Dnes Středa - zatazeno 10°C
Zítra Čtvrtek - prehanky-dest 11°C
Středa 24. 4. 2024
Svátek má Jiří
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z vyšehradských hradeb spadl muž, skončil v nemocnici
Zásah u zraněného muže pod hradbami. Foto: HZS Praha

Z vyšehradských hradeb spadl muž, skončil v nemocnici

Z hradeb Vyšehradu v pátek večer spadl mladý muž. Přežil, ale utrpěl vážná zranění. Pomáhali mu záchranáři, na místě asistovali i hasiči a policisté.

„Jako první na místo dorazila hlídka pohotovostní motorizované jednotky, která u muže zahájila resuscitaci, ta byla úspěšná a zhruba třicetiletého muže jsme následně předali do péče záchranářů,“ řekl serveru Novinky.cz policejní mluvčí Jan Rybanský. Podle svědků se měl muž rozeběhnout a skočit z hradeb, sdělil server. 

O podrobnostech zásahu informovala mluvčí pražské záchranné služby Jana Poštová. „Posádka záchranářů, lékař a inspektor pečovali o mladého muže po pádu z výše. Museli jej uvést do umělého spánku, zajistit dýchací cesty, žilní vstup, podat léky a potřebné tekutiny a následně jej transportovali do traumacentra,“ sdělila.

„Pod Vyšehradem pomáháme s transportem osoby, která spadla z hradeb,“ napsali po devatenácté hodině na síti X pražští hasiči. Příčinu a další okolnosti neštěstí zjišťují policisté.


Autor: red

Byla vyhlášena studentská literární soutěž v angličtině k výročí Listopadu

Včera v 18:02

Studenti středních a vysokých škol v Česku a na Slovensku se mohou zúčastnit nové literární soutěže. V eseji, reportáži nebo povídce na téma spojené s odkazem Sametové revoluce, od níž letos uplyne 35 let, mohou své práce v angličtině posílat do 30. června. Výsledky plánuje Anglo-americká vysoká...

Škola a školka hledají školníka

21. dubna 2024 v 10:05

ZŠ a MŠ Praha 4, Sdružení 1080 přijme do svého kolektivu od 1. srpna na hlavní pracovní poměr školníka. Jeho úkoly budou zahrnovat běžné údržbářské a provozní práce ve škole a na školním pozemku.

Praha 14 uspořádala deváté setkání koordinátorů environmentální výchovy

21. dubna 2024 v 10:03

Praha 14 byla letos již podeváté hostitelem setkání koordinátorů environmentální výchovy v pražských mateřských, základních a středních školách. Na organizaci dubnové akce se vedle městské části i tentokrát podílely dvě stálice: „Ekoškola“ ZŠ Generála Janouška, vedená ředitelkou Jaroslavou...

Při výročí tísňové linky 112 se oceňovalo

21. dubna 2024 v 09:44

Před dvaceti lety, 20. dubna 2004, byl v Praze spuštěn provoz linky 112 v současné moderní podobě. Jedním z důvodů byl i světový šampionát v ledním hokeji, který se tehdy konal v Praze. Moderní technologie tísňové komunikace tak byly uvedeny do ostrého provozu.

Další články
Nahoru