Dnes Pátek - obcasny-dest 18°C
Zítra Sobota - zatazeno 18°C
Sobota 23. 9. 2023
Svátek má Berta
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Za 2,5 kilometru dlouhou cestu v centru Prahy požadoval taxikář tři tisíce korun
Strážník při kontrole taxikáře na Hradčanském náměstí. Foto: Městská policie hl. m. Prahy

Za 2,5 kilometru dlouhou cestu v centru Prahy požadoval taxikář tři tisíce korun

Při kontrolní akci na Letišti Václava Havla strážníci tento týden z Taxi týmu chytili nepoctivého taxikáře, který si neoprávněně účtoval hotovost. O tomto a dalších případech informovala mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Přepravu měli zahraniční turisté předem placenou, přesto si za jízdu z hotelu na Praze 8 na letiště řekl taxikář ještě o tisíc korun. Pod tíhou argumentů nakonec překvapeným turistům hotovost vrátil a strážníkům zaplatil pokutu ve výši 10 tisíc korun. 

Dalšího nepoctivého taxikáře strážníci odhalili v rámci součinnostní akce se zaměstnanci magistrátu. Řidič si z Mostecké do Jakubské ulice řekl o necelé dva tisíce korun. Cesta z Malé Strany na Staré Město přitom měří jen 2,5 kilometru. 

První tisícikorunu, kterou mu klienti předali, nepoctivý řidič hbitě vyměnil za stokorunovou bankovku a požadoval další peníze. Nakonec z figurantů „vymámil“ celkem tři tisíce korun. Když ho strážníci zastavili, popřel i to, že vůbec někoho vezl. Až za asistence státních policistů peníze v autě „nalezl“. 

„Na dotaz, co že je to za peníze, suše odpověděl, že jsou to jeho vydělané peníze. Znovu popřel, že by před chvíli vyložil klienty, a protože nezapnul taxametr, nebylo možné z něj vytisknout informace o poslední jízdě. Na otázku, jak tedy mohl vydělat peníze, když nikoho nevezl, neodpověděl. Jen mlčel. Pod tíhou důkazů nakonec s velkým údivem a neochotou ukradené peníze vrátil,“ popsala mluvčí. 

Jako poslední „dobrý úlovek“ se strážníkům na žádost státní policii podařilo dohledat vozidlo taxi, které si k odvozu z místa činu objednali pachatelé protiprávního jednání. Řidič taxi služby vůbec netušil, koho přepravuje. 

„Doporučujeme, aby se ti, kteří se cítí být poškozeni nepoctivými provozovateli přepravních služeb, neprodleně obrátili na tísňovou linku 156. Rychlost oznámení výrazně zvyšuje šanci strážníků nepoctivé taxikáře dohledat a začít je v rámci zákonných oprávnění řešit,“ dodala Seifertová.


Autor: Jan Puci

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Hasiči zasahovali na Novém Městě

27. srpna 2023 v 10:03

V pátek 25. srpna ve 21:26 vyjely jednotky pražských hasičů do ulice Biskupský dvůr na Novém Městě k požáru klimatizace.

Další články
Nahoru