dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - oblacno
6°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C
Z romantické lásky peklo: Žárlivec na ženu házel nádobí, vše vyvrcholilo, když se chopil sekery
Sekera je za dva zlatý a topůrko za tolar. Ilustrační foto: freeimages

Z romantické lásky peklo: Žárlivec na ženu házel nádobí, vše vyvrcholilo, když se chopil sekery

Počet vykázaných osob kvůli domácímu násilí v Praze neklesá a je stále nejvyšší ve srovnání s ostatními regiony České republiky. Jenom v měsíci červenci bylo v hlavním městě vykázáno dalších 18 násilných osob, z toho ve třech případech opakovaně.

„Ve všech případech byly vykazováni muži, kteří se dopouštěli násilí na ženách, což jsou nejčastější případy. Nejsmutnější na tom je i to, že jejich násilnickému chování přihlíželo deset nezletilých dětí, které se tyto negativní zážitky ponesou i do dalšího života,“ popisoval ředitel Centra sociálních služeb Praha Tomáš Ján.

Podle něho je mezi zjištěnými případy stále více násilníků, jejichž psychické a posléze i fyzické násilí vyúsťuje ve hrozby fyzickou likvidací, a to i se zbraní v ruce. Právě takovýto případ řešili pracovníci pražského intervenčního v měsíci červenci, kdy muž napadl ženu se sekyrou v ruce.

„Muž byl v opilosti na ženu velmi zlý a agresivní – házel po ní nádobí, byl vulgární, vyhrožoval jí, vydíral jí tím, že pokud něco oznámí na policii, tak jí buď zmrzačí, nebo rovnou zabije,“ líčila hrůzný případ vedoucí Intervenčního centra Barbora Holušová.

Jevil se jako vysněný elegán

Přitom její vztah začal velmi romanticky. Žena se svým současným manželem seznámila, když jí bylo 40 let. Vzhledem k tomu, že žena bydlela v jiné zemi než on, tak si dlouhou dobu pouze dopisovali. Manžel se jevil jako velmi galantní muž, který nabízel své partnerce krásnou budoucnost. Po několika letech známosti se vzali a žena se natrvalo přestěhovala do České republiky.

Po krátké době soužití se ale začalo ukazovat, že manžel je hodně žárlivý, až desetkrát denně svou ženu telefonicky kontroloval, zjišťoval, kde se přesně nachází a s kým tam je. Určoval také, jaké oblečení si může na sebe vzít.

„Podle vyjádření ohrožené osoby následně začal manžel nadměrně konzumovat alkohol. Později navíc zjistila, že v minulosti už absolvoval protialkoholní léčbu, kterou ale nedokončil. Situace se postupně zhoršovala, manžel pil téměř každý den a v opilosti byl velmi agresivní,“ dodala Holušová.

Několikrát musela k lékaři

Ve chvílích kdy si manžel svou agresivitu začal na ženě vybíjet, utíkala před ním k sousedům, na ulici, schovávala se v okolí domu a čekala, až muž usne, aby se mohla vrátit domů. „Jeho útoky byly natolik brutální, že žena musela několikrát vyhledat i lékařskou pomoc. Ze strachu ale nikdy lékařům nepřiznala, co se jí doopravdy stalo,“ vysvětlila Holušová.

Situace vyvrcholila v červenci, když na ženu manžel zaútočil v opilosti se sekerou v ruce. Ze strachu o vlastní život zavolala policii, která manžela vykázala na 10 dní ze společné domácnosti. „V této době jsme ženě pomohli sepsat a podat návrh na měsíční předběžné opatření, které soud schválil. Nyní žena zvažuje podání žádosti o rozvod, najít si náhradní bydlení a začít nový, důstojný život bez strachu,“ konstatovala Holušová.


Ustlali si v opuštěném drážním domku, od jejich svíčky vznikl požár

8. listopadu 2017 v 18:43 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Dnes hodinu po půlnoci vyslal operační důstojník hlídku pražské cizinecké policie do oblasti Florence, neboť byli tito policisté nejblíže místu začínajícího požáru. Na ten policisty upozornili pracovníci tamního autobusového terminálu.

Ptal se seniorky na přesný čas, z krku jí strhnul řetízek za tisíce

8. listopadu 2017 v 09:01 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Policisté z místního oddělení Horní Počernice prošetřují případ, při kterém doposud neznámý pachatel využil  nestřeženého okamžiku a pětasedmdesátileté seniorce strhl z krku řetízek.

Překvapení v rozkroku: Asi málokdo by tušil, že si je schovala zrovna do kalhotek

7. listopadu 2017 v 17:32 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Tisícovky cigaret pašovaných linkovým autobusem z Ukrajiny, mimo jiné i ve spodním prádle stevardky, odhalili v sobotu pražští celníci. V autobuse byla i puška s náboji. O den dříve celníci v Praze našli stovky litrů piva, vína a lihovin pašovaných rumunskou dodávkou.

Brutální napadení, kopy, obušky a pouta na bezohledné párty v bytě

6. listopadu 2017 v 10:49 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Rutinní kontrola rušení nočního klidu v bytě ve Zvánovické ulici se změnila v brutální napadení strážníků. Ti museli ke zklidnění útočníků použít donucovací prostředky a pouta. Případ dále šetří policisté.

Surovost: I takto zle můžete dopadnout, když se rozhodnete v Praze vzbudit spáče. A ještě jsou po vás žádány peníze za čepici!

6. listopadu 2017 v 09:44 | Aktualizováno 1. ledna 1970, 01:00

Od srpna pátrají policisté z místního oddělení Zličín po násilníkovi, který ve vestibulu stejnojmenné zastávky metra bezdůvodně napadl jednoho z cestujících. Napadený si při výstupu z vagonu všiml spícího muže na sedačce a zavolal na něj, aby vstával, že souprava je v cílové stanici a dál již...

Další články
Nahoru