Dnes Sobota - prehanky-dest 20°C
Zítra Neděle - prehanky-dest 22°C
Sobota 25. 5. 2024
Svátek má Viola
Pražské drby
Co se v Praze povídá
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Za 2,5 kilometru dlouhou cestu v centru Prahy požadoval taxikář tři tisíce korun
Strážník při kontrole taxikáře na Hradčanském náměstí. Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Za 2,5 kilometru dlouhou cestu v centru Prahy požadoval taxikář tři tisíce korun

Při kontrolní akci na Letišti Václava Havla strážníci tento týden z Taxi týmu chytili nepoctivého taxikáře, který si neoprávněně účtoval hotovost. O tomto a dalších případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Přepravu měli zahraniční turisté předem placenou, přesto si za jízdu z hotelu na Praze 8 na letiště řekl taxikář ještě o tisíc korun. Pod tíhou argumentů nakonec překvapeným turistům hotovost vrátil a strážníkům zaplatil pokutu ve výši 10 tisíc korun. 

Dalšího nepoctivého taxikáře strážníci odhalili v rámci součinnostní akce se zaměstnanci magistrátu. Řidič si z Mostecké do Jakubské ulice řekl o necelé dva tisíce korun. Cesta z Malé Strany na Staré Město přitom měří jen 2,5 kilometru. 

První tisícikorunu, kterou mu klienti předali, nepoctivý řidič hbitě vyměnil za stokorunovou bankovku a požadoval další peníze. Nakonec z figurantů „vymámil“ celkem tři tisíce korun. Když ho strážníci zastavili, popřel i to, že vůbec někoho vezl. Až za asistence státních policistů peníze v autě „nalezl“. 

„Na dotaz, co že je to za peníze, suše odpověděl, že jsou to jeho vydělané peníze. Znovu popřel, že by před chvíli vyložil klienty, a protože nezapnul taxametr, nebylo možné z něj vytisknout informace o poslední jízdě. Na otázku, jak tedy mohl vydělat peníze, když nikoho nevezl, neodpověděl. Jen mlčel. Pod tíhou důkazů nakonec s velkým údivem a neochotou ukradené peníze vrátil,“ popsala mluvčí. 

Jako poslední „dobrý úlovek“ se strážníkům na žádost státní policii podařilo dohledat vozidlo taxi, které si k odvozu z místa činu objednali pachatelé protiprávního jednání. Řidič taxi služby vůbec netušil, koho přepravuje. 

„Doporučujeme, aby se ti, kteří se cítí být poškozeni nepoctivými provozovateli přepravních služeb, neprodleně obrátili na tísňovou linku 156. Rychlost oznámení výrazně zvyšuje šanci strážníků nepoctivé taxikáře dohledat a začít je v rámci zákonných oprávnění řešit,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci
Další články
Nahoru