Dnes Pondělí - jasno 33°C
Zítra Úterý - bourky 24°C
Pondělí 27. 6. 2022
Svátek má Ladislav
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka
Z architektonické studie areálu ZŠ V Cibulkách – Na Výši. Zdroj: Škarda architekti

Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka

Prahy 5 začne pracovat na zajištění výstavby nové školy v Košířích. Realizace potrvá pár let. Prozatím pomůže řešit problém s nedostatečnou kapacitou škol v této oblasti přestavba bývalého kulturního domu Poštovka, který bude pro žáky připraven už od nového školního roku letos v září. Informovala o tom starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). Poštovka už v minulosti pro potřeby mateřinky sloužila.  

„Uložili jsme našemu Odbor přípravy a realizace investic, aby bezodkladně začal pracovat na zajištění výstavby nové školy,“ uvedla Zajíčková. Aktuálně je dispozici architektonická studie, která byla představena veřejnosti. 

Pavilon 1. stupně s možností rozšíření o pavilon 2. stupně vyroste na cibuleckém kopci ve školním areálu speciální školy v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde je potřeba školských kapacit největší. S prvními žáky se počítá od 1. září 2026. 

„Podařilo se nám přesvědčit hlavní město, které s námi směnilo potřebné pozemky a děláme vše pro to, aby co nejrychleji začala výstavba nové školy. Věřím, že za čtyři roky budeme čerstvým prvňáčkům v Košířích předávat novou a moderně vybavenou školu,“ dodala starostka. 

Aktuální potřeby zajistí přestavba bývalého kulturního centra Poštovka, kde budou v průběhu léta provedeny stavební úpravy dvou tříd, jídelny a výdejny obědů. Objekt je umístěný v klidné zahradě, která bude dětem plně k dispozici. Vznikne tak odloučené pracoviště ZŠ Nepomucká od 1. září 2022.


Autor: puc

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru