dnes
Pátek - zatazeno
6°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
9°C

Z radnice Prahy 1 vyvěsí vlajku Tibetu, před budovou se bude podávat tibetský čaj

Vyvěšení tibetské vlajky se uskuteční na budově úřadu Městské části Praha 1 (Vodičkova 681/18) dnes ve 13 hodin. Před radnicí se bude podávat i šálek tradičního tibetského čaje.

Vyvěšení vlajky a také podávání tradičního tibetského čaje se zúčastní starosta Prahy 1 Pavel Čižinský, pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková, prezident Tibetan Association of the Czech Republic Sonam Gyaltso, Kateřina Bursíková Jacques za spolek Češi Tibet podporují a úředníci městské části.

Vlajku vyvěsí starosta Prahy 1 u příležitosti 60. výročí Tibetského národního povstání. „Vyvěšením tibetské vlajky navazujeme na odkaz Václava Havla, který u nás položil základ této připomínky povstání a zároveň podpory utlačovanému tibetskému národa. Je také třeba připomínat, že Tibeťané zdaleka nejsou jedinou trpící skupinou na území současné Číny, kde dodržování lidských práv, ale třeba i práv sociálních, bohužel není běžnou praxí,“ uvedl starosta Prahy 1 Pavel Čižinský.

Na akci vystoupí také bývalá poslankyně Kateřina Bursíková Jacques. „Vztah k Tibetu je testem naší demokracie i zrcadlem stavu naší společnosti. Vážím si toho, že se moje domovská radnice zapojí se do celosvětové akce Vlajka pro Tibet, která je symbolem solidarity s těmi, jejichž základní lidská práva jsou brutálně pošlapávána. Je mi ctí být u tohoto slavnostního aktu,“ okomentovala Kateřina Bursíková Jacques dnešní akci.


Praha 2 zve na výstavu: Třicet let činnosti Klubu dr. Milady Horákové

Dnes v 18:26

Vernisáž výstavy se koná v pondělí 2. března na radnici Prahy 2, náměstí Míru 20.

Praha 5: Zažijte Balkán na Andělu

Dnes v 17:37

Ve středu 11. března na pěší zóně Anděl budete moci ochutnat tradiční kuchyně zemí jako je Chorvatsko, Srbsko, Bulharsko, Turecko, Řecko, Rumunsko nebo Slovinsko.

Mandaly: Výstava v Praze 12

Dnes v 11:29

Výstava Martina Vindemana je zdarma a můžete jí vidět do 31. března vždy v pondělí, úterý a ve čtvrtek od 14 do 20 hodin.

Praha 15: V KC Varta se koná 8. zasedání zastupitelstva

Dnes v 09:26

Zasedání Zastupitelstva MČ Praha 15 se koná 4. března od 17 hodin

Praha 10 poskytuje od února bezplatné právní poradenství

Dnes v 08:44

Od února je občanům na radnici Desítky opět k dispozici právní poradenství, zajišťované advokátem. Právní služby jsou hrazeny z rozpočtu městské části a pro lidi jsou bezplatné. Poradenství je určeno pro klienty sociálního odboru, tedy občany v obtížné sociální...

Dopravní omezení na Evropské

Dnes v 07:40

Od 2. do 20. března bude částečně omezen provoz na Evropské ulici v Praze 6 v úseku ulic U Dejvického rybníčku – Starodejvická ve směru do centra. Důvodem je výstavba plynovodu a přípojek.

Příběh boje za volební právo žen v Národním památníku na Vítkově

Dnes v 07:35

Letos si připomeneme 100 let od přijetí ústavy první Československé republiky, která uzákonila volební právo žen. Národní muzeum, Masarykův ústav a Archiv AV ČR a Filozofická fakulta UHK k této příležitosti uspořádaly výstavu nazvanou Za volební právo žen!. Výstava bude v prostorách Národního...

V Patočkově bude omezen provoz

Dnes v 07:29

Od 2. března do 30. dubna bude částečně omezen provoz na Patočkově ulici v Praze 6 v úseku mezi ulicemi Bělohorská a U Dělnického cvičiště ve směru z centra. Důvodem je pokládka kabelu. 

Jarní premiéry v Rokoku: David Grossman a Luchino Visconti

Dnes v 07:22

Hned dvě premiéry se v březnu uskuteční v divadle Rokoko. První bude dramatizace bestselleru izraelského spisovatele Davida Grossmana Přijde kůň do baru s Jurajem Kukurou v hlavní roli a druhou divadelní verze Posedlosti, filmového scénáře italského režiséra Luchina...

Praha 8: Kurzy cvičení pro seniory

Včera v 15:26

Praha 8 pořádá pro seniory kurzy cvičení vždy v pátek od 10 do 12:30 hodin v Centru RoSa. Účast na kurzech je zdarma.

Praha 2: Na Vinohradech dojde k přerušení dodávky elektřiny

Včera ve 13:40

Z důvodu rekonstrukce rozvodné sítě dojde mezi 11. až 18. březnem ke krátkodobým přerušením dodávky elektrické energie v části Vinohrad.

Krmítka a budky pro ptáky v mateřských školách

Včera ve 12:08

Zahrady desíti školských zařízení v Praze 8 se mohou pochlubit novými krmítky pro ptáky.

Praha 12 zve: Maškařádění a společenský večer

Včera v 11:11

Oddíl národní házené SK Spartak Modřany pořádá v sobotu 7. března hned dvě akce v kulturním zařízení Písková.

Další krátké zprávy
Nahoru