dnes
Čtvrtek - zatazeno
5°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Z vězení přímo do práce. Trestanci se na Pankráci stali zámečníky a zahradníky
Vězni museli projít i ústní zkouškou z kovovýroby. Foto: archiv

Z vězení přímo do práce. Trestanci se na Pankráci stali zámečníky a zahradníky

Jedenadvacet trestanců z věznice na Pankráci má velkou šanci, že se již za mříže nevrátí. Prošli rekvalifikačními kurzy, které zvyšují jejich šance na získání zaměstnání. Deset z nich už má práci.  

„Vězni prošli kurzem kovovýroby a kurzem práce s křovinořezem. Deset se již povedlo i zaměstnat. Šesti vězňům ještě trest trvá, ale i pro ně vše připravujeme tak, aby po propuštění byli okamžitě zaměstnáni,“ vysvětluje Jaroslav Kovář z Centra pro podporu podnikání o.p.s., které na projektu pro podporu osob propuštěných z výkonu trestu pracuje společně s Vězeňskou službou ČR.

vezni-vesak-nahled Kurzy byly ukončeny složením i jakési učňovské zkoušky. „Kromě písemky museli úspěšně projít i ústní zkouškou z kovovýroby a museli odprezentovat a obhájit i svůj vlastní výrobek. Naši frekventanti vyráběli věšáky, stojany na svíčky nebo křesílko na mobilní telefon. Největší úspěch měla u zkušební komise sada nářadí ke krbu,“ řekl Kovář.

Deset vězňů, kteří byli propuštění v polovině září, již pracuje. Uplatnění našli v stavebních či zahradnických firmách.

vezni-krb-nacini_1-nahled „Naše organizace má s reintegrací odsouzených dlouholeté zkušenosti. Fungujeme již od roku 2009 a máme za sebou celou řadu projektů. Reintegrace ve vazební věznici na Pankráci je naším pátým projektem. Za tu dobu se ukázalo, že reintegrace odsouzených při návratu na trh práce je životaschopný projekt s perspektivami dalšího rozvoje,“ uzavírá Kovář.


Další články
Nahoru