloupali do jednoho z domů, kde probíhalo natáčení a odcizili videotechniku za několik milionů korun. Nejprve si vystříhali díru v plotě a poté přelstili ostrahu objektu, aby se dostali dovnitř. Tvrdili, že jsou členy štábu a jdou si vyzvednout nějaké věci.

V jejich rukou tak během několika minut skončila videotechnika jako například náhledové monitory, baterie, redukce a objektivy, mezi kterými dominoval objektiv, jehož pořizovací cena přesahovala tři a půl milionu korun.

Kriminalistický technik na místě zajistil mnoho stop, které posléze vyhodnocovali kriminalisté z druhého oddělení Prahy I. Jedna biologická stopa vykazovala shodu s DNA profilem, který již byl evidován v policejní databázi. Rozpracováním celého případu a operativní činností zjistili možnou totožnost druhého pachatele a začali po podezřelých mužích pátrat.  

Koncem listopadu spadla klec a během dvou dnů skončili v poutech oba podezřelí. Když u výslechu zjistili, jakou hodnotu mělo odcizené vybavení, byli velmi překvapeni. Zalekli se a okamžitě kriminalistům řekli kam ho schovali a dobrovolně jim ho pak vydali.

Odcizené věcí se tak skoro všechny vrátily majitelům a oba muži ve věku třicet a pětatřicet let jsou podezřelí ze spáchání trestného činu krádež, za kterým jim hrozí v případě odsouzení, s ohledem na výši škody, až osm let za mřížemi.


Autor: Cen

Bydlení i elektřinu měli zadarmo

7. listopadu 2023 ve 14:30

Sedm osob neoprávněně užívalo opuštěný dům v Praze 12, teplo a světlo si zajistili načerno. Podezření na trestný čin strážníci předali státním kolegům. O případu informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.  

Sprejer při zadržení tvrdil, že je malíř a lakýrník

20. října 2023 v 10:42

Šestadvacetiletého sprejera usvědčil svědek i záznamy z městských kamer. Strážníkům se snažil namluvit, že ruce má špinavé kvůli svému povolání, protože je malíř a lakýrník. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Další články
Nahoru