Dnes Pátek - polojasno 29°C
Zítra Sobota - oblacno 28°C
Pátek 19. 7. 2024
Svátek má Čeněk
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Z rakouské zoo dorazil do Prahy gorilí samec Kisumu
Kisumu v Zoo Schmiding. Vzhledem k podmínkám karantény prozatím není možné poskytnou fotografie z Prahy. Foto: Petr Hamerník / Zoo Praha

Z rakouské zoo dorazil do Prahy gorilí samec Kisumu

Dnes v 1.05 ráno vyběhl z přepravního boxu do zázemí nového pavilonu goril samec Kisumu. Jeho přeprava z rakouské Zoo Schmiding, kde žil doposud, trvala pět hodin. Informoval o tom ředitel Zoo Praha Miroslav Bobek.

Kisumu se narodil 27. května 1997 v mnichovské Zoo Hellabrunn, kde ho odchovali jeho rodiče Sonja a Roututu. Odtud byl v roce 2004 přesunut do mládenecké skupiny ve Schmidingu.

„V Zoo Praha se má stát vůdčím samcem zdejší rodinné skupiny,“ podotkl ředitel zahrady. V následujících dnech a týdnech bude Kisumu ještě oddělen od pražských samic a Ajabua.

Za týden se však k němu připojí samice Duni, dcera naší slavné Moji, která bude ze španělského Cabárcena přepravena armádním letounem CASA. „Až následně budou všechny gorily v novém pavilonu spojeny do jedné skupiny,“ dodal Miroslav Bobek.


Autor: puc

Na trati mezi Zličínem a Hostivicí srazil vlak člověka

17. července 2024 v 09:18

Na železniční trati mezi stanicemi Praha-Zličín a Hostivice srazil v úterý před 22:30 hodin osobní vlak člověka. Provoz na trati kvůli tomu stál zhruba hodinu a půl.

Další články
Nahoru