dnes
Sobota - prehanky-dest
8°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
5°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
4°C
Za dva týdny, po dvou letech. Stanice metra Národní třída začne sloužit cestujícím
Vstup do stanice metra Národní třída na rohu Spálené a Purkyňovy ulice začnou již brzy používat cestující. Foto: Jan Puci

Za dva týdny, po dvou letech. Stanice metra Národní třída začne sloužit cestujícím

Stanice metra Národní třída v Praze se otevře 27. června. Slavnostní zprovoznění po dvouleté opravě se uskuteční zároveň s dokončením oprav tramvajové trati přes Václavské náměstí. Původní termín otevření Národní třídy byl stanoven na začátek července.

„Ve stanici nyní probíhají dokončovací a úklidové práce. Slavnostní otevření se uskuteční 27. června," řekl mluvčí pražského dopravního podniku (DPP) Jiří Štábl.

Pravděpodobně již odpoledne téhož dne tak podle něj začnou ve stanici zastavovat vlaky. Tramvaje se na opravenou trať mezi Jindřišskou věží a Lazarskou ulicí vrátí kolem 00:30 v noci z 27. června na 28. června.

I po otevření stanice Národní třída bude ještě výstup z metra několik měsíců částečně omezen stavbou multifunkčního objektu Quadrio, který roste nad stanicí metra.

metro-narodni-symbol-nahled Lidé budou nově vystupovat na rohu Spálené a Purkyňovy ulice. Po dokončení celého komplexu se z metra také dostanou přímo do budovy. Vzezření stanice zůstane proti minulosti nezměněno, i nadále bude mít žluté zbarvení.

Kvůli uzavření metra v minulosti protestovali především lidé z okolí, z přestavby se tak stalo i politické téma. Stanice totiž byla jednou z nejvyužívanějších.

Quadrium staví společnost CPI Group. Náklady na něj mají činit 3,3 miliardy korun. Objekt bude mít čtyři podzemní a osm nadzemních podlaží. Tvořit ho bude celkem šest budov, pět věží kanceláří a samostatně stojící bytový dům. Součástí budou kanceláře, obchodní plochy i luxusní byty.

Čtěte také: Oprava trati v Jindřišské se blíží ke konci. Naváže Bělohorská, Karlovo náměstí a Průběžná 


Další články
Nahoru