Dnes Čtvrtek - oblacno 22°C
Zítra Pátek - bourky 19°C
Čtvrtek 23. 5. 2024
Svátek má Vladimír
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za jarním dobrodružstvím zamiřte na Dolní Moravu
Stezka v oblacích, to je 55 metrů vysoká vyhlídková věž. Foto: archiv

Za jarním dobrodružstvím zamiřte na Dolní Moravu

Kdy je nejvhodnější čas na další dobrodružství? Ve chvíli, kdy se hory probudily z područí zimy, jaro je v plném proudu a jarní slunce nás táhne zpátky do přírody. Naplánujte si výlet plný nabitých aktivit, které nemají v Česku i za hranicemi obdoby – vydejte se na Dolní Moravu!

Zhluboka se nadechněte a vstupte na nejdelší visutý most na světě pro pěší. Sky Bridge 721 nabízí pohled z výšky 95 metrů do zvlněného horského údolí. Panoramatické výhledy do krajiny si užijete z netradičního bodu mezi nebem a zemí.

Visutý most se nachází jen pár metrů od Stezky v oblacích a překlenuje údolí Mlýnského potoka z horského hřebenu Slamník na hřeben Chlum. Na most nastoupíte v nadmořské výšce 1125 metrů a vystoupíte ve výšce 1135 m. n. m. V létě je most jednosměrný a navazuje na něj naučná stezka Most času, která na 10 naučných panelech ukazuje historii místa, zajímavosti z fauny a flóry.

Hory v okolí Dolní Moravy nabízí tolik krásy, že je škoda prohlédnout si je jen z jednoho úhlu. Vystoupejte proto příjemnou procházkou do nadmořské výšky 1116 metrů, do níž se tyčí Stezka v oblacích. 55 metrů vysoká vyhlídková věž stojí v místech, v nichž se oblaka občas pokloní korunám stromů.

Bezbariérovou Stezku v oblacích bez obtíží zdolají rodiny s kočárky i starší lidé. 710 metrů dřevěného chodníku vás dovede k visuté plošině s lanovou sítí uprostřed, díky které se otevírá nečekaný pohled pod nohy.

Odvážní návštěvníci, mezi něž často patří děti, si mohou zkrátit cestu mezi jednotlivými patry skrz rukáv tvořený hustou sítí. Než však vystoupáte vzhůru, můžete se dozvědět spoustu zajímavostí díky informačním tabulím naučné stezky.

A pokud prahnete po adrenalinu a vlasech rozevlátých rychlostí, naskočte na Mamutí horskou dráhu, která je se svými třemi kilometry nejdelší horskou dráhou v České republice a druhou nejdelší v Evropě. Projedete se 25 zatáčkami, zažijete 360° karusel, osmičkovou smyčku a nezapomenutelná zhoupnutí a terénní vlny vám dodají energii na celé odpoledne.

Dolní Morava toho nabízí mnohem víc. Příroda, zážitky a nadstandardní služby tu jsou na dosah. Vyberte si to své třeba na webu Dolní Moravy www.dolnimorava.cz.


Autor: red

EPU na dovolené najde zajímavá místa po celé republice

Včera v 07:46

Aplikace EPU na jednom místě sdružuje aktuální informace národních parků a chráněných krajinných oblastí. V současnosti si můžete vybrat z nabídky více než 170 výletů po celé České republice. U každé trasy je uvedena vzdálenost, celkové převýšení, krátký popis a předpokládaná...

Tip na výlet: Parní víkend

10. května 2024 v 07:38

V sobotu a neděli 11. a 12. května se mohou fanoušci železniční historie vypravit do železničního muzea Českých drah v Lužné u Rakovníka. České dráhy na tyto dny připravují Parní víkend, na kterém se návštěvníkům v plné kráse představí unikátní parní...

Tip na výlet: Pouť Českého Anděla

3. května 2024 ve 12:47

Spolek Cesta Česka srdečně zve na osmý ročník Poutě Českého Anděla. Celodenní akce s mottem „Poznej českou zemi a sám sebe“ se uskuteční v sobotu 18. května. Akce je určena široké veřejnosti, je vhodná i pro rodiny s dětmi, a každoročně se jí účastní několik stovek lidí z celé republiky. Pouť bude...

Tip na výlet: Hrnčířské slavnosti na zámku Nelahozeves

14. dubna 2024 ve 12:37

O víkendu 20. a 21. dubna se otevřou brány zámku v Nelahozevsi veřejnosti. Turistická sezóna byla úspěšně zahájena už o Velikonocích, a proto se hned třetí dubnový víkend bude konat první ze série tematicky zaměřených festivalů. Tentokrát renesanční zámek ze 16. století ožije již 19. ročníkem...

Další články
Nahoru