Dnes Pátek - jasno 11°C
Zítra Sobota - oblacno 11°C
Pátek 22. 10. 2021
Svátek má Sabina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek
Zadržené falešné bankovky. Foto: Policie ČR

Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek

Na konci minulého týdne oznámil na tísňovou policejní linku revizor, že při kontrole ve stanici metra Florenc se mu cestující bez platné jízdenky pokusil zaplatit pokutu falešnou dvoutisícovou bankovkou. 

„Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se skutečně jedná o falešnou bankovku, kterou údajně muž dostal za melouch a má pouze jednu,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová

Když provedli policisté u muže osobní prohlídku, nestačili se divit. Na různých místech měl ukryté další falešné bankovky stejné nominální hodnoty. Některé v peněžence, další v notesu a řadu jich měl v přehnutém reklamním letáku.

Celkem měl u sebe pětatřicet falešných dvoutisícovek a jednu bankovku v hodnotě tisíc korun. Při výslechu osmatřicetiletý cizinec uvedl, že si peníze opatřil vědomě za účelem dalšího udávání od údajně neznámého muže na blíže nezjištěném místě v Praze.

„V průběhu výslechu se také přiznal, že falešnou bankovou zaplatil již v jedné z pražských trafik,“ popsala Kropáčová.

Kriminalisté následně obvinili muže z trestného činu padělání a pozměnění peněz, jelikož se snažil padělané a pozměněné peníze udat jako pravé a tím je dostat do oběhu. V případě odsouzení mu hrozí až osmileté vězení. Státní zástupce už podal návrh na vzetí obviněného do vazby.

Podle kriminalistů v poslední době množí případy zajištěných padělků. „Apelujeme proto na veřejnost a především obchodníky, aby si při přebírání peněz vyšší nominální hodnoty dávali pozor na jejich pravost a kontrolovali základní ochranné prvky bankovek,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Pokusila se pokousat strážníky, skončila na záchytce

20. října 2021 v 11:01

O pomoc při výjezdu k silně opilé ženě obklopené skupinkou agresivních osob u stanice metra Hradčanská, požádala v sobotu v poledne městskou policii záchranná služba. Na chodníku vedle výstupu ze stanice seděla opilá žena zanedbaného vzhledu, která střídala nálady i údajné zdravotní...

Zmatená dívka seděla na římse

20. října 2021 v 06:05

K Palackého mostu v Praze 5 jela v pátek hlídka městské policie prověřit oznámení o dívce v červené mikině a s batohem na zádech, která sedí na římse mostu s nohama spuštěnýma nad náplavkou.

Chtěl ukrást katalyzátor, majitel auta jej chytil

15. října 2021 v 07:20

Ve chvíli, kdy se osmadvacetiletý muž vybavený aku rozbrušovací pilou ve středu 13. října snažil upevnit pod cizí auto hever, vyrušil ho majitel vozidla.

Poslední jízda. Pozitivní na drogy, dva zákazy řízení a v kapse pervitin

8. října 2021 v 09:31

Policisté z pohotovostní motorizované jednotky pronásledovali v úterý řidiče, který měl zákaz řízení a byl v celostátním pátraní.

Záchrana života u stanice metra Háje

5. října 2021 v 11:18

Dvě hlídky městské policie vyjížděly včera dopoledne ke stanici metra Háje, kde ve stánku s rychlým občerstvením zkolaboval muž. Na místo dorazily za rekordní čtyři minuty a vystřídaly náhodného kolemjdoucího, který ležícímu muži bez známek života prováděl nepřímou...

Jel bez registračních značek

5. října 2021 v 11:16

Auta bez registračních značek si při hlídkové činnosti v Argentinské ulici všiml v sobotu odpoledne jeden ze strážníků. Dvojice mužů sedící uvnitř neměla osobní doklady, ani doklady k vozidlu.

Dvě sražené ženy na křižovatce, jedna z nich měla vážné zranění

4. října 2021 ve 21:43

V křižovatce ulic Vinohradská a Pod Židovskými hřbitovy si 1. října dopoledne hlídka strážníků během kontrolní činnosti všimla dvou osob ležících ve vozovce za přechodem pro chodce. Starší žena měla viditelné vážné zranění, mladší, která seděla vedle ní a snažila se ji uklidnit, si stěžovala na...

Řidič projížděl pěší zónou

4. října 2021 ve 21:40

V Plzeňské ulici na Smíchově si pěší hlídka městské policie všimla osobního vozidla, které vjelo na pěší zónu, objelo tramvaj stojící v zastávce a projelo zákazem vjezdu.

Akce Zeus. Policisté ze zaměřili na nelegální migraci

3. října 2021 v 07:15

Pražští policisté obsadili dva hlavní dopravní uzly, kde se zaměřili zejména na odhalování protiprávního jednání spojeného s nelegální migrací.

Další články
Nahoru