Dnes Středa - zatazeno 17°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 17°C
Středa 24. 7. 2024
Svátek má Kristýna
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Občanská sdružení

Z ubytovny do pronájmu: Díky W4W získalo domov 64 dětí samoživitelů

Během necelého prvního půl roku 2024 projekt W4W: Bydlení pro děti podpořil 64 dětí ve 26 rodinách samoživitelů a samoživitelek poskytnutím kauce na nájem. Tyto rodiny tak získaly důstojné bydlení a nemusí již žít v nevyhovujících podmínkách. Celková částka, která byla těmto rodinám vyplacena, je téměř 540 tisíc korun. Příspěvek na kauci je však jen jeden z pilířů pomoci, kterou projekt poskytuje.

Projekt W4W: Bydlení pro děti je koncipován jako roční podpůrný program pro rodiny samoživitelek a samoživitelů, kteří se ocitli v nečekané životní krizi, nemají ve svém okolí nikoho, kdo by jim pomohl a nedosáhnou ani na pomoc státu. Hlavní součástí projektu je podpora v bydlení — poskytnutí kauce na nájemné nebo zajištění podporovaného bydlení (pronájem dotovaného bytu). „Získat stabilní bydlení je pro rodiny samoživitelů často velkou výzvou. I proto jsou v krizových situacích nuceny uchylovat se s dětmi do azylových domů nebo ubytoven,“ říká Lenka Boháčková koordinátorka projektu W4W: Bydlení pro děti a dodává: „Až když mají tyto rodiny zajištěné stabilní bydlení, mohou dál pracovat na řešení své situace. A k tomu jsou určené další pilíře projektu.“

Stabilizace rodin Projekt zahrnuje i komplexní roční program, který kromě podpory v bydlení nabízí klientům psychoterapii, sociální a právní poradenství a možnost seberozvoje a vzdělávání. Díky této pomoci mohou rodiny ustálit svoji finanční situaci, vyřešit rodičovské spory o děti, pracovat na duševním zdraví a hledat lepší uplatnění na trhu práce. Časté je, že dlouhodobě žili stabilně a pouze díky jednomu špatnému rozhodnutí nebo životní události, jako je násilí ze strany partnera, těžký rozvod či ztráta práce z důvodu nemoci, se dostali na dno – a bez pomoci se budou dále propadat.

„Naším cílem je, aby rodiny náhlou krizovou situaci překonaly a díky našemu projektu si stabilní život udržely dlouhodobě. Podporujeme proto pouze takové rodiny, u kterých vidíme, že náš komplexní balíček pomoci využijí efektivně ve svůj prospěch,“ říká Boháčková a doplňuje: „Projekt by nemohl fungovat bez podpory dárců, kterým bych tímto chtěla srdečně poděkovat. Vážíme si toho, že se spolu s námi rozhodli pomáhat potřebným dětem a jejich rodičům. 100 % všech darů využíváme na přímou podporu klientů a klientek.“

WOMEN FOR WOMEN je obecně prospěšná společnost, která byla založena dne 12. října 2012 manželi Ivanou a Pavlem Tykačovými. V prvních dvou letech existence se WOMEN FOR WOMEN zaměřila především na pomoc ženám a jejich dětem, které byly ohroženy zejména psychicky, ekonomicky a sociálně, hrozila jim ztráta bydlení a nedokázaly svou situaci samy řešit. Postupem času se pomoc společnosti rozšířila na podporu a pomoc samoživitelkám a samoživitelům, dětem i úplným rodinám, a to jak v rámci konkrétních projektů, tak i programů a poraden.

www.women-for-women.cz.Autor: TZ, red

Certifikáty pomáhají chránit cenné lokality v přírodě

14. července 2024 v 08:26

Mokřady jsou hned po pralesech a korálových útesech největším fondem biodiverzity. Taková unikátní místa skrývá i naše země.

