Dnes Úterý - oblacno 14°C
Zítra Středa - oblacno 17°C
Úterý 21. 3. 2023
Svátek má Radek
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Pražské krimi

Za krádež BMW mu hrozí až na osm let

Pražským kriminalistům se podařilo během jednoho dne vypátrat a zadržet šestadvacetiletého muže, který odcizil BMW za více než jeden a půl milionu korun.

Minulý týden ve čtvrtek došlo v ranních hodinách ve Vojtěšské ulici v Praze 1 ke vloupání do zaparkovaného auta, ze kterého si v tu dobu pro policii ještě neznámý pachatel odnesl několik hodnotných osobních věcí a mimo těch také klíčky od jiného vozidla. Tímto vloupáním způsobil škodu za necelých třicet tisíc korun.

Ihned po krádeži procházel ulicí a zkoušel, ke kterému autu odcizené klíče patří a ve chvíli, kdy se mu otevřelo zaparkované BMW, tak do něj nasedl a s autem za více než jeden a půl milionu korun odjel.

Krátce před třetí hodinou ranní si v ulici Újezd povšimli policisté projíždějícího auta, které přesně odpovídalo popisu kradeného. Jediné, co nesedělo, byla registrační značka. Lustrací zjistili, že registrační značky, které byly na projíždějícím vozidle osazeny, jsou v systémech PČR vedeny jako kradené.

Tím se jim potvrdilo, že se s největší pravděpodobností jedná o hledané vozidlo a rozhodli se ho zastavit. Řidič však výzev k zastavení nedbal a ihned začal před policisty ujíždět ulicí Milady Horákové. Řítil se ulicí vysokou rychlostí a v levotočivé zatáčce na kluzké vozovce nezvládl řízení a havaroval do čtyř zaparkovaných aut.

Policisté šestadvacetiletého řidiče a jeho spolujezdkyni za použití donucovacích prostředků zadrželi a po ošetření převezli na policejní služebnu k provedení dalších procesních úkonů. Při pozdějším výslechu se muž k oběma krádežím doznal a ukázalo se, že řídil pod vlivem drog, a navíc s platným zákazem řízení až do roku 2023.

Kriminalisté podali státnímu zástupci podnět na jeho vzetí do vazby, kterému soudce vyhověl. Šestadvacetiletý muž tak čeká ve vazbě na soud, který ho může poslat, s ohledem na způsobení značné škody, až na osm let za mříže.


Autor: TZ, red

Požár vybavení bytu v přízemí obytného domu

3. března 2023 v 08:26

V ulici Jana Přibíka v Praze 9 zasahovali ve čtvrtek 2. března krátce po 19 hodině hasiči z několika jednotek u požáru vybavení bytu v přízemí obytného domu.

Parkovali na místech vyhrazených pro invalidy

2. března 2023 v 08:44

Během února strážníci z centra Prahy odhalili 7 řidičů, kteří neoprávněně využívali parkovací karty pro osoby tělesně postižené. Průkazy byly řidičům odebrány, v jednom případě vzniklo podezření na falzifikát, proto si případ převzala státní policie. V několika případech řidiči využívali průkaz po...

Jeden se zákazem, druhý pod vlivem

28. února 2023 v 16:37

V ulici Na Botiči si projíždějící autohlídka strážníků všimla vozidla vyjíždějícího z pěší zóny. O jeho řidiči strážníci věděli, že má vysloven zákaz řízení. Argument, že jel jenom kousek, mu nepomohl. Navíc nadýchal téměř půl promile.

Dlouhou chvíli si vyplnili ničením zastávky

28. února 2023 v 08:05

Trojice mladíků ve věku 14 a 15 let si zkrátila v sobotu před půlnocí čekání na noční spoj ničením informační tabule na zastávce MHD v Hlubočepské ulici. Vandalství nenechalo chladným svědka, který přivolal strážníky.

Další články
Nahoru