Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 10°C
Zítra Pátek - obcasny-dest 9°C
Čtvrtek 13. 5. 2021
Svátek má Servác
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek
Zadržené falešné bankovky. Foto: Policie ČR

Za jízdu načerno platil falešnou dvoutisícovkou, měl u sebe pětatřicet takových bankovek

Na konci minulého týdne oznámil na tísňovou policejní linku revizor, že při kontrole ve stanici metra Florenc se mu cestující bez platné jízdenky pokusil zaplatit pokutu falešnou dvoutisícovou bankovkou. 

„Policisté po příjezdu na místo zjistili, že se skutečně jedná o falešnou bankovku, kterou údajně muž dostal za melouch a má pouze jednu,“ uvedla mluvčí pražské policie Eva Kropáčová

Když provedli policisté u muže osobní prohlídku, nestačili se divit. Na různých místech měl ukryté další falešné bankovky stejné nominální hodnoty. Některé v peněžence, další v notesu a řadu jich měl v přehnutém reklamním letáku.

Celkem měl u sebe pětatřicet falešných dvoutisícovek a jednu bankovku v hodnotě tisíc korun. Při výslechu osmatřicetiletý cizinec uvedl, že si peníze opatřil vědomě za účelem dalšího udávání od údajně neznámého muže na blíže nezjištěném místě v Praze.

„V průběhu výslechu se také přiznal, že falešnou bankovou zaplatil již v jedné z pražských trafik,“ popsala Kropáčová.

Kriminalisté následně obvinili muže z trestného činu padělání a pozměnění peněz, jelikož se snažil padělané a pozměněné peníze udat jako pravé a tím je dostat do oběhu. V případě odsouzení mu hrozí až osmileté vězení. Státní zástupce už podal návrh na vzetí obviněného do vazby.

Podle kriminalistů v poslední době množí případy zajištěných padělků. „Apelujeme proto na veřejnost a především obchodníky, aby si při přebírání peněz vyšší nominální hodnoty dávali pozor na jejich pravost a kontrolovali základní ochranné prvky bankovek,“ dodala policejní mluvčí Kropáčová.


Autor: Karel Netolický

Kriminalisté hledají svědky dopravní nehody

Dnes v 16:28

Pražští kriminalisté vyšetřují vážnou dopravní nehodu, která se stala ve čtvrtek 29. dubna patnáct minut po šestnácté hodině na křižovatce ulic Domanovická – Rápošovská v Praze 9.

Ve Valentově ulici hořelo ve sklepě

8. května 2021 ve 21:09

V pátek 7. května večer zasahovaly jednotky pražských profesionálních hasičů ve Valentově ulici v Praze 11 u požáru sklepní kóje v suterénu obytného domu.

Kupé počmáral fixem

5. května 2021 ve 14:34

Včera odpoledne cestoval patnáctiletý mladík se dvěma kamarády vlakem a cestu si krátil malováním černým fixem po stěnách kupé.

Nahý muž mlátil do projíždějících tramvají

4. května 2021 ve 21:08

Oznámení o nahém muži, který tluče do projíždějících tramvají, jeli prověřit strážníci na zastávku MHD Náměstí Republiky 1. května.

Řídili bez dokladů s opiáty

3. května 2021 v 18:30

Jeden řidič v Praze 1, druhý v Praze 8, oba si sedli za volant bez řidičáku a navíc pod vlivem omamných látek.

Tužkou na obočí a rtěnkou na zeď

1. května 2021 v 09:08

Na Praze 12 si pro svou tvorbu 29letá žena vybrala zeď prodejny Billa v Kutilově ulici. Pro malbu využila tužku na obočí, rtěnku a akrylové barvy. Zeď se jí prý zdála nedokončená, tak jí trochu dozdobila.

Praha 11 varuje před podvodníky, po domech prodávají předražené zámky

30. dubna 2021 ve 13:58

Případy podvodného podomního prodeje se v uplynulých dnech vyskytly na území jedenácté městské části.

Loupežné přepadení v metru na Náměstí Republiky

22. dubna 2021 v 16:45

Začátkem dubna po deváté hodině večerní projížděla trojice kriminalistů ulicemi metropole a na Náměstí Republiky si všimla skupinky mladých mužů, kteří výrazně gestikulovali na jiného muže, křičeli a byli agresivní. Mladíka drželi za bundu a ten se jim snažil...

Při požáru bytu v Praze 5 hasiči zachránili 4 osoby a psa

21. dubna 2021 v 18:26

Dvě jednotky pražských hasičů zasahovaly dnes krátce po 15. hodině v Lidické ulici v Praze 5. Hořelo v bytě ve druhém patře činžovního domu.

Další články
Nahoru