Dnes Úterý - jasno 10°C
Zítra Středa - polojasno 8°C
Úterý 4. 10. 2022
Svátek má František
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Pražské krimi

Za krádež BMW mu hrozí až na osm let

Pražským kriminalistům se podařilo během jednoho dne vypátrat a zadržet šestadvacetiletého muže, který odcizil BMW za více než jeden a půl milionu korun.

Minulý týden ve čtvrtek došlo v ranních hodinách ve Vojtěšské ulici v Praze 1 ke vloupání do zaparkovaného auta, ze kterého si v tu dobu pro policii ještě neznámý pachatel odnesl několik hodnotných osobních věcí a mimo těch také klíčky od jiného vozidla. Tímto vloupáním způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun.

Ihned po krádeži procházel ulicí a zkoušel, ke kterému autu odcizené klíče patří a ve chvíli, kdy se mu otevřelo zaparkované BMW, tak do něj nasedl a s autem za více než jeden a půl milionu korun odjel.

Krátce před třetí hodinou ranní si v ulici Újezd povšimli policisté projíždějícího auta, které přesně odpovídalo popisu kradeného. Jediné, co nesedělo, byla registrační značka. Lustrací zjistili, že registrační značky, které byly na projíždějícím vozidle osazeny, jsou v systémech PČR vedeny jako kradené.

Tím se jim potvrdilo, že se s největší pravděpodobností jedná o hledané vozidlo a rozhodli se ho zastavit. Řidič však výzev k zastavení nedbal a ihned začal před policisty ujíždět ulicí Milady Horákové. Řítil se ulicí vysokou rychlostí a v levotočivé zatáčce na kluzké vozovce nezvládl řízení a havaroval do čtyř zaparkovaných aut.

Policisté šestadvacetiletého řidiče a jeho spolujezdkyni za použití donucovacích prostředků zadrželi a po ošetření převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Při pozdějším výslechu se muž k oběma krádežím doznal a ukázalo se, že řídil pod vlivem drog, a navíc s platným zákazem řízení až do roku 2023.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl. Šestadvacetiletý muž tak čeká ve vazbě na soud, který ho může poslat, s ohledem na způsobení značné škody, až na osm let za mříže.


Autor: TZ, red

Policisté rozmluvili muži skok z Nuselského mostu

Dnes v 09:24

Den před svatým Václavem hodinu před půlnocí přivedla tíživá životní situace na Nuselský most jednačtyřicetiletého muže, který se rozhodl ukončit svá trápení skokem dolů. Tou dobou na místo mířily i hlídky z policejních služeben Nové město a Vinohrady, kam je prostřednictvím operačního důstojníka...

Kvůli ztrátě telefonu chtěl skočit do Vltavy

Včera v 09:14

V časných ranních hodinách se minulý týden na městskou policii obrátily s prosbou o pomoc dvě vystrašené ženy pracující v baru na Národní třídě. Bar měl již zavřeno a dovnitř se dobýval opilý muž, který tam údajně ztratil telefon a dožadoval se jeho vydání.

Zatínal pěsti a vyzýval strážníky k boji

30. září 2022 v 10:56

Dvojici opilých mužů, která poškozovala zaparkovaná auta, řešili strážníci z Prahy 1 v Myslíkově ulici. Během zjišťování rozsahu způsobené škody začal jeden z mužů hlídku slovně napadat a svou agresivitu stupňoval bez ohledu na opakované výzvy k uklidnění.

Nabídl úplatek a slíbil, že už to nikdy neudělá

27. září 2022 v 10:33

Policisté z oddělení hlídkové služby si v polovině září kolem půlnoci povšimli v Pélleově ulici v Praze 6 muže na skútru, který na silnici podivně kličkoval, proto se ho rozhodli zkontrolovat.

Najedl se, něco popil a usnul na podlaze

27. září 2022 v 07:36

Policisté prvního policejního obvodu zadrželi čtyřiatřicetiletého muže, který ve čtvrtek ráno vykopl dveře zadního vchodu do restaurace v Praze 1 a vstoupil dovnitř. Tam se začal chovat, jako by byl doma. Nejprve si oblékl oblečení, které nalezl na věšáku, poté začal hodovat a popíjet alkohol....

Kapsáři se zaměřili na bezbranné seniory

26. září 2022 v 09:45

Kriminalisté ze 7. oddělení obecné kriminality Prahy I. vypátrali a zadrželi čtyři osoby, které se dopouštěly opakovaných kapesních krádeží v centru metropole. Při nich se zaměřovali hlavně na seniory.

Kočka pokousala hasiče

8. září 2022 ve 14:23

Pražští hasiči ze dvou stanic zasahovali ve čtvrtek 8. září od 10:34 hodin v Jabloňové ulici v Praze 10. Hořelo tam vybavení bytu panelového domu. Hasiči zasahovali v dýchací technice.

Další články
Nahoru