Dnes Sobota - zatazeno 0°C
Zítra Neděle - zatazeno 2°C
Sobota 3. 12. 2022
Svátek má Svatoslav
Advent v Praze
Tipy na adventní akce v metropoli
Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka
Z architektonické studie areálu ZŠ V Cibulkách – Na Výši. Zdroj: Škarda architekti

Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka

Prahy 5 začne pracovat na zajištění výstavby nové školy v Košířích. Realizace potrvá pár let. Prozatím pomůže řešit problém s nedostatečnou kapacitou škol v této oblasti přestavba bývalého kulturního domu Poštovka, který bude pro žáky připraven už od nového školního roku letos v září. Informovala o tom starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). Poštovka už v minulosti pro potřeby mateřinky sloužila.  

„Uložili jsme našemu Odbor přípravy a realizace investic, aby bezodkladně začal pracovat na zajištění výstavby nové školy,“ uvedla Zajíčková. Aktuálně je dispozici architektonická studie, která byla představena veřejnosti. 

Pavilon 1. stupně s možností rozšíření o pavilon 2. stupně vyroste na cibuleckém kopci ve školním areálu speciální školy v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde je potřeba školských kapacit největší. S prvními žáky se počítá od 1. září 2026. 

„Podařilo se nám přesvědčit hlavní město, které s námi směnilo potřebné pozemky a děláme vše pro to, aby co nejrychleji začala výstavba nové školy. Věřím, že za čtyři roky budeme čerstvým prvňáčkům v Košířích předávat novou a moderně vybavenou školu,“ dodala starostka. 

Aktuální potřeby zajistí přestavba bývalého kulturního centra Poštovka, kde budou v průběhu léta provedeny stavební úpravy dvou tříd, jídelny a výdejny obědů. Objekt je umístěný v klidné zahradě, která bude dětem plně k dispozici. Vznikne tak odloučené pracoviště ZŠ Nepomucká od 1. září 2022.


Autor: puc

Setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5

Včera v 10:52

Poslední veřejné setkání ke Strukturálnímu plánu Prahy 5 v tomto roce se koná 13. prosince v Komunitním centru Prádelna v Holečkově ulici. Strukturální plán je významný dokument Prahy 5, který popisuje priority rozvoje jak celé městské části, tak i jednotlivých čtvrtí a konkrétních...

Otevřené dveře do zákulisí moderního strojírenství

1. prosince 2022 v 10:37

Laboratoře Fakulty strojní ČVUT jste si nemohli prohlédnout ve všední den? Nevadí! Otevřou se i v sobotu 3. prosince. Zájemci o studium i jejich rodiče mohou nahlédnout do zákulisí výuky moderního strojírenství. 

Další články
Nahoru