dnes
Sobota - jasno
12°C
zítra
Neděle - jasno
12°C
pozítří
Pondělí - skorojasno
12°C
Z rezervy rozpočtu pošleme radnicím na rozvoj školství a sportu 474 milionů, navrhlo vedení Prahy
Ilustrační foto: Freeimages.com

Z rezervy rozpočtu pošleme radnicím na rozvoj školství a sportu 474 milionů, navrhlo vedení Prahy

Návrh na rozdělení rozpočtové rezervy hlavního města, o kterém bude tento čtvrtek jednat pražské zastupitelstvo, přinese v případě schválení městským částem bezmála půl miliardy korun na rozvoj školství a sportovních aktivit dětí a mládeže. Díky podpoře vzniknou nová místa ve školách a školkách, nové tělocvičny i moderní školní kuchyně s jídelnami. Od roku 2015 přitom hlavní město do této oblasti věnovalo již 3,3 miliardy korun. Uvedla to radní hlavního města pro školství Irena Ropková.

Pražské zastupitelstvo tento čtvrtek projedná návrh na rozdělení rezervy městského rozpočtu, která letos činí celkem 760,8 milionu korun. Finanční prostředky zamíří do rozpočtů městských částí na realizaci různorodých projektů. Podle návrhu, který v minulém týdnu projednala městská rada, má letos do oblasti školství a sportu na úrovni městských částí zamířit celkem 473,5 milionu korun, tedy bezmála dvě třetiny celé rezervy.  

„Hlavní město dlouhodobě podporuje zejména školské a sportovní projekty městských částí, které mají za cíl zlepšit kvalitu vzdělávání, rozšířit kapacity pro děti v mateřských a základních školách a rovněž podpořit aktivní trávení volného času dětí a mládeže,“ uvedla radní hlavního města pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

Prostředky z rozpočtové rezervy v případě schválení zamíří například na rozšiřování kapacit mateřských a základních škol. V Letňanech má i díky nim vzniknout osm nových kmenových tříd na základní škole v Tupolevově ulici pro bezmála dvě stě žáků, v Dubči zase pět zcela nových tříd mateřské školy.

„Usilovně řešíme problematiku nedostačujících kapacit v oblasti předškolní péče a základního vzdělávání. Doposavad vzniklo v tomto volebním období přibližně jeden a půl tisíce míst v mateřských školách a přes čtyři tisíce míst v základních školách. Díky podpoře prostřednictvím rozpočtové rezervy bude toto číslo dále narůstat,“ vysvětluje radní.

Mezi nejnákladnější projekty, které město hodlá prostřednictvím rezervy podpořit, patří rozsáhlá výstavba zcela nové kuchyně a jídelny na Fakultní základní škole v Trávníčkově ulici v Praze 13, která vyjde městský rozpočet na 62 milionů korun, a rekonstrukce stávající školní kuchyně a jídelny na Základní škole Na Slovance v Praze 8, která bude spojená i s navýšením kapacity a na kterou hlavní město přispěje 35 miliony korun.

„Návrh také počítá s výstavbou bazénu v areálu radotínské základní školy, který budou po dokončení využívat ostatní základní školy a školky z okolí a rovněž Gymnázium Oty Pavla a zdejší odborné učiliště. Tato stavba vyjde městský rozpočet v tomto roce na 25 milionů korun,“ dodala pražská radní Irena Ropková.


Na pozici náhradníka do Správní rady VZP byl zvolen nominant Pirátů Východský

14. února 2019 ve 14:36

V souvislosti se zvolením do funkce pražského primátora se Zdeněk Hřib (Piráti) vzdal funkce člena Správní rady VZP s ohledem na kumulaci funkcí, tak jak se slíbil před nástupem do čela vedení Prahy. Piráti na jeho místo nominovali Pavla Východského. Toho předevčírem na pozici náhradníka jmenovala...

Priority vedení Prahy 6 popisuje chválené programové prohlášení. Má 36 stran, nahlédněte do něj

13. února 2019 v 11:42 | Aktualizováno v 17:10

Rada městské části Praha 6 včera schválila „Programové prohlášení Rady městské části Praha 6 pro roky 2018 – 2022“. Jde o soubor priorit vedení radnice. 

Praha 1 vstoupila do spolku Otevřená města

31. ledna 2019 v 19:34

Úterním rozhodnutím zastupitelů Prahy 1 se tato městská část připojila k 11 městům a městským částem a vstoupila do spolku Otevřená města z. s. Ten usiluje o větší otevřenost radnic, vstřícnost k občanům, efektivnější využívání dat a sdílení zkušeností mezi...

Další články
Nahoru