Dnes Středa - jasno 10°C
Zítra Čtvrtek - skorojasno 10°C
Středa 18. 5. 2022
Svátek má Nataša
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek
Zadržené falešné bankovky. Foto: Policie ČR

Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek

Na konci minulého týdne oznámil na tísňovou policejní linku revizor, že při kontrole ve stanici metra Florenc se mu cestující bez platné jízdenky pokusil zaplatit pokutu falešnou dvoutisícovou bankovkou. 

„Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se skutečně jedná o falešnou bankovku, kterou údajně muž dostal za melouch a má pouze jednu,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová

Když provedli policisté u muže osobní prohlídku, nestačili se divit. Na různých místech měl ukryté další falešné bankovky stejné nominální hodnoty. Některé v peněžence, další v notesu a řadu jich měl v přehnutém reklamním letáku.

Celkem měl u sebe pětatřicet falešných dvoutisícovek a jednu bankovku v hodnotě tisíc korun. Při výslechu osmatřicetiletý cizinec uvedl, že si peníze opatřil vědomě za účelem dalšího udávání od údajně neznámého muže na blíže nezjištěném místě v Praze.

„V průběhu výslechu se také přiznal, že falešnou bankovou zaplatil již v jedné z pražských trafik,“ popsala Kropáčová.

Kriminalisté následně obvinili muže z trestného činu padělání a pozměnění peněz, jelikož se snažil padělané a pozměněné peníze udat jako pravé a tím je dostat do oběhu. V případě odsouzení mu hrozí až osmileté vězení. Státní zástupce už podal návrh na vzetí obviněného do vazby.

Podle kriminalistů v poslední době množí případy zajištěných padělků. „Apelujeme proto na veřejnost a především obchodníky, aby si při přebírání peněz vyšší nominální hodnoty dávali pozor na jejich pravost a kontrolovali základní ochranné prvky bankovek,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Ženský křik z potemnělé ulice zalarmoval sousedku, ta zavolala na tísňovou linku

Dnes ve 12:34

Když strážníci dorazili do Výhledové ulice, spatřili v křoví na zemi dva muže. Jeden držel druhého v tzv. kravatě. Jakmile uviděl hlídku, sevření uvolnil a řekl, že byl dotyčným bezdůvodně napaden.

Muž spadnul ze stromu a kolem poházená elektronika nebyla jeho

Dnes v 06:37

Hlídka strážníků našla zraněného, který si stěžoval na bolest v kotníku, sedět pod stromem hned vedle restaurace v Rumburské ulici. Tvrdil, že spadnul ze stromu a s věcmi na trávníku nemá nic společného. 

Po návratu čekalo na manžele doma překvapení

Dnes v 05:38

Po otevření vstupních dveří od bytu se manželský pár nestačil divit. Neznámá žena se právě přehrabovala v jejich věcech.

Na Andělu pobíhal muž ve spodním prádle

12. května 2022 v 19:19

Včera odpoledne řešila hlídka městské policie dezorientovaného polonahého muže, který na pěší zóně Anděl pobíhal jen ve spodním prádle a zmateně se motal po ulici. S hlídkou nespolupracoval, nereagoval na výzvy.

Požár v dílně způsobil milionovou škodu

12. května 2022 v 18:53

Jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve druhém stupni poplachu v Černokostelecké ulici v Praze 10. První jednotka na místě byla deset minut po 17. hodině, ve středu 11. května.

Sražená značka u přechodu pro chodce a patník. Řidič měl přes 1,7 promile

12. května 2022 v 18:48

Auta kličkujícího z pruhu do pruhu si všimli strážníci v Kbelské ulici. Při kontrole 55letého řidiče zaujala jejich pozornost poškozená přední kapota a levá strana vozu. Navíc řidičovy pohyby i způsob komunikace vykazovaly jasné známky požití alkoholu.

Nebezpečně na sdíleném skútru

9. května 2022 v 09:31

Nebezpečná a rychlá jízda doprovázená bezdůvodným troubením upoutala minulý týden kolem půl deváté večer pozornost projíždějící hlídky strážníků v Pařížské ulici. Na výzvu k zastavení řidič přidal plyn.

Po skončení hokeje za volant

30. dubna 2022 v 07:49

Z jízdního pruhu přes obrubník na tramvajový pás a zase zpět. Tento nestandardní způsob jízdy zaznamenala hlídka strážníků pár minut minulou sobotu po půlnoci v Sokolovské ulici a řidiče osobního auta za pomoci majáků zastavila.

Cizinec zaútočil pěstí na strážníka, skončil s pouty na rukou

27. dubna 2022 ve 12:43

Těsně před půlnocí v neděli projížděla autohlídka strážníků Václavským náměstím, kde si v horní části všimla strkanice několika mužů, která přecházela ve fyzické napadání. Strážníci ke skupince osob doběhli ve chvíli, kdy jeden z mužů pěstmi útočil na hlavu a horní polovinu těla...

Další články
Nahoru