dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - skorojasno
2°C
Za hesla z plakátů se neskryjí: Kandidáty do pražského zastupitelstva prověří veřejné debaty
Jednací sál pražského zastupitelstva. Ilustrační foto: archiv

Za hesla z plakátů se neskryjí: Kandidáty do pražského zastupitelstva prověří veřejné debaty

K příležitosti komunálních voleb do zastupitelstva Hlavního města Prahy uspořádá iniciativa Auto*Mat sérii čtyř tematických předvolebních debat s kandidáty z nejvyšších pozic.

Veřejně přístupné debaty budou probíhat od 10. září do 2. října, kdy se na lodi Tajemství koná poslední debata s kandidáty na pražského primátora, kteří představí svou vizi metropole.

Úvodní debata se uskuteční již tuto středu 10. září od 18 hodin v prostorách kláštera sv. Jiljí v Praze 1 (Husova ulice 8, vstup z Jilské ulice).

Zaměřena bude na veřejný prostor a kandidáti budou odpovídat na otázky přestavby veřejných prostranství, nových dokumentů vzniklých nedávno na Institutu plánování a rozvoje (Manuál tvorby veřejných prostranství, Pražské stavební předpisy), plánu udržitelné mobility, bezbariérovosti veřejných prostranství a veřejné dopravy a reklamy v Praze.

O dalších předvolebních debatách Auto*Matu bude server Pražský patriot čtenáře průběžně informovat.

predvolebni-debaty-nahled


Další rezignace na zastupitelský mandát v Praze 1, na řadě je důchodce Král

23. října 2014 v 16:43

Na mandát v zastupitelstvu Prahy 1 rezignoval Karel Grabein Procházka, který byl zvolen na kandidátce za ANO 2011. Standardně je jeho mandát postoupen dalšímu v pořadí na kandidátce této strany.

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Letňanech koaliční smlouvu

21. října 2014 v 15:27

ODS, ČSSD a TOP 09 podepsaly v Praze 18-Letňanech koaliční smlouvu. Společně vládly radnici i v minulém volebním období, starostou bude dál Ivan Kabický (ODS). Strany dosud vládly s jasnou většinou 18 z 21 hlasů, teď mají těsných 11.

TOP 09 v Praze 6 uzavře koalici se zelenými, starosty a lidovci

21. října 2014 v 15:23

Ve 45členném zastupitelstvu bude mít koalice pohodlnou většinu 24 hlasů. Druhé ANO tak stejně jako dosud vládnoucí ODS a ČSSD skončí v opozici.

Složitá povolební jednání v Praze 3, koalice se nerýsuje

16. října 2014 v 16:19

V Praze 3 vedou povolební vyjednávání o možné koalici dosavadní partneři – vítězný Žižkov (nejen) sobě, druhá TOP 09 a ČSSD. Koalice se ale zatím nerýsuje. Zda se nakonec strany dohodnou na pokračování spolupráce, není vůbec jisté. Koalici by totiž mohly sestavit strany i bez...

V Praze 6 může vítěznou TOP 09 předběhnout ANO

16. října 2014 v 16:16

Vyjednávači TOP 09, která se ziskem 11 mandátů v 45členném zastupitelstvu zvítězila ve volbách v Praze 6, se v posledních dnech setkali se všemi zvolenými stranami s výjimkou KSČM. V rozhovoru s ČTK to dnes řekl Tomáš Jílek z vyjednávacího týmu TOP 09.

Partnerství po volbách v Praze 2? Klíčem je privatizace

16. října 2014 v 16:12

Vítězná ODS v Praze 2 začala vyjednávat s ostatními stranami budoucí koalici pro místní radnici. Za sebou má první jednání, řekla ČTK zastupitelka a členka vyjednávacího týmu ODS Aleksandra Udženija.

Další články
Nahoru