dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - zatazeno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Pražská politika

Z přebytku rozpočtu Praha podpoří výstavbu a rekonstrukce škol

Rada hlavního města Prahy na úterním jednání schválila návrh na přerozdělení více jak 300 milionů korun z přebytku hospodaření mezi městské části a střední školy zřizované přímo hlavním městem. Na návrhu, o kterém rada rozhodovala, spolupracovaly náměstkyně pro finanční politiku Eva Kislingerová a radní pro školství a evropské fondy Irena Ropková.

V minulém roce hlavní město Praha hospodařilo s přebytkem rozpočtu ve výši 11,4 miliardy Kč. Tento pozitivní výsledek proto umožnil reflektovat požadavky starostů městských částí Prahy a uvolnit další finanční prostředky na investice do mateřských a základních škol a do oblasti sportu, podporující tělesné aktivity jejich žáků.

Bezmála 220 milionů korun získají městské části na výstavbu a rekonstrukce nových mateřských a základních škol, případně jejich sportovního zázemí. Nové mateřské školy se tak dočkají například městské části Praha Zličín či Praha 14, rekonstrukce základních škol proběhnou mimo jiné v městské části Praha Štěrboholy, v městské části Praha Velká Chuchle pak bude rozšířena stávající Základní škola Charlotty Masarykové. Celkem bude takto podpořeno sedm projektů z oblasti mateřských škol a dvacet dva projektů z oblasti základních škol v souhrnu částkou 188 milionů korun.

Další městské části se dočkají výstavby či rekonstrukce sportovního zázemí. To se týká například městské části Praha Slivenec, kde bude zbudována tělocvična v rámci projektu „Energeticky pasivní přístavby MŠ a tělocvičny ZŠ a MŠ“. Na celkem šest projektů z oblasti podpory sportu na školách městských částí půjde z rozpočtu Prahy více jak 30 milionů korun. Přibližně 88 milionů korun pak získají na investice do sportovního zázemí střední školy, které zřizuje přímo hlavní město Praha. 


Pirátům v pražském zastupitelstvu byla zamítnuta možnost vzdát se odměn

2. listopadu 2017 v 15:15

Pražští zastupitelé dnes nesouhlasili s tím, aby se jejich kolegové za Piráty zvolení do Sněmovny mohli vzdát odměn za výkon funkce v zastupitelstvu. Pro návrh Pirátů hlasovalo 13 z celkem 65 zastupitelů. Piráti mají v pražském zastupitelstvu čtyři členy. Ve volbách do Sněmovny získala strana...

Další články
Nahoru