dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Pražská politika

Za ČSSD a zelené bude do Senátu na Praze 6 kandidovat filozof Bělohradský

Filozof a sociolog Václav Bělohradský bude společným kandidátem sociální demokracie a zelených do Senátu na Praze 6. Právě ve spojení těchto dvou politických stran přitom Bělohradský vidí „nejnadějnější směr vývoje demokratického reformismu”.  

„Profesora Bělohradského česká politika nyní potřebuje. Václav Bělohradský již mnohokrát prokázal, že má patřičný rozhled, umí jít až ke kořenu společenských problémů, nebojí se kriticky postavit všem  projevům rasismu, xenofobie a nesnášenlivosti. Senát v něm získá opravdu silnou osobnost,“ prohlásil předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka.
 
„Hlavní osou pražských Dejvic je Evropská třída a stejně otevření jsou i místní obyvatelé, proto si tento obvod zaslouží kandidáta evropského formátu. Václav Bělohradský, který žil namísto normalizace v Itálii, je dnes nejpozoruhodnějším českým filosofem a ubohá úroveň senátních diskusí získá jeho příchodem zcela nový rozměr,“ komentoval to předseda Strany zelených Matěj Stropnický.  
 
Úkolem Senátu je podle Bělohradského pečovat o to, aby se vůle lidu, jak ji formuje Poslanecká sněmovna, nedostala do rozporu s demokratickými institucemi. V tomto směru je tedy v Senátu místo i pro politickou teorii, uvedl dnes na tiskové konferenci.
 
„Myslím, že nadcházející století je stoletím „zelené otázky“ – nové „kategorické povinnosti“ vrátit lidský smysl ekonomickému růstu, který se stává ničivou silou. Zelené strany jsou dnes v podobné historické situaci jako strany sociálně demokratické v minulém století: je možné smířit naléhavost „zelené otázky“ s institucemi liberální demokracie? Je liberální demokracie schopna stát se rámcem systémových změn, které ekologická krize vyžaduje?” prohlásil Václav Bělohradský.


Další články
Nahoru