Dnes Sobota - zatazeno 2°C
Zítra Neděle - zatazeno 6°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek
Zadržené falešné bankovky. Foto: Policie ČR

Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek

Na konci minulého týdne oznámil na tísňovou policejní linku revizor, že při kontrole ve stanici metra Florenc se mu cestující bez platné jízdenky pokusil zaplatit pokutu falešnou dvoutisícovou bankovkou. 

„Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se skutečně jedná o falešnou bankovku, kterou údajně muž dostal za melouch a má pouze jednu,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová

Když provedli policisté u muže osobní prohlídku, nestačili se divit. Na různých místech měl ukryté další falešné bankovky stejné nominální hodnoty. Některé v peněžence, další v notesu a řadu jich měl v přehnutém reklamním letáku.

Celkem měl u sebe pětatřicet falešných dvoutisícovek a jednu bankovku v hodnotě tisíc korun. Při výslechu osmatřicetiletý cizinec uvedl, že si peníze opatřil vědomě za účelem dalšího udávání od údajně neznámého muže na blíže nezjištěném místě v Praze.

„V průběhu výslechu se také přiznal, že falešnou bankovou zaplatil již v jedné z pražských trafik,“ popsala Kropáčová.

Kriminalisté následně obvinili muže z trestného činu padělání a pozměnění peněz, jelikož se snažil padělané a pozměněné peníze udat jako pravé a tím je dostat do oběhu. V případě odsouzení mu hrozí až osmileté vězení. Státní zástupce už podal návrh na vzetí obviněného do vazby.

Podle kriminalistů v poslední době množí případy zajištěných padělků. „Apelujeme proto na veřejnost a především obchodníky, aby si při přebírání peněz vyšší nominální hodnoty dávali pozor na jejich pravost a kontrolovali základní ochranné prvky bankovek,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Utíkal jako o život

30. listopadu 2022 ve 12:36

Do pronásledování utíkajícího muže se v pátek 25. listopadu zapojily dvě hlídky strážníků. Na základě oznámení jeli strážníci prověřit údajného uživatele drog do Mochovské ulice.

Řídil pod vlivem a parkoval na chodníku

17. listopadu 2022 v 09:10

Během řešení přestupku s řidičem nákladního vozidla na Václavském náměstí v neděli po 22hodině si hlídka strážníků všimla, že za služebním vozem stojí černé BMW. Když strážníci odjeli, zaparkoval řidič tohoto vozu v zóně placeného stání částečně na chodníku, v rozporu s dopravním...

S propanbutanovými lahvemi na vozíku

15. listopadu 2022 ve 14:49

Nedaleko křižovatky ulic U Plynárny a U Hellady si v neděli v 5 hodin ráno hlídka strážníků všimla muže tlačícího vozík přikrytý plachtou. Jakmile spatřil hlídku, odstavil vozík za zaparkované auto a snažil se zmizet.

Vyškubl ženě v metru mobilní telefon a chtěl zmizet

14. listopadu 2022 ve 14:44

Ve chvíli, kdy hlídka strážníků v sobotu po poledni během kontroly nástupiště stanice metra Náměstí Republiky zaslechla ženské volání: „Zastavte ho, ukradl mi mobil!“ proběhl kolem ní muž s batohem na zádech.

Kradené auto vypátrali během několika hodin

10. listopadu 2022 v 10:09

Policisté pohotovostní motorizované jednotky si všimli na náměstí Míru ve středu v časných ranních hodinách auta, které před několika hodinami odcizil neznámý pachatel v Praze 10. Rozhodli se ho proto zastavit a řidiče zkontrolovat. K zastavení však policisté přistoupili až v době, kdy si na pomoc...

Za volantem nastartovaného auta seděl silně podnapilý muž

8. listopadu 2022 v 19:42

Auto s běžícím motorem a spící osobou na sedadle řidiče zaměstnalo v sobotu kolem čtvrté hodiny ráno strážníky v Praze 2. Muž, který se po probuzení neváhal přiznat k předchozí jízdě, vykazoval známky požití většího množství alkoholu, jehož přítomnost následně potvrdila dechová zkouška. Celou...

Další články
Nahoru