dnes
Středa - dest
13°C
zítra
Čtvrtek - polojasno
17°C
pozítří
Pátek - polojasno
19°C
Z rezervy rozpočtu pošleme radnicím na rozvoj školství a sportu 474 milionů, navrhlo vedení Prahy
Ilustrační foto: Freeimages.com

Z rezervy rozpočtu pošleme radnicím na rozvoj školství a sportu 474 milionů, navrhlo vedení Prahy

Návrh na rozdělení rozpočtové rezervy hlavního města, o kterém bude tento čtvrtek jednat pražské zastupitelstvo, přinese v případě schválení městským částem bezmála půl miliardy korun na rozvoj školství a sportovních aktivit dětí a mládeže. Díky podpoře vzniknou nová místa ve školách a školkách, nové tělocvičny i moderní školní kuchyně s jídelnami. Od roku 2015 přitom hlavní město do této oblasti věnovalo již 3,3 miliardy korun. Uvedla to radní hlavního města pro školství Irena Ropková.

Pražské zastupitelstvo tento čtvrtek projedná návrh na rozdělení rezervy městského rozpočtu, která letos činí celkem 760,8 milionu korun. Finanční prostředky zamíří do rozpočtů městských částí na realizaci různorodých projektů. Podle návrhu, který v minulém týdnu projednala městská rada, má letos do oblasti školství a sportu na úrovni městských částí zamířit celkem 473,5 milionu korun, tedy bezmála dvě třetiny celé rezervy.  

„Hlavní město dlouhodobě podporuje zejména školské a sportovní projekty městských částí, které mají za cíl zlepšit kvalitu vzdělávání, rozšířit kapacity pro děti v mateřských a základních školách a rovněž podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže,“ uvedla radní hlavního města pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Prostředky z rozpočtové rezervy v případě schválení zamíří například na rozšiřování kapacit mateřských a základních škol. V Letňanech má i díky nim vzniknout osm nových kmenových tříd na základní škole v Tupolevově ulici pro bezmála dvě stě žáků, v Dubči zase pět zcela nových tříd mateřské školy.

„Usilovně řešíme problematiku nedostačujících kapacit v oblasti předškolní péče a základního vzdělávání. Doposavad vzniklo v tomto volebním období přibližně jeden a půl tisíce míst v mateřských školách a přes čtyři tisíce míst v základních školách. Díky podpoře prostřednictvím rozpočtové rezervy bude toto číslo dále narůstat,“ vysvětluje radní.

Mezi nejnákladnější projekty, které město hodlá prostřednictvím rezervy podpořit, patří rozsáhlá výstavba zcela nové kuchyně a jídelny na Fakultní základní škole v Trávníčkově ulici v Praze 13, která vyjde městský rozpočet na 62 milionů korun, a rekonstrukce stávající školní kuchyně a jídelny na Základní škole Na Slovance v Praze 8, která bude spojená i s navýšením kapacity a na kterou hlavní město přispěje 35 miliony korun.

„Návrh také počítá s výstavbou bazénu v areálu radotínské základní školy, který budou po dokončení využívat ostatní základní školy a školky z okolí a rovněž Gymnázium Oty Pavla a zdejší odborné učiliště. Tato stavba vyjde městský rozpočet v tomto roce na 25 milionů korun,“ dodala pražská radní Irena Ropková.


Poslance a pražského zastupitele ODS Svobodu odvezli do nemocnice

15. května 2019 ve 21:21

Bývalý pražský primátor a současný poslanec a pražský zastupitel ODS Bohuslav Svoboda dnes odpoledne zkolaboval v budově Poslanecké sněmovny na Malé Straně. S podezřením na mozkovou příhodu ho záchranáři odvezli do nemocnice, informoval server Novinky.cz. Mluvčí pražské záchranné služby Jana...

Další články
Nahoru