Dnes Úterý - obcasny-dest 13°C
Zítra Středa - obcasny-dest 12°C
Úterý 27. 9. 2022
Svátek má Jonáš
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Z rakouské zoo dorazil do Prahy gorilí samec Kisumu
Kisumu v Zoo Schmiding. Vzhledem k podmínkám karantény prozatím není možné poskytnou fotografie z Prahy. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Z rakouské zoo dorazil do Prahy gorilí samec Kisumu

Dnes v 1.05 ráno vyběhl z přepravního boxu do zázemí nového pavilonu goril samec Kisumu. Jeho přeprava z rakouské Zoo Schmiding, kde žil doposud, trvala pět hodin. Informoval o tom ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Kisumu se narodil 27. května 1997 v mnichovské Zoo Hellabrunn, kde ho odchovali jeho rodiče Sonja a Roututu. Odtud byl v roce 2004 přesunut do mládenecké skupiny ve Schmidingu.

„V Zoo Praha se má stát vůdčím samcem zdejší rodinné skupiny,“ podotkl ředitel zahrady. V následujících dnech a týdnech bude Kisumu ještě oddělen od pražských samic a Ajabua.

Za týden se však k němu připojí samice Duni, dcera naší slavné Moji, která bude ze španělského Cabárcena přepravena armádním letounem CASA. „Až následně budou všechny gorily v novém pavilonu spojeny do jedné skupiny,“ dodal Miroslav Bobek.


Autor: puc

Hasiči vyprostili dvě osoby po nehodě na Jižní spojce

24. září 2022 v 16:50

Hasiči ze dvou stanic zasahovali v pátek 23. září od 12:01 hodin v Praze 10, na Jižní spojce v oblasti Záběhlic, u nehody kamionu a dodávky. Informoval o tom mluvčí pražských hasičů Martin Kavka.

Další články
Nahoru