Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za drahé mobilní telefony platil filmovou rekvizitou
Zadržená filmová rekvizita v podobě dvoutisícových bankovek. Zdroj foto: Policie ČR

Za drahé mobilní telefony platil filmovou rekvizitou

Za mobilní telefony platil filmovou rekvizitou v podobě falešných bankovek, a to hned ve dvou případech. Kriminalisté jej dopadli a hledají další poškozené. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Detektivové osmého oddělení krajské hospodářské kriminálky v uplynulých dnech dopadli podezřelého muže, který koncem října minulého roku koupil dva mobilní telefony iPhone za bezmála osmdesát tisíc korun.

Na tom by nebylo nic až tak podivného, kdyby za ně nezaplatil filmovou rekvizitou v podobě falešných dvoutisícovek. Poškození si při prodeji ničeho nevšimli, a to i přesto, že na bankovkách byl nápis „jen pro filmové účely“, což zjistili až doma.

„Pravděpodobně proto docházelo k obchodu vždy ve večerních hodinách. V době zadržení kriminalisté u podezřelého nalezli další stejné filmové bankovky, přičemž se dotyčný doznal k dalším podvodným nákupům nejen mobilů, ale i ostatní elektroniky v centru Prahy,“ uvedl Rybanský.

Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

„V tuto chvíli hledáme i další poškozené, kteří z nějakého  důvodu trestný čin dosud neoznámili, aby se ozvali na linku 158 nebo se dostavili na kteroukoli policejní služebnu,“ dodal policejní mluvčí.

Samotná výroba upravených bankovek je podle něj porušením zákona č. 136/2011 Sb. o oběhu bankovek a mincí a o změně zákona o ČNB, kde za tento přestupek hrozí ve správním řízení peněžitá sankce ve výši až milion korun, a to jak fyzické, právnické, tak i fyzické podnikající osobě. 


Autor: Lucie Rychlá

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru