dnes
Pátek - jasno
19°C
zítra
Sobota - zatazeno
15°C
pozítří
Neděle - skorojasno
14°C
Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek
Potápěči pražských hasičů prohledávali 10. června podzemní stoku Motolského potoka a pátrali po pohřešovaném muži. Foto: Jan Kostík / HZS Praha po pohřešované osobě

Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek

Z pražských stok mizí schránky, které lákají do podzemí takzvané keškaře, tedy příznivce geocachingu. Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) lokalizují zhruba desítku míst, kde byly kešky umístěné. Problémem však je odstraňování schránek, u kterého je nezbytná spolupráce s lidmi z geocachingové komunity. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Odstraňování schránek je reakcí na červnové neštěstí, kdy prudký přívalový déšť zaskočil v podzemní části Motolského potoka čtyři přiznivce geocachingu, z nichž dva utonuli.

„Díky jedné kolegyni, která to má jako koníček, se nám podařilo zkontaktovat lidi od geocachingu a máme tipy, kde schránky jsou," řekl Mrázek. PVK v předchozích týdnech objevily ve stokách na několika místech krabičky, pro které se používá pojmu keška. Jejich umístění Mrázek neuvedl. „Nebudeme říkat, kde jsme je našli, aby tam lidé nelezli," dodal.

Postup při odstraňování kešek musí být koordinován s hledači, aby se do podzemí za dobrodružstvím kvůli schránkám skutečně už nikdo nevydával. „Vytipovaná místa pracovníci PVK prolézají. Ve chvíli, kdy zjistí, že tam ta krabička vážně je, tak je hlavní, aby to místo keškaři stáhli z webu. V okamžiku, kdy to odstraní z webu, tak my teprve poté fyzicky odstraníme samotnou schránku," řekl ČTK Mrázek. Nelze pouze schránku z místa odstranit, protože ji keškaři hledají na základě informací z internetu.

Čtyři příznivce geocachingu zastihla v sobotu 9. června prudká průtrž ve stoce Motolského potoka. Jednu ženu a jednoho muže voda vyplavila do Vltavy, kde je zachránili lidé z posádek okolo plujících lodí. Druzí dva takové štěstí neměli. Tělo sedmadvacetileté ženy bylo nalezeno ještě v sobotu večer, osmadvacetiletého muže na základě oznámení policisté našli až téměř o týden později u Slovanského ostrova.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu. Letošní smrt dvou hráčů není první tragédie spojená s tímto koníčkem. V roce 2012 našli policisté mrtvého hráče v mostním pilíři v pražské Libni.


Děti se zúčastnily rozloučení Radka Štěpánka s kariérou. Osm z nich si s ním zahrálo

Dnes v 19:26

Jedna z největších legend českého tenisu, Radek Štěpánek, se 18. října rozloučil s aktivní tenisovou kariérou při velkolepé akci v pražské O2 aréně. Hlavní město tuto akci podpořilo a umožnilo navíc sto čtyřiceti dětem ze škol a dětského domova zřizovaných Prahou se jí zúčastnit. Osm z nich, právě...

Praha podpořila vojenskou přehlídku k 100. výročí vzniku ČSR

Dnes v 07:57

Jedním z vrcholů oslav 100. výročí vzniku samostatného československého státu bude slavnostní vojenská přehlídka. Uskuteční se v neděli 28. října na Evropské třídě a podpoří ji rovněž hlavní město Praha. A to nejen účastí jeho bezpečnostních a záchranných složek, ale i finančním zajištěním...

Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Včera v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Včera v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

17. října 2018 v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Další články
Nahoru