dnes
Úterý - oblacno
18°C
zítra
Středa - polojasno
21°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
15°C
Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek
Potápěči pražských hasičů prohledávali 10. června podzemní stoku Motolského potoka a pátrali po pohřešovaném muži. Foto: Jan Kostík / HZS Praha po pohřešované osobě

Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek

Z pražských stok mizí schránky, které lákají do podzemí takzvané keškaře, tedy příznivce geocachingu. Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) lokalizují zhruba desítku míst, kde byly kešky umístěné. Problémem však je odstraňování schránek, u kterého je nezbytná spolupráce s lidmi z geocachingové komunity. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Odstraňování schránek je reakcí na červnové neštěstí, kdy prudký přívalový déšť zaskočil v podzemní části Motolského potoka čtyři přiznivce geocachingu, z nichž dva utonuli.

„Díky jedné kolegyni, která to má jako koníček, se nám podařilo zkontaktovat lidi od geocachingu a máme tipy, kde schránky jsou," řekl Mrázek. PVK v předchozích týdnech objevily ve stokách na několika místech krabičky, pro které se používá pojmu keška. Jejich umístění Mrázek neuvedl. „Nebudeme říkat, kde jsme je našli, aby tam lidé nelezli," dodal.

Postup při odstraňování kešek musí být koordinován s hledači, aby se do podzemí za dobrodružstvím kvůli schránkám skutečně už nikdo nevydával. „Vytipovaná místa pracovníci PVK prolézají. Ve chvíli, kdy zjistí, že tam ta krabička vážně je, tak je hlavní, aby to místo keškaři stáhli z webu. V okamžiku, kdy to odstraní z webu, tak my teprve poté fyzicky odstraníme samotnou schránku," řekl ČTK Mrázek. Nelze pouze schránku z místa odstranit, protože ji keškaři hledají na základě informací z internetu.

Čtyři příznivce geocachingu zastihla v sobotu 9. června prudká průtrž ve stoce Motolského potoka. Jednu ženu a jednoho muže voda vyplavila do Vltavy, kde je zachránili lidé z posádek okolo plujících lodí. Druzí dva takové štěstí neměli. Tělo sedmadvacetileté ženy bylo nalezeno ještě v sobotu večer, osmadvacetiletého muže na základě oznámení policisté našli až téměř o týden později u Slovanského ostrova.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu. Letošní smrt dvou hráčů není první tragédie spojená s tímto koníčkem. V roce 2012 našli policisté mrtvého hráče v mostním pilíři v pražské Libni.


Praha 2 letos nezvýší nájemné o výši inflace

Dnes v 07:45

Rada městské části na svém jednání v pondělí 25. května rozhodla, že se nájemné v obecních bytech letos zvyšovat nebude. Rozhodnutím Rada revokovala své usnesení z února letošního roku o zvýšení nájemného u smluv o nájmu bytových prostor o míru inflace pro období od 1. července 2020. Vedení...

Praha vyhlašuje druhé kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání

Dnes v 07:30

Rada hl. m. Prahy vyhlašuje druhé grantové kolo Programu celoměstské podpory vzdělávání na území hlavního města Prahy pro rok 2020. To je zaměřené na prevenci sociálního vyloučení ve školách zřízených hlavním městem Prahou.

Praha přijímá žádosti o slevu na nájemném

Včera v 11:28

Od poloviny minulého týdne je na základě usnesení pražské rady možné podat elektronickou „Žádost na slevu z nájemného v prostorách hl. m. Prahy“ v programu Covid – Nájemné. 

Daň z nemovitosti zůstává v Praze 2 stejná

Včera v 10:42

Ke konci tohoto měsíce je splatná roční daň z nemovitosti. Pro mnohé Pražany jde o další finanční zásah do už tak zatíženého rodinného rozpočtu. Obyvatelé dvojky, kteří vlastní dům nebo byt, jako jedni z mála za ni zaplatí stejně jako v předešlých letech. Vloni o tom rozhodli radní...

V bytě na Jarově zemřel kojenec

24. května 2020 v 16:38

Kriminalisté prošetřují tragický případ, ke kterému došlo dnes v ranních hodinách v Praze 3. V bytů domu v ulici Pod Lipami na Jarově zemřel kojenec.

Další články
Nahoru