Dnes Středa - oblacno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 22°C
Středa 22. 5. 2024
Svátek má Emil
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za brutální napadení ženy v Hostivaři potvrdil soud chlapci čtyřletý trest
Rozhodnutí soudu. Ilustrační foto: freeimages

Za brutální napadení ženy v Hostivaři potvrdil soud chlapci čtyřletý trest

Nezletilý chlapec, který loni v létě brutálně zbil a zkusil znásilnit ženu na ulici v pražské Hostivaři, si odpyká čtyři roky vězení. Trest mu ve čtvrtek potvrdil pražský vrchní soud, verdikt je pravomocný. Na dotaz ČTK to uvedl mluvčí soudu Vít Tomáš. Útočníkovi bylo v době činu 15 let, dříve se aktivně věnoval boxu. Znásilnění nestihl provést, protože jiný nezletilý chlapec zburcoval policii.

Jméno obžalovaného mladistvého ani žádné informace, které by mohly vést k odhalení jeho totožnosti, nelze podle zákona zveřejnit. Vzhledem k nízkému věku mu hrozilo nanejvýš pětileté odnětí svobody. Vyhostit ho nebylo možné, protože jeho rodina zůstává na českém území kvůli válečnému konfliktu na Ukrajině.

Mladík zaútočil na osmatřicetiletou ženu na autobusové zastávce v Doupovské ulici, kde 12. srpna 2023 ve dvě hodiny v noci čekala na příjezd své matky. Ženu opakovaně udeřil pěstí a také ji rdousil. Když upadla do bezvědomí, odtáhl ji do křoví, kde ji svlékl. Napadení si všiml čtrnáctiletý chlapec z okna nedalekého domu, zalarmovaná policejní hlídka přijela do několika minut. Útočník před ní utekl a na místě činu zanechal jak svoje doklady, tak i oblečení.

Násilník ženě při osmnáctiminutovém útoku zlámal řadu kostí v obličeji, měla také otřes mozku. Musela podstoupit několik operací, má poškozený zrak a trpí posttraumatickým syndromem.

Znalci u mladíka neshledali žádnou sexuální poruchu. U hlavního líčení neprojevil žádnou lítost, sexuální motiv odmítl. Tvrdil, že na ženu zaútočil, protože byl frustrovaný z událostí předešlého večera. Hájil se také tím, že oběť odtáhl do křoví, aby jí tam poskytl první pomoc, a že se jí při tom samo vysvléklo oblečení.

Pražský městský soud v únoru uložil chlapci povinnost uhradit napadené ženě 457 000 korun s úroky.


Autor: ČTK
Další články
Nahoru