dnes
Čtvrtek - jasno
5°C
zítra
Pátek - oblacno
10°C
pozítří
Sobota - oblacno
11°C

Z radnice Prahy 1 vyvěsí vlajku Tibetu, před budovou se bude podávat tibetský čaj

Vyvěšení tibetské vlajky se uskuteční na budově úřadu Městské části Praha 1 (Vodičkova 681/18) dnes ve 13 hodin. Před radnicí se bude podávat i šálek tradičního tibetského čaje.

Vyvěšení vlajky a také podávání tradičního tibetského čaje se zúčastní starosta Prahy 1 Pavel Čižinský, pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková, prezident Tibetan Association of the Czech Republic Sonam Gyaltso, Kateřina Bursíková Jacques za spolek Češi Tibet podporují a úředníci městské části.

Vlajku vyvěsí starosta Prahy 1 u příležitosti 60. výročí Tibetského národního povstání. „Vyvěšením tibetské vlajky navazujeme na odkaz Václava Havla, který u nás položil základ této připomínky povstání a zároveň podpory utlačovanému tibetskému národa. Je také třeba připomínat, že Tibeťané zdaleka nejsou jedinou trpící skupinou na území současné Číny, kde dodržování lidských práv, ale třeba i práv sociálních, bohužel není běžnou praxí,“ uvedl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.

Na akci vystoupí také bývalá poslankyně Kateřina Bursíková Jacques. „Vztah k Tibetu je testem naší demokracie i zrcadlem stavu naší společnosti. Vážím si toho, že se moje domovská radnice zapojí se do celosvětové akce Vlajka pro Tibet, která je symbolem solidarity s těmi, jejichž základní lidská práva jsou brutálně pošlapávána. Je mi ctí být u tohoto slavnostního aktu,“ okomentovala Kateřina Bursíková Jacques dnešní akci.


Ulice, ve kterých nepoteče voda příští týden

Dnes v 11:57

Společnost Pražské vodovody a kanalizace oznámila přehled plánovaných výluk v dodávkách pitné vody na příští týden. Výluky jsou z důvodu provádění plánovaných oprav, udržovacích a revizních prací.

Výstava o české památkové péči po roce 1989

Dnes v 10:48

K příležitosti 30. výročí sametové revoluce připravil Národní památkový ústav výstavu s názvem 30 let památkové péče po pádu železné opony. Ke zhlédnutí bude ve vstupní hale Národní technické knihovny od 20. listopadu do konce letošního roku.

Díky, že můžem! Připomeňte si s Prahou 5 listopadové události roku 1989

Dnes v 10:14

Den, kdy si v roce 1989 čeští studenti připomínali uzavření českých vysokých škol nacisty (17. listopadu 1939). Den, který se z předem ohlášeného pietního shromáždění stal protirežimní demonstrací, si Praha 5 připomene v neděli 17. listopadu.

Holá místa na trávnících na Kamýku budou v pátek doseta

Dnes v 09:32

Po letošním a loňském suchu zůstala na trávnících holá místa, na kterých by se navíc příští rok znovu rozmnožily plevele jako například ječmen myší s nebezpečnými osinami. Místostarostka Prahy 12 Eva Tylová to chce změnit dosetím trávníků jetelotravní směsí.

Na Stromu poznání najdete klíče, zacinkat si může kdokoliv

Dnes v 07:20

Strom poznání před vchodem do Národní knihovny připomíná, jak to znělo před třiceti lety nejen na Václavském náměstí. Zacinkat si může kdokoliv. V Hale služeb si pak můžete vzít bezplatně trikolóru a připnout si ji.

V sedmnácti za volantem

Dnes v 07:14

Smůlu měl sedmnáctiletý mladík, který se rozhodl jet v sobotu pár hodin po půlnoci osobním autem. Při jízdě po Jižním městě ho spatřila hlídka strážníků z Prahy 11.

Bubenečským tunelem neprojedete

Dnes v 07:02

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude uzavřen Bubenečský tunel od 16. listopadu od 23 hodin do 17. listopadu do 5 hodin.

Festival Den poezie pro děti

Dnes v 06:42

V sobotu 16. listopadu ve 14 hodin se můžete těšit na pořad věnovaný 500. výročí úmrtí Leonarda da Vinci v pražském Klementinu. Na děti čeká prohlídka Klementina, zastavení se nad vynálezy Leonarda da Vinci a divadlo Marky Míkové.

Křest knihy Světlany Witowské a Kamily Moučkové

Dnes v 06:34

Moderátorka Světlana Witowská vydala knihu, ve které vyzpovídala Kamilu Moučkovou. Křest knihy „Kamila Moučková: Hlavou proti zdi“, se koná v pátek 15. listopadu od 17 hodin v Písecké bráně, K Brusce 5, Praha 6.

V ulicích Pánkova a Jeremiášova dojde k omezení provozu

Dnes v 06:24

Technická správa komunikací provede výměnu povrchu vozovky, bude položen nový povrch s obnovou vodorovného dopravního značení. 

Dobré víly zvou do podskalské kavárny Adastra na charitativní dražbu

Včera ve 21:06

V Café Adastra v Podskalské 8 se ve čtvrtek 14. listopadu uskuteční Dobročinná aukce 2019, kterou pořádá spolek Dobré víly.

Máte doma starý papír? Školy Prahy 15 jej sbírají

Včera v 19:36

Koncem listopadu pořádá Klub rodičů sběr papíru. Za získané finanční prostředky bude zřízena nová relaxační zóna pro žáky.

Další krátké zprávy
Nahoru