Přidejte se k Běhu proti násilí, začala registrace

10. července 2024 v 09:20

Případů násilí mezi blízkými lidmi stále přibývá. Často je ale obtížné domácí násilí odhalit a zůstává skryté za zavřenými dveřmi. Aby toto téma nebylo tabu, pořádá Středisko celostátních programů a služeb Diakonie ČCE již šestý ročník „Běhu proti násilí“. Jeho cílem je upozornit širokou veřejnost...

Nadační fond Veolia podpořil dvacet dobrovolnických projektů zaměstnanců PVK

20. června 2024 v 15:23

Pražské vodovody a kanalizace společně s Nadačním fondem Veolia opět rozdělovaly finanční prostředky v rámci 17. ročníku MiNiGRANTŮ. V letošním ročníku získalo dvacet zaměstnanců PVK na své projekty částku 685 tisíc korun.

Praha 14: Utkání sportovních hvězd Real Top Praha

29. května 2024 v 09:11

Charitativní utkání sportovních hvězd Real Top Praha, který disponuje takovými osobnostmi jako jsou Patrik Berger, Vladimír Šmicer, Jiří Jarošík, Radek Bejbl, Ivan Hašek, Marek Jankulovski, Jan Koller ale i herci a známé osobnosti Vojtěch Dyk, Ivan Trojan, Adam Mišík a spousta...

Forrest Gump se vrací na plátna kin

27. května 2024 v 11:46

Forrest Gump se po 30 letech od premiéry vrací na plátna kin. Charitativní promítání se koná 30. května v Kině Světozor.

Veletrh sociálních služeb v Praze 10

19. května 2024 ve 12:14

Veletrh sociálních služeb představí organizace, které pomáhají v obtížných situacích.

Den dobrovolnictví v Praze 9

16. května 2024 v 10:13

Organizace působící v Praze 9 se sejdou v pátek 17. května na Dnu dobrovolnictví. Akce se koná od 9 do 16 hodin na náměstí OSN.

Nadační fond Dvojka srdcem opět nabízí příspěvek dětem na letní tábory

16. května 2024 v 07:19

S blížícím se obdobím letních prázdnin přichází Nadační fond Dvojka srdcem s nabídkou pomoci pro rodiny s dětmi, které si nemohou dovolit poslat děti na tábory.

Acorus pomáhá obětem a svědkům domácího násilí

11. května 2024 v 19:26

Poradenské a terapeutické centrum Acorus zajišťuje podporu klientům, kteří zažili, zažívají anebo jsou svědky domácího násilí ve své primární rodině.

Dny neziskovek v Praze 4

8. května 2024 ve 12:46

Jeden květnový týden věnuje i letos Obchodní centrum DBK Budějovická neziskovým organizacím z Prahy 4 a blízkého okolí. Od 13. do 16. května bude v prvním patře DBK probíhat akce nazvaná Dny neziskovek aneb Malý dárek, velké srdce.

Odstartoval další ročník Energy Streetfootball

8. května 2024 v 07:47

Včera odstartoval další ročník Energy Streetfootball, série turnajů pro žáky základních a středních škol.

Podpora pro tradiční řemeslníky a živnostníky

7. května 2024 ve 13:46

Nadační fond Veolia podpořil v rámci svého nejstaršího programu Startér, Věř si a podnikej! tradiční řemeslníky a další živnostníky. V Moravskoslezském a Olomouckém kraji díky tomu vznikne 10 nových pracovních míst.

ZRUŠENO: Den bez bariér Prahy 14

6. května 2024 v 15:33 | Aktualizováno 15. května 2024, 18:33

Den bez bariér Prahy 14 je akce, která chce bořit bariéry, předsudky a současně podporovat vzájemné porozumění a laskavost mezi lidmi. Setkání se koná ve čtvrtek 16. května od 14 do 18 hodin na náměstí Hloubětín.

Další články
Nahoru