dnes
Neděle - jasno
23°C
zítra
Pondělí - zatazeno
27°C
pozítří
Úterý - jasno
30°C
Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek
Potápěči pražských hasičů prohledávali 10. června podzemní stoku Motolského potoka a pátrali po pohřešovaném muži. Foto: Jan Kostík / HZS Praha po pohřešované osobě

Z pražských stok mizí schránky, které vábí do podzemí hledače kešek

Z pražských stok mizí schránky, které lákají do podzemí takzvané keškaře, tedy příznivce geocachingu. Pracovníci společnosti Pražské vodovody a kanalizace (PVK) lokalizují zhruba desítku míst, kde byly kešky umístěné. Problémem však je odstraňování schránek, u kterého je nezbytná spolupráce s lidmi z geocachingové komunity. ČTK to dnes sdělil mluvčí PVK Tomáš Mrázek.

Odstraňování schránek je reakcí na červnové neštěstí, kdy prudký přívalový déšť zaskočil v podzemní části Motolského potoka čtyři přiznivce geocachingu, z nichž dva utonuli.

„Díky jedné kolegyni, která to má jako koníček, se nám podařilo zkontaktovat lidi od geocachingu a máme tipy, kde schránky jsou," řekl Mrázek. PVK v předchozích týdnech objevily ve stokách na několika místech krabičky, pro které se používá pojmu keška. Jejich umístění Mrázek neuvedl. „Nebudeme říkat, kde jsme je našli, aby tam lidé nelezli," dodal.

Postup při odstraňování kešek musí být koordinován s hledači, aby se do podzemí za dobrodružstvím kvůli schránkám skutečně už nikdo nevydával. „Vytipovaná místa pracovníci PVK prolézají. Ve chvíli, kdy zjistí, že tam ta krabička vážně je, tak je hlavní, aby to místo keškaři stáhli z webu. V okamžiku, kdy to odstraní z webu, tak my teprve poté fyzicky odstraníme samotnou schránku," řekl ČTK Mrázek. Nelze pouze schránku z místa odstranit, protože ji keškaři hledají na základě informací z internetu.

Čtyři příznivce geocachingu zastihla v sobotu 9. června prudká průtrž ve stoce Motolského potoka. Jednu ženu a jednoho muže voda vyplavila do Vltavy, kde je zachránili lidé z posádek okolo plujících lodí. Druzí dva takové štěstí neměli. Tělo sedmadvacetileté ženy bylo nalezeno ještě v sobotu večer, osmadvacetiletého muže na základě oznámení policisté našli až téměř o týden později u Slovanského ostrova.

Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, kdy se v terénu hledají ukryté schránky pomocí satelitní navigace. V Česku si získala velkou oblibu. Letošní smrt dvou hráčů není první tragédie spojená s tímto koníčkem. V roce 2012 našli policisté mrtvého hráče v mostním pilíři v pražské Libni.


Policie dostane dva velitelské vozy Škoda Kodiaq

Včera v 06:55

Policie České republiky čerpá finance pro svůj chod především z Ministerstva vnitra ČR, pražský magistrát se však rozhodl darovat Krajskému ředitelství policie hl. m. Prahy dva speciálně upravené velitelské vozy značky Škoda Kodiaq v celkové hodnotě 4 miliony korun. Stalo se tak na základě žádosti...

Praha 6: Dotazy posílejte na radnici

18. července 2019 v 07:37

Dotazy na témata, týkající se dopravy, památek, bezpečnosti, školství, životního prostředí, zdravotnictví a dalších oblastí, mohou obyvatelé šesté městské části zasílat prostřednictvím webových stránek přímo kompetentním osobám.

Praha 11 prodloužila spolupráci se ScioŠkolou. Chce umožnit dětem co nejširší nabídku vzdělávání

16. července 2019 v 11:35

Nejméně do roku 2030 bude mít oblíbená ScioŠkola zajištěny v Praze 11 prostory pro své působení. Prodloužení podnájmu dala v minulých dnech zelenou Rada městské části.

Další články
Nahoru