Dnes Neděle - skorojasno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za drahé mobilní telefony platil filmovou rekvizitou
Zadržená filmová rekvizita v podobě dvoutisícových bankovek. Zdroj foto: Policie ČR

Za drahé mobilní telefony platil filmovou rekvizitou

Za mobilní telefony platil filmovou rekvizitou v podobě falešných bankovek, a to hned ve dvou případech. Kriminalisté jej dopadli a hledají další poškozené. Informoval o tom mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Detektivové osmého oddělení krajské hospodářské kriminálky v uplynulých dnech dopadli podezřelého muže, který koncem října minulého roku koupil dva mobilní telefony iPhone za bezmála osmdesát tisíc korun.

Na tom by nebylo nic až tak podivného, kdyby za ně nezaplatil filmovou rekvizitou v podobě falešných dvoutisícovek. Poškození si při prodeji ničeho nevšimli, a to i přesto, že na bankovkách byl nápis „jen pro filmové účely“, což zjistili až doma.

„Pravděpodobně proto docházelo k obchodu vždy ve večerních hodinách. V době zadržení kriminalisté u podezřelého nalezli další stejné filmové bankovky, přičemž se dotyčný doznal k dalším podvodným nákupům nejen mobilů, ale i ostatní elektroniky v centru Prahy,“ uvedl Rybanský.

Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání trestného činu padělání a pozměnění peněz, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest odnětí svobody.

„V tuto chvíli hledáme i další poškozené, kteří z nějakého  důvodu trestný čin dosud neoznámili, aby se ozvali na linku 158 nebo se dostavili na kteroukoli policejní služebnu,“ dodal policejní mluvčí.

Samotná výroba upravených bankovek je podle něj porušením zákona č. 136/2011 Sb. o oběhu bankovek a mincí a o změně zákona o ČNB, kde za tento přestupek hrozí ve správním řízení peněžitá sankce ve výši až milion korun, a to jak fyzické, právnické, tak i fyzické podnikající osobě. 


Autor: Lucie Rychlá

Hasiči zabránili rozšíření plamenů na fotovoltaiku

22. února 2024 ve 14:05

Ve čtvrtek 22. února od 10:44 hodin zasahovali hasiči ze satalické a strašnické stanice v ulici K viaduktu v Praze-Kyjích u požáru na balkóně rodinného domu.

Agresivní cizinec napadal kolemjdoucí v parku u hlavního nádraží

15. února 2024 v 00:02

O velký rozruch se postaral třiačtyřicetiletý česky hovořící cizinec na konci ledna ve Vrchlického sadech. Kolem osmé hodiny ranní, na chodníku vedoucím od ulice Bolzanova směrem k vlakovému nádraží, nejprve s hořícími novinami v ruce ohrožoval mladou ženu a poté začal napadat náhodné kolemjdoucí....

V Praze 4 se auto po nehodě převrátilo na bok, pomohli hasiči

13. února 2024 v 11:18

Jednotka pražských profesionálních hasičů z krčské stanice zasahovala v pondělí 12. února  od 16:33 hodin v ulici Zálesí v Praze 4. Převrátilo se tam osobní auto po nehodě na bok.

Další články
Nahoru