Dnes Středa - oblacno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka
Z architektonické studie areálu ZŠ V Cibulkách – Na Výši. Zdroj: Škarda architekti

Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka

Prahy 5 začne pracovat na zajištění výstavby nové školy v Košířích. Realizace potrvá pár let. Prozatím pomůže řešit problém s nedostatečnou kapacitou škol v této oblasti přestavba bývalého kulturního domu Poštovka, který bude pro žáky připraven už od nového školního roku letos v září. Informovala o tom starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). Poštovka už v minulosti pro potřeby mateřinky sloužila.  

„Uložili jsme našemu Odbor přípravy a realizace investic, aby bezodkladně začal pracovat na zajištění výstavby nové školy,“ uvedla Zajíčková. Aktuálně je dispozici architektonická studie, která byla představena veřejnosti. 

Pavilon 1. stupně s možností rozšíření o pavilon 2. stupně vyroste na cibuleckém kopci ve školním areálu speciální školy v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde je potřeba školských kapacit největší. S prvními žáky se počítá od 1. září 2026. 

„Podařilo se nám přesvědčit hlavní město, které s námi směnilo potřebné pozemky a děláme vše pro to, aby co nejrychleji začala výstavba nové školy. Věřím, že za čtyři roky budeme čerstvým prvňáčkům v Košířích předávat novou a moderně vybavenou školu,“ dodala starostka. 

Aktuální potřeby zajistí přestavba bývalého kulturního centra Poštovka, kde budou v průběhu léta provedeny stavební úpravy dvou tříd, jídelny a výdejny obědů. Objekt je umístěný v klidné zahradě, která bude dětem plně k dispozici. Vznikne tak odloučené pracoviště ZŠ Nepomucká od 1. září 2022.


Autor: puc

Praha 3 loni hospodařila se schodkem 378 milionu korun

Dnes ve 12:47

Radnice Prahy 3 loni hospodařila s příjmy 1,08 miliardy a výdaji 1,46 miliardy korun. Rozdíl městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné, provozní výdaje městská část dala zhruba 727,9 milionu a na investice asi 733,3 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý...

Pietní akt v Resslově a Václavské ulici připomněl hrdiny útoku na Heydricha

Dnes ve 12:02

Včera si položením růží a zapálením svíček, panychidou v chrámu sv. Cyrila a Metoděje a pietním aktem v Resslově ulici připomněla Praha 2 sedm československých vojáků, kteří před 82 lety v kryptě sváděli svůj poslední a hrdinský boj proti nacistické přesile.

Praha schválila akční plán kultury na letošní rok

Dnes v 11:12

Rada hl. m. Prahy na pondělním jednání schválila Akční plán Kulturní politiky hlavního města Prahy 22+ na rok 2024. Dokument obsahuje konkrétní projekty připravované hlavním městem nebo jím zřizovanými či založenými organizacemi, které budou v letošním roce zahájeny nebo se v nich bude pokračovat....

Praha 5 loni hospodařila se schodkem 227,3 milionu korun

Dnes v 09:45

Praha 5 loni hospodařila s příjmy 910 milionu a výdaji 1,14 miliardy korun. Rozdíl asi 230 milionu korun městská část pokryla z přebytků minulých let. Na běžné výdaje vydala 763,7 milionu korun a na investice 373,6 milionu korun. Vyplývá to ze závěrečného účtu, který v úterý projednali zastupitelé...

Další články
Nahoru