Dnes Úterý - zatazeno 11°C
Zítra Středa - polojasno 11°C
Úterý 16. 4. 2024
Svátek má Irena
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z rozhledny Doubravka spadl mladík, vážně se zranil
Rozhledna Doubravka. Foto: asb-portal.cz

Z rozhledny Doubravka spadl mladík, vážně se zranil

Z rozhledny Doubravka v přírodním parku Čihadla na Černém Mostě ve středu před polednem spadl dvacetiletý muž. Při pádu ze stavby, která je veřejnosti přístupná od roku 2018, se vážně zranil.

„K pádu asi dvacetiletého muže z rozhledny Doubravka vyrazila posádka záchranářů, lékař i inspektor. Mladý muž utrpěl mnohočetná poranění, záchranáři jej uvedli do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, připojili na monitor, ošetřili, zajistili a převezli do traumacentra,“ informovali záchranáři na síti X.

Policisté a záchranáři byli na místo přivoláni kolem jedenácté hodiny. Přiletěl i vrtulník, protože to bylo oznámeno jako pád do nepřístupného terénu. Policisté zjišťují příčiny pádu. 

Zatím není jasné, z jaké části rozhledny muž spadl, vyhlídková plošina je ve výšce 19 metrů.


Autor: red

Dotační program podpoří inovační akce

Včera v 08:07

Rada hl. m. Prahy minulý týden schválila Program na podporu akcí v oblasti inovací v hlavním městě pro rok 2024. Program spouští město s cílem poskytovat podporu inovačním akcím systematicky a předvídatelně. K financování akcí z tohoto programu Praha pro rok 2024 vyčlenila...

V Praze se konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou

14. dubna 2024 v 11:19

V Praze se čtvrtek odpoledne konalo sympozium o jaderné spolupráci mezi ČR a Jižní Koreou, resp. jihokorejskou firmou KHNP. Ta mimo jiné podala i nabídku na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany, a i když dosud v Evropě nic nepostavila, může se pyšnit téměř padesáti roky zkušeností se stavbou a...

Na chodníku u Strakonické ulice se našlo tělo mrtvého muže

13. dubna 2024 v 19:46

Od sobotního odpoledne prověřují kriminalisté úmrtí muže v Malé Chuchli. Jeho tělo bylo nalezeno na chodníku vedle Strakonické ulice, na dohled od Branického mostu.

Další články
Nahoru