Dnes Sobota - zatazeno 18°C
Zítra Neděle - skorojasno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka
Z architektonické studie areálu ZŠ V Cibulkách – Na Výši. Zdroj: Škarda architekti

Za čtyři roky chce Praha 5 zprovoznit v Košířích novou školu, do té doby pomůže Poštovka

Prahy 5 začne pracovat na zajištění výstavby nové školy v Košířích. Realizace potrvá pár let. Prozatím pomůže řešit problém s nedostatečnou kapacitou škol v této oblasti přestavba bývalého kulturního domu Poštovka, který bude pro žáky připraven už od nového školního roku letos v září. Informovala o tom starostka Prahy 5 Renáta Zajíčková (ODS). Poštovka už v minulosti pro potřeby mateřinky sloužila.  

„Uložili jsme našemu Odbor přípravy a realizace investic, aby bezodkladně začal pracovat na zajištění výstavby nové školy,“ uvedla Zajíčková. Aktuálně je dispozici architektonická studie, která byla představena veřejnosti. 

Pavilon 1. stupně s možností rozšíření o pavilon 2. stupně vyroste na cibuleckém kopci ve školním areálu speciální školy v lokalitě V Cibulkách – Na Výši, kde je potřeba školských kapacit největší. S prvními žáky se počítá od 1. září 2026. 

„Podařilo se nám přesvědčit hlavní město, které s námi směnilo potřebné pozemky a děláme vše pro to, aby co nejrychleji začala výstavba nové školy. Věřím, že za čtyři roky budeme čerstvým prvňáčkům v Košířích předávat novou a moderně vybavenou školu,“ dodala starostka. 

Aktuální potřeby zajistí přestavba bývalého kulturního centra Poštovka, kde budou v průběhu léta provedeny stavební úpravy dvou tříd, jídelny a výdejny obědů. Objekt je umístěný v klidné zahradě, která bude dětem plně k dispozici. Vznikne tak odloučené pracoviště ZŠ Nepomucká od 1. září 2022.


Autor: puc

Jak bude vypadat nové centrum Hostivaře? Určí to urbanistická soutěž

21. září 2023 ve 14:49

Společnost Zelená Hostivař patřící do skupiny JRD Group ve spolupráci s Prahou 15 a magistrátem vyhlašuje urbanistickou soutěž „Nové centrum Hostivař“, realizovanou Českou komorou architektů (ČKA), která určí podobu rozvoje okolí tramvajové smyčky na křížení ulic Průmyslová a Plukovníka...

Hořelo na střeše Lidlu v Praze 5

20. září 2023 ve 21:34 | Aktualizováno v 22:04

Tři jednotky pražských profesionálních hasičů zasahovaly ve středu 20. září před 15. hodinou v ulici K Barrandovu v Praze 5 u požáru na střeše prodejny Lidl. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